С ДЕКЕМВРИйското дете ще се мажем със пюре 🍯👶 -- тема 3

  • 20 472
  • 740
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 151
Кестенче аз мажа все още с биодерма за атопична кожа,къпе ке с олио на биодерма пак за атопична кожа. Бих ти препоръчала да му даваш противоалергично нещо,ако намериш фенистил капки стига да можеш да намеришпри теб.  Моята бебка до скоро ги пи 3×4 капки ,но капките се определят според килата ние сме 6.400. Но пак казвам най добре да го види алерголог,дерматолог и този педиатър за мен е за смяна. Такова отношение на един доктор към такъв вид проблем,дори и при не толкова сложно състояние за мен е безотговорно,та това е едно мъничко бебе. Успех дано скоро се оправи.
С нищо не го ограничавам. Яде си всичко е шоколад,мъхести плодове ,млечни в по малки количества но не съм го спирала да ги яде.
Колкото до кашлицата - напълно е възможно да е от това.
Моят кашля по скоро влажна кашлица. Но това си е до дете.
Другото което от няколко месеца започна да има проблем и с носа все му е запушен, хърка и всичко е следствие от АД. Минахме едно лечение и засега оправи.
Много е коварен.

Последна редакция: нд, 14 май 2023, 21:53 от Зорница Аврамова

# 676
  • Мнения: 568
Ох ще сменя , ще сменя ама при този едва бях намерила място. Никой не взима нови пациенти, а в Германия е супер трудно със запазването на часове. Ние на море определено ще ходим. И него ще го вкарвам във водата ,като не ходим в най голямата жега , според мен в окей. По скоро ме притеснява пътя до там, как ще е с режима и т.н имаме да пътуваме 600км до Турция.
Редактирам. Зори веднага ще си взема продуктите на биодерма ама те за бебе си ла или само си пише за атипична кожа? Сега като ти прочетох поста се замислих , наистина защо го търпя този педиатър. Веднъж след брутално недоспиване съм разбрала часа които ми дадоха , с 10минути по късно , от това което са ми казали . Като отидох му обесних че съжалявам, явно аз съм в грешка и той ми каза още веднъж ако закъснея , да съм си търсила нов педиатър за детето си. Бях в шок и тогава издирвах нов , но не успях да намеря . Сега ще потърся пак и вали гърми ще го сменя този. Успокои ме че всичко си хапва детето. Аз веднага написах лошия сценарий в главата си. Той малкия кашлицата я има от 2месеца може би и сега като гледам снимки тогава се изринал така за пръв път.

Последна редакция: нд, 14 май 2023, 22:17 от Кестенче3453

# 677
  • Мнения: 169
С риск да бъда нападната, преди време ви бях споделила снимка на крачето на моето момче, след известно време стана почти същото като при теб Кестенче. В началото като говорих с ЛЛ ми каза синьо мастило, а аз отказах да го мажа с това нещо и пробвах различна козметика, кремове, миене с различни билки. Е да ама разлика нямаше, дори по-зле ставаше. Помолих етървата ми  да разпита колеги в болницата и всички те препоръчаха синьо мастило. Накрая толкова се бях отчаяла, че наистина пробвах с него. Оказа се че има бебешко синьо мастило в аптеката. След 5тото мазане вече кожата му беше чиста😊. Появи се още един път в по-лека форма, отново го намазах и вече мисля че напълно изчезна.

# 678
  • Мнения: 62
Да се включа и аз относно синьото мастило за бебчета. Като чуе човек мастило и звучи стряскащо. Когато падна пъпчето на малката я мазах. Вече наистина не помня защо, но имаше нещо, което ме притесняваше и педиатърката ми каза за това мастило. Мазах точно 3 дни, сутрин и вечер, (нанасях с клечка за уши, напоена в мастилото) и имаше ефект. За какво още действа не знам, но в първия момент и аз като чух "мастило" се стреснах, но приятелка ми каза, че го е ползвала точно за пъпчетата на децата и се доверих.

# 679
  • Мнения: 568
Хич даже няма да нападам. Бих пробвала всичко , но много ме притеснява че е на лицето му. Съответно той като се чеше ще попадне и в устата му, изобщо не знам как ще го опазя, освен да вържа ръцете. Тук не съм чувала за подобно нещо , ще питам свекърва ми да ми прати от България , ама и то докато пристигнееее. По тялото му за сега няма нищо. На едното му рамо има едно сухо петънце , но е малко и не е като това на лицето му. Днес ще звъня на педиатъра и се приготвям за битка. За капак и се разболях. Майка ми казва че всичко било заради Ретроградния Меркурий и ние сега задружно цялото семейство го нареждаме Joy Вече си замина , така че се надявам всичко да си дойде пак на мястото.

# 680
  • Мнения: 1 314

От както почнах яйцата и месото е все така. Къпане, сваляне на всички дрехи, защото все е излязло някъде. 😵‍💫😵‍💫😵‍💫

# 681
  • Мнения: 120
MM happiness  твоето бебче харесва ли млякото? Как го накара да го пие?свикна ли с него? Наистина е много гадно и на вкус и на мирис и много много не го иска. Някои ми казват да съм сложила малко захарчица ама нещо ме е шубе с тази захар 🤔

[[/b][/b]
Едното ми момче е с непоносимост към белтъка на кравето мляко и е на Фризолак Пеп + оризова каша, откакто си е у дома.От всички лекари, които посетихме и всичко което изчетох разбрах, че се израства. Млякото е горчиво, ако се приготвя с по-топла вода, в комбинация с оризовата каша направо мирише на фураж. Стискам палци твоето бебче да го възприеме добре, но не се притеснявай толкова, проблема не е чак толкова сериозен 🙂
Здравейте мами,аз скоро не съм се включвала тъй като захранването ми е мираж все още...
Да си оплача мъката аз..то се оказа че проблема с яденето ни е сериозен...цяла седмица Яна не иска да пие мляко..изяждаше по 80мл,след това намали на 50, докато накрая мина на 20мл...при което аз изпаднах в паника и тичахме до спешното в детска клиника...след 2 часа чакане с ревящо бебе,най-накрая я прегледа гастроентеролога с ехограф,нищо не се видя и казаха най-вероятно възпален хранопровод..."чудесно".. изписа сиропчета и прахчета,изпрати ни за кръв и проба от ако..днес излезнаха кръвните и по някои стойности излиза че все едно прави алергия..изписа ни специално мляко и каза да слагаме по 1 лъжица безмлечна оризова каша. Е,все пак започваме захранването 😵 казвам ви всичко ми се преобърна..сърцето ми се къса 😭 за няколко дни свалих 2кила сигурно....грешка беше че четох в нета и се притесних повече...Останаха другите да видим дали има бактерия...(дано няма) 😭

Някой има ли непоносимост към белтъка на млякото? В такъв случай дава ли се яйце на бебето при захранването? Или само жълтъка?

# 682
  • Мнения: 199
Беше много малък, когато го започнахме и не сме имали проблем с приема. За захарта знам, че не е хубаво да се дава, но ако нямаш друг избор...
MM happiness  твоето бебче харесва ли млякото? Как го накара да го пие?свикна ли с него? Наистина е много гадно и на вкус и на мирис и много много не го иска. Някои ми казват да съм сложила малко захарчица ама нещо ме е шубе с тази захар 🤔

[[/b][/b]
Едното ми момче е с непоносимост към белтъка на кравето мляко и е на Фризолак Пеп + оризова каша, откакто си е у дома.От всички лекари, които посетихме и всичко което изчетох разбрах, че се израства. Млякото е горчиво, ако се приготвя с по-топла вода, в комбинация с оризовата каша направо мирише на фураж. Стискам палци твоето бебче да го възприеме добре, но не се притеснявай толкова, проблема не е чак толкова сериозен 🙂
Здравейте мами,аз скоро не съм се включвала тъй като захранването ми е мираж все още...
Да си оплача мъката аз..то се оказа че проблема с яденето ни е сериозен...цяла седмица Яна не иска да пие мляко..изяждаше по 80мл,след това намали на 50, докато накрая мина на 20мл...при което аз изпаднах в паника и тичахме до спешното в детска клиника...след 2 часа чакане с ревящо бебе,най-накрая я прегледа гастроентеролога с ехограф,нищо не се видя и казаха най-вероятно възпален хранопровод..."чудесно".. изписа сиропчета и прахчета,изпрати ни за кръв и проба от ако..днес излезнаха кръвните и по някои стойности излиза че все едно прави алергия..изписа ни специално мляко и каза да слагаме по 1 лъжица безмлечна оризова каша. Е,все пак започваме захранването 😵 казвам ви всичко ми се преобърна..сърцето ми се къса 😭 за няколко дни свалих 2кила сигурно....грешка беше че четох в нета и се притесних повече...Останаха другите да видим дали има бактерия...(дано няма) 😭

Някой има ли непоносимост към белтъка на млякото? В такъв случай дава ли се яйце на бебето при захранването? Или само жълтъка?

# 683
  • Мнения: 568
Ако ще те успокои , ние сме така поне 3 пъти в седмицата. Ей го на , вчера сутринта се беше омазал до ушите с акита и направо го изкъпахме. Памперсите са ни 4+ така че едва ли са малки, слагам ги правилно , но то много пишкане и акане цяла вечер. ММ вика добре че малкия спял в нашето легло че през ден сменяме чаршафи. Joy Едва ли е от месото или яйцата.
Ние днес бяхме при друг педиатър , изписа ни крем , които бил с антибиотик. Каза че било инфекция и щото се чешел и я разпространявал. Но не можа да ми даде отговор , защо понякога има затишие и съответно не го сърби , а понякога пламва цялото му лице и почва да се чеше . Така и не каза какво го провокирало . Питах и за Аптамила , нямало нищо общо , както и кашлицата. Тази сутрин се събуди още по зле и от вчера, цялото му лице е в рани , разбира се веднага започна и кашлицата. Според него не били свързани , а било съвпадение. Хич не му повярвах ама айде. Сега чакам нашия педиатър да се върне от отпуска (на 19.5) и да ми даде направление за дерматолог и алерголог. И втори педиатър не ми отговори каква е тази суха кашлица от 2месеца . Дробовете били чисти , значи нямало проблем . Neutral Face

