Любители на котки - Тема 182

  • 28 639
  • 753
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 4 308
Разхождат се понякога бездомни, но постоянно не. Съседите имат 2 котки, едната е женска и идва, другата май е мъжка, но тя изобщо не идва. А и те мисля, че са кастрирани.
Само Тобчо, но той не ходи при нея, а и тя не му ръмжи и не го гони.

# 691
  • Мнения: 3 865
Страх я е да ги оставя там явно. Да й предложиш друго място?

# 692
  • Мнения: 10 761
Много се притесних 🥺 Няма как да я оставя там сега, няма кой да стои по цял ден при нея, за да и е портиер 😂. Те пак са в стаичка, но извън къщата с отворена врата, за да си ходи където иска. Някой не ги притеснява и не им досажда. Щурачка, много ме изплаши. В нета прочетох, че така правят майки, които усещат, че котенцата са им болни и искат да ги отделят. Обаче тя разнася различни.
Бялото и тъмничкото май са мъжки.
А, можеш ли да я оставиш на затворена врата с тоалетна там? На нея ѝ трябва ту да влиза, ту да излиза от кашона с малките. За нея не е достатъчно сигурно това място там, за това иска да ги скрие под леглото ти. Възможно е да иска да отдели здрави от болни, също. Ако е така, просто ѝ направи второ кашонче, високо, с малък отвор отгоре, да може само тя да си влиза вътре. Предложи ѝ го, да влезе да подуши, да си го маркира с нокти и ако го одобри може да реши да си ги премести по-късно там. Дъното трябва да е меко и топло. Ако премести всички, значи няма болни.

Последна редакция: сб, 06 май 2023, 20:16 от Не се сърди, човече

# 693
  • Мнения: 4 308
Мога да ги сложа в друго помещение да кажем, че нещо като изба, но има стълбище ☹ малките 100% няма да могат да излизат сами от там като тръгнат да щъкат. Няма ли да я стресирам много, ако я затворя сега? Те не са свикнали да стоят постоянно затворени и си търсят излизането. Ще сложа още един кашон и ще и оставя само леко отворена вратата, така може да е по спокойна.
Това разделяне на малките е лошо, нали? Как ще ги топли и обгрижва всички, ако ги раздели?

# 694
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 535
Може изобщо да не е това, а да иска да ги премести. Котките изоставят тези, които така да кажем считат за обречени, грижила съм се за такова бебе, почина за съжаление, а с ММ се редувахме да го храним, но ветовете ни бяха предупредили, чувството е гадно ....

# 695
  • Мнения: 3 865
Нашата Черен нос беше тръгнала да ражда пред входната врата. Сложих я в приготвения кашон и я преместих в къщи. В един килер. Нормален килер. Просто стая. Роди, през цялото време бях при нея.  Въобще не е давала зор да излиза. После почна да излиза за малко и обратно вътре. Вероятно само до тоалетна. Храната и бяхме сложили. После ги преместихме в банята.
А тя е супер страхлива котка. Но в тези дни с малките ни даваше да я пипаме, помагаме.
Предната вечер се беше скатала под спалнята ни на 2 етаж!
Имат доверие и търсят помощ.
Намери начин да и дадеш сигурност.
Идеята с друга стая/килер е добра.

# 696
  • Мнения: 4 308
Ще я видим тези дни, какво ще направи с втория кашон и ще я преместя в другото помещение. Там май ще и е тихо. Малко се притеснявам да не реши да ги занесе в някоя друга къща.
И тя ми разрешава да съм при тях, като премествах малките също не ми хъскаше и ръмжеше. И трите котенца изглеждат еднакви и добре. Това бялото май ще е нахално🤭 няколко пъти го виждам да избутва другите, за да суче то 🤭

# 697
  • Мнения: 2 087




За съжаление мама е болна и не ги храни, но леля Алиса ги прие много добре. Няма млекце, но кака им дава с биберон. За щастие цокат щом видят биберона. Поне леля ги топли. Дано мамчето се оправи, иначе си хапва.

# 698
  • Мнения: 3 865
Какво й е на мама?

# 699
  • София
  • Мнения: 13 263
Последните два-три дена Блеки стои само в нашия двор и не обикаля навън. Само вчера дойде с мен, за да изхвърлим боклука. Според мъжа ми са го били някъде или са му скарали жестоко и той за това е толкова хрисим и си стои унас. Grinning
Това ми напомни за майката на Рижко, която храним пред входа. Доста е възрастна. Рижко е на 11 години, а тя е била на 3-4 години, когато го е родила. Дъщеря ми се беше притеснила. Дава ѝ храна, а тя не яде. Стои една такава унила. Решихме, че се разболява. Но в един момент забелязахме, че на тъмно яде. На светло хапва малко и спира. След още повече наблюдения разбрахме, че спира да яде заради гълъбите. Simple Smile Доста хора ѝ оставят храна върху едно табло и тя си хапва там. Обаче и гълъбите са научили мястото и кълват храната, когато няма котка. Но са станали съвсем нахални и явно някой е клъвнал котката. Simple Smile Горката, спира да яде като види гълъб. Joy Тя, която поне веднъж седмично си хващаше по едно хвъркато... Joy Затова яде спокойно, когато гълъбите спят. Simple Smile 

Морковелка, нормално е да мести малките си. Инстинкт е. Всяко леговище се умирисва след няколко дневна употреба и за да не ги надушват враговете, правят ново. Дано си хареса защитено местенце близо до теб!

Алиса, страхотни бебета! Heart Мама бързо да оздравява! Hug

# 700
  • Мнения: 4 308
Алисааааа 🥰🥰🥰🥰🥰🥰. Твоите са още по-хубави😍.
Благодаря на всички за насоките! За първи път се сблъсквам с такива неволи, а и нямам приятели отглеждали животни.
Аз още днес си помислих, че може да го мести, защото чувства мръсна постелката. Гледах я, че души  Смених я и се кротна. Предния път пак май им смених постелката  и спря. Тези дни ще купя еднократни пелени да и слагам. Те май не се умирисват колкото калъфките и кърпите примерно.

# 701
  • Мнения: 10 761
Морковелка, малките се ориентират по миризмата на постелката, където ги е родила. На колко дни са бебетата? Ако са съвсем новородени не е редно да махаш още постелката. Просто ги прехвърли в по-защитен кашон с нова постелка, като добавиш и постелката (или част от постелката) с тяхната миризма.
Новородени не пипам с голи ръце, също, хващам ги със салфетка.

# 702
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 183
Здравейте, отдавна не съм писала, но домочадието сме добре ☺️
Да ви кажа, и ние сме в бебешки неволи от няколко дни. В работата на ММ разглобявали някаква постройка и под покрива намерили две бебета, обаче супер малки. Съответно спрели докъдето са стигнали и се махнали оттам, за да не притесняват котката майка. Да обаче на другия ден нямало ни, майка ни нищо, а бебетата били вече в термално състояние. И естествено на кого да се обадят да кажат ако може да помогне 😁 На най-големия коткар там. И естествено той не може да откаже и оттам насетне ви е ясно. Взел ги ММ и ги занесъл в клиника, казали, че са на около седмица, недохранени, с ниска температура, езичетата им били изстинали. Останаха там през нощта, опитали са да ги сложат на кучка кърмачка, но не са искали и са ги хранили със сухо мляко. Междувременно аз пуснах пост, че търсим кърмачка. Нашата организация за бездомните животни ме насочи към жена, прибрала котка и родила преди около месец. Съгласи се, направихме уговорка за петък вечер да ги носим. И, момичета, в петък през деня ми пише абсолютно непозната жена, че е прибрала бездомна котка, за която се е грижила пред работата си, защото е родила. Нейните са на десетина дни и жената ги взела у тях, за да не умрат навън, докато отраснат. Решихме с вет, че е по-добре да пробваме там, защото са на една възраст. Взехме ги и към хората (но все пак взехме и сухо мляко и биберон, защото бях скептична дали ще ги приеме). Хора, за 2 минути тази абсолютно непозната котка ги подуши, облиза и им даде да сучат! От петък вечер са там и са наравно с нейните си котенца, топлят се, сучат, почиства ги. Никога не се бях сблъсквала с такова нещо и съм изумена! Какво нещо са животните ❤️ Естествено ще останат там докато започнат да се хранят сами и после естествено ще ни се "убият" на главата 🙄😁 Ще търсим осиновители, ако не не знам. Но има време дотогава де. Занесохме на мама гранули, консерви и паучове да има енергия да кърми 😍 Пускам снимки как са били и после с мама героиня.


На тази големите даже са се оттеглили, а тя храни само малките (те май нямат голяма възрастова разлика, но нашите са доста изстрадали и вървят по-дребни)

# 703
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Само едно нещо е по-хубаво от това да имаш една котка. И то е да имаш две котки.
Не знам важи ли за повече котки, но моите станаха много сладки.
Не ми е съвестно, че работя по цял ден, Харко има с кого да играе и да се гушка ( и заяжда).
А тя така му се довери, че чак му позволява и раната да мие.




# 704
  • Мнения: 3 865
Пу пу, така да си останат, Мария.
Моите, както съм писала, просто се подминават

Общи условия

Активация на акаунт