Предстои ми инсеминация - тема 33

  • 32 690
  • 792
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 175
Здравейте на 30.03 ми беше втората инсеминация а ето и резултата от кръвния който пуснах днес.Какво мислите дали е категорично отрицателен или утре трябва пак да пусна?

# 76
  • София
  • Мнения: 49
Благодаря ти, @ЛейдиРоуз!

Весели и Светли празници на всички момичета и нека в тази тема всички видим +чета! Sparkling Heart

Ако само Разпети петък им беше проблемът, да те бяха извикали в събота и да планират една таймираща днес вечерта (в четвъртък) примерно, пак има голям шанс да направят нещо в събота. Но не го правят, което с нищо не ме убеждава, че просто не искат да си празнуват спокойно дните около Великден вкъщи.
Успех с домашните опити! Ако е писано, ще стане и така!!

# 77
  • Мнения: 154
Имам една неуспешна инсеминация. Разбрах, че след инвитро може да кандидатстваш във фонда. С инсеминация мога ли да подам документи?

# 78
  • Мнения: 154
Инсеминация при АМХ - 0,636.
Възможен ли е положителен резултат?

# 79
  • Мнения: 175
Имам една неуспешна инсеминация. Разбрах, че след инвитро може да кандидатстваш във фонда. С инсеминация мога ли да подам документи?
След инвитро на естествен цикъл ли можеш да кандидатстваш по фонда ? Трябва да имаш 4 инсеминации за да кандидатстваш по фонда

# 80
  • Мнения: 154
Трябва да имам четири инсеминации, за да кандидатствам за инвитро във фонда, така ли?

# 81
  • Мнения: 175
Трябва да имам четири инсеминации, за да кандидатствам за инвитро във фонда, така ли?
Да

# 82
  • Мнения: 87
Здравейте, 4 неуспешни инсеминации за кандидатстване по фонда инвитро.

# 83
  • Мнения: 255
Аз да попитам , кандидатствайки за фонда с 4 инсеминации. Възможно ли е да се ориентираме към Турция, ако ни одобрят от ЦАР...или това трябва да се случи на територията на Република България?

https://bahceci.com/bg/bahceci-sofia-clinic
Вижте на какво попаднах, интересно.

Последна редакция: пт, 14 апр 2023, 21:28 от andi_bb

# 84
  • Мнения: 53
Изискването за фонда е 4 неуспешни процедури сумарно. Могат да са например 3 инсеминации и 1 инвитро.

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 52
Здравейте на 30.03 ми беше втората инсеминация а ето и резултата от кръвния който пуснах днес.Какво мислите дали е категорично отрицателен или утре трябва пак да пусна?

fiksy, какво стана с теб? Пусна ли нов тест? Simple Smile Зарадвай ни с хубава новина!:innocent:Innocent

# 86
  • Мнения: 175
Здравейте на 30.03 ми беше втората инсеминация а ето и резултата от кръвния който пуснах днес.Какво мислите дали е категорично отрицателен или утре трябва пак да пусна?

fiksy, какво стана с теб? Пусна ли нов тест? Simple Smile Зарадвай ни с хубава новина!:innocent:Innocent
Не не съм пуснала друг д-ра каза че е напълно отрицателен.За съжаление няма хубави новини

# 87
  • Мнения: 87
Mishle94, Циклогест, Утрогестан, Дуфастон - всички изброени са прогестеронови препарати. Щом Циклогест ти понася - всичко е наред. Докторът ти трябва да е взел предвид, ако имаш нужда от кръворазреждащи препарати, но ако имаш пристенения е най-добре да се свържеш с него, а не да търсиш съвет във форума.
Изследвания за тромбофилии така или иначе не е лошо да си направиш, щом си тръгнала по АРТ пътя.

@elysia какви хормони ти следят преди инсе?

Аз се готвя за трето поредно този месец, но АГ не ми е дало насоки да проследя хормони и се зачудих...
Имам само предписание летрозол 2х1 от 5 до 9-ти ден, + обичайната микробиология.
ЦС, АМХ и естадиол бяха ок преди първото инсе, новата спермограма на ММ е ок вече (след терапия), но контрола на хормони не сме пускали...