От както почнах яйцата и месото е все така. Къпане, сваляне на всички дрехи, защото все е излязло някъде. 😵💫😵💫😵💫

# 684
  • Мнения: 199
Доминик ми е със сутрешна кашлица вече почти 2 месеца, пробвахме с инхалации, противоалергичен сироп... Продължава  да си кашли всяка сутрин. Теорията на пулмоложката ни е, че прави микро аспирации на мляко в белия дроб заради рефлукса. В сряда сме на консултация и спомена, че ще предпише някакъв сироп за целта.
Ако ще те успокои , ние сме така поне 3 пъти в седмицата. Ей го на , вчера сутринта се беше омазал до ушите с акита и направо го изкъпахме. Памперсите са ни 4+ така че едва ли са малки, слагам ги правилно , но то много пишкане и акане цяла вечер. ММ вика добре че малкия спял в нашето легло че през ден сменяме чаршафи. Joy Едва ли е от месото или яйцата.
Ние днес бяхме при друг педиатър , изписа ни крем , които бил с антибиотик. Каза че било инфекция и щото се чешел и я разпространявал. Но не можа да ми даде отговор , защо понякога има затишие и съответно не го сърби , а понякога пламва цялото му лице и почва да се чеше . Така и не каза какво го провокирало . Питах и за Аптамила , нямало нищо общо , както и кашлицата. Тази сутрин се събуди още по зле и от вчера, цялото му лице е в рани , разбира се веднага започна и кашлицата. Според него не били свързани , а било съвпадение. Хич не му повярвах ама айде. Сега чакам нашия педиатър да се върне от отпуска (на 19.5) и да ми даде направление за дерматолог и алерголог. И втори педиатър не ми отговори каква е тази суха кашлица от 2месеца . Дробовете били чисти , значи нямало проблем . Neutral Face

От както почнах яйцата и месото е все така. Къпане, сваляне на всички дрехи, защото все е излязло някъде. 😵💫😵💫😵💫

# 685
  • Мнения: 151
Кестенче ето тази козметика ползваме ние. Да става и за бебе. Аз съм доволна.

Надявам се да съм помогнала с опита си. Да се оправя бързо малкото човече!

# 686
  • Мнения: 568
Благодаря ! Поръчвам веднага , много си ми полезна с опита си . Хепинес да ама малкия не е с рефлукс Confused Тя кашлицата е през целия ден , но само когато му се обострят и зачервяванията по лицето , когато то се оправи и кашлицата спира. Миналата седмица бяхме в ИКЕА за столче, когато бяхме в района на цветята нещо го закачах и той ми се смееше . После бутнах количката до едни големи зелени цветя и рязко му се промени физиономията. Очите му се зачервиха , започна да кашля , търкаше силно очи и се насълзиха , последва як рев. Много се уплашихме с ММ веднага го махнахме от там , изчистихме му лицето с влажна кърпа и му мина . Ама така мина , все едно нищо не е било. В нея паника не се сетих да видя как се казват цветята до които бяхме , но бяха някакви екзотични. Много ме е страх да няма алергии и подобни . Ние в цялата рода няма, ММ също нямат .

# 687
  • Вестерос
  • Мнения: 38 398
Скрит текст:

От както почнах яйцата и месото е все така. Къпане, сваляне на всички дрехи, защото все е излязло някъде. 😵‍💫😵‍💫😵‍💫
Рали пък се запече от картоф и тиквичка, хем пащърнак вчера и днес вместо него тиква сложих. Утре трети ден ще е Sad Мисля да ѝ дам една, две лъжици круша преди обяда, да я прокара.

Какви яйца купуваш?

Кестенче, задължително алерголог. Това с цветята ми навява на алергия. Какво цъфти сега при вас?

# 688
  • Мнения: 1 314
Тифани, тук имаме голям пазар до вкъщи и купувам селски домашни, а онзи ден една баба от селото, където ни е вилата ми даде цял картон домашни.
Месо от къде ще купувам ми е много голям проблем сега.
Направи си пюре от сливи, от една лъжичка ще я прокара/ круша също става.
Кестенче, мисля си, че не сте за ЗВБ, виж тази снима
От Фейсбук група я взех. С тази алергия не знам, дали няма да влошите обривите

# 689
  • Мнения: 568
Аз съм толкова зле с цветята , че ново разбрах какво е мушкато. Има си нормални пролетни цветя, но тези в ИКЕА бяха зелени, екзотични , с големи зелени листа.
Русинова искаш да кажеш , че мацаницата с храна да не влоши самите обриви ли ? Аз така или иначе ще почна супер бавно в началото. До 1.юни има време ,според ситуацията ще захраня с пюрета или ЗВБ.

Общи условия

Активация на акаунт