Декемврийски бебета 2023г

  • 25 026
  • 729
  •   1
Отговори
# 60
  • София, България
  • Мнения: 3 608
Здравейтеее. Цопвам и аз при вас с два положителни теста от днес (мааалко по-рано от очаквания МЦ).
Имам си вече едно момченце на почти 4 години (без 8 дни) и тук в раздела тогава се запознах с много добри момичета, с някои си останахме приятелки.

Пожелавам на всички ни да чуем здрави и силни сърчица, да докараме тези бременности до финал и да няма повече предварително напуснали групата! Flowers Four Leaf Clover

С предната бременност си запазих в 8+ седмица.
Този път също мисля към 7-ма седмица да запазя час Simple Smile

По калкулатор ако всичко е наред терминът ми ще бъде на 23.12, но живот и здраве ще съм секцио Relaxed

# 61
  • Мнения: 753
Момичета сега се зачетох за седмиците какво сте писали и ми хрумна да ви питам, понеже аз заради ковида нали бях на лекар преди 3 дни и там ми обясниха че се брояло седмица след началото на последна менструация т.е. примерно за мен беше 1 март, съответно ми брояха, че съм 5г.с.

Вашите мнения/ знания какви са по въпроса, че ми стана любопитно 🤔

# 62
  • София, България
  • Мнения: 3 608
Седмиците се броят от първият ден на последната менструация Simple Smile
Може би има предвид , че реално първа завършена седмица е една седмица след първия ден. Защото когато започне менструацията се брои: 0г.с. + 1 ден; + 2 дни; + 3 дни и т.н.

# 63
  • Мнения: 74
Момичета сега се зачетох за седмиците какво сте писали и ми хрумна да ви питам, понеже аз заради ковида нали бях на лекар преди 3 дни и там ми обясниха че се брояло седмица след началото на последна менструация т.е. примерно за мен беше 1 март, съответно ми брояха, че съм 5г.с.

Вашите мнения/ знания какви са по въпроса, че ми стана любопитно 🤔


И аз се зачетох доста след отговора на Лейди Роуз и поне аз го разбрах така  - при навършени 6+1, тогава се води 7-ма седмица (така ми го изчислява и Feia приложението), ако е 7+1 се води 8-ма и т. н.

# 64
  • Мнения: 76
Казали ли сте на някого, освен на бъдещите татковци?

# 65
  • Мнения: 753
Казали ли сте на някого, освен на бъдещите татковци?

Ами на мен ми се наложи да кажа на половинага фирма понеже работя нощни смени и нямаше как да продължа по съвет на лекарката бременна по 12 ч нощни 🫣

Допълвам и че съм пушач, та щяха да се усетят 😁

# 66
  • Варна
  • Мнения: 123
Казали ли сте на някого, освен на бъдещите татковци?

Ами аз да, на най-добрата ми приятелка, разбра преди таткото. На други три близки приятелки, на приятелско семейство... Така или иначе са ни в ежедневното обкръжение и като откажа алкохол веднага ще се досетят, защото и знаят, че правим опити.

На едната баба ще кажем на Великден, на другите баба и дядо началото на май месец като ходим при тях.
Взели сме тениска за малкия: "Ще ставам батко"

# 67
  • Мнения: 74
Казали ли сте на някого, освен на бъдещите татковци?

Само на братовчедка ми и на две много близки мои приятелки. На родители, работодател и останалите ни приятели ще споделим живот и здраве след третия месец

# 68
  • Мнения: 76
Ехе, значи аз на най-малко хора съм казала. Даже не съм казала, ами майка ми се усети и ме пита по телефона, което беше много тъпо, защото исках да я изненадам. Една близка двойка също се усети, като им отидохме на гости и аз заявих, че няма да пия. Много ми се иска да кажа на повече близки, но ще изчакам да мине първият преглед.

# 69
  • Мнения: 496
Ние на никой не сме казали все още, а с първата ми бременност веднага казахме на всички , този път нещо не знам какво ми стана . В четвъртък ще съм на преглед  и след това мисля да кажем .
И аз работя нощни смени по 12 часа  и аз съм пушач , но съм в отпуска до 14 , обаче все пак мисля да изчакам с още 2-3 седмици да кажа там . Иначе имам план вече за пушенето, ще казвам ,че излизам да пуша , а просто ще си стоя 5 минути на въздух 😀 за да не се усетят.

# 70
  • София
  • Мнения: 1 718
Казах първо на майка ми, тя толкова много искаше внуче ❤

# 71
  • София, България
  • Мнения: 3 608
Сега знаят за положителни ми тестове едни две приятелки, с които си обсъждаме така редовно някакви неща.
Иначе то е и рано при нас, та да казваме, каквото и да било. Но първия път действах на принципа , че ако някой ме пита - не лъжа. До феталната в 13 седмица на почти никой не бях казала, освен на майка ми, тъй като ходихме на народни танци и спрях Grinning

Момичета, аз вчера ви се похвалих с тестовете, ама от вечерта почна кафяво зацапване. Та ми е малко тъпо сега. Лекарката ми каза довечера да отида да ме види. Та стискайте палци да е някакво нормално зацапване и да спре Confused

# 72
  • Мнения: 604
Peanut, аз 5 дена бях с доста засилено кафеникаво-оранжево кървене, та не се плаши от сега. Може просто да се загнездва по-надълбоко.
При мен си продължават болките в стомаха, но поне кървене не съм имала няколко дена. След два дена ми е първия преглед и вече съм много нетърпелива!

# 73
  • Мнения: 156
Аз имах вчера зацапване много леко отидох на лекар и ми  изписаха 2Х1 Утрогестан и ми казаха да не се притеснявам. Следващ преглед в 9г.с (сега съм 7г.с.) и след това фетална.

# 74
  • Мнения: 496
Purple peanut , всичко ще е наред. Пиши след прегледа 🙏❤️

Аз знам ,че ако някой те пита дали си бременна не е хубаво да се отрича . Малко като суеверие ми звучи ,но все пак и аз не искам да отричам ,ако някой ме попита в прав текст . Да съм бременна и да кажа " не , не съм бременна" ми е малко като да дърпам дявола за опашката 😀😈

Общи условия

Активация на акаунт