@Usergirl, честито! Ей така да сте ни на късмет с ЛейдиРоуз и да ни подхлъзнете и нас. Simple Smile

Аз се връщам от преглед и за радост уикендът е подействал благоприятно, та имаме готово фоликулче. Blush
Чакам си резултатите от хормоните и се надявам и с тях всичко да е наред, за да се запиша с второ инсе. Innocent
Хормони се следят още преди да се пристъпи към "лечение" - АМХ, полови хормони (LH, FSH, естрадиол, пролактин, тестостерон, DHEA), щитовидна жлеза (TSH) - това са част от основите, за да се ориентира репродуктивният специалист към каква стимулация да се насочите, в случай, че е необходима. ЦС, спермограма и всички видове полово предавани гадории трябват също при всички положения.

При първото инсе в Щерев ми изследваха само LH и Естрадиол, които заедно с големината на фоликула додоха ясна представа колко близо е овулацията. Според това се определи и кога да си сложа таймиращата инжекция, както и кога да е самата инсеминация.

Онзи ден за второ инсе пак ми пуснаха LH и Естрадиол в клиника Селена. Според показанията се определи дата за инсе 12.04. Този път съм без стимулация, и без таймираща инжекция, така че утре ще видим колко точни са предсказанията. Simple Smile
 
На някои жени след процедура им проследяват и прогестерона, но в повечето случаи май просто се застраховат с прием на определена доза. При мен не са изследвали миналият път, но пък дозата ми беше конска. Laughing

Maze_Girl, Летрозолът е част от стимулацията ти и сигурно след прегледа, когато ще се види колко хубави фоликулчета си си отгледала, ще ти пуснат хормони. Simple Smile)

Искам да споделя, че в клиника Селена направо ми скриха шапката с всички допълнителни изследвания, които ми поискаха да имам, при това в определен срок на валидност преди инсеминация:
HIV, Васерман, хепатит B, хепатит C, хламидия, TSH + TAT+ MAT, НК клетки(3м валидност), ЦС (6м валидност), Тромбофилия (неограничена валидност), микробиология (1м валидност), ковид тест (24ч валидност) Thinking...

Кога точно (в кой ден) се правят изследванията на полови хормони (LH, FSH, естрадиол, пролактин, тестостерон, DHEA)? Ако и този опит е неуспешен, мисля да почина един месец и да пусна разни допълнителни изследвания. И прогестерон ми се иска да си пусна, че никой не ми го е тествал, но всеки ми дава да взимам допълнителен.

До момента имам направени две неуспешни, нестимулирани по никакъв начин, инсеминации. Сега чакам резултата от 3тата инсемимация 🤞🏼. - този пък със стимулирана овулация с една инжекция хориомон. Взимам сега и за първи път Дуфастон (предишните два пъти взимах Циклогест). Преди няколко дни се събудих с много обострено обоняние… а гърдите не спират да ме болят (а по принцип не ме болят въобще) и ми е едно такова “разбъркано” там долу все едно ще ми идва… След предишните две инсеминации не съм имала такива “симптоми”, та си мисля… или е от Дуфастона, или съм бременна 🤣😋. Една приятелка каза, че ми е просто от главата Simple Smile - само за бебета и ранни симптоми на бременност съм мислела 😋🤷♀. Обаче заради хориомона не мога да си пусна още кръвен тест… едва 11ти ден ми е от инсеминцията… ще трябва да почакам още няколко дена 🙈😇🤞🏼.

Последна редакция: вт, 18 апр 2023, 02:27 от yanamm

# 88
  • София
  • Мнения: 49
@yanamm хормоните тествах на 2-ри ден от цикъла, + естрадиол повторих на 23-ти ден.

АМХ мисля, че нямаше значение в кой период от месеца се тества, той беше показател за яйчников резерв.

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 52
fiksy, жалко, мила, но не унивай! Всичко ще се нареди! Hug Hug Hug

Между 3 и 5 ден (фоликуларна фаза) се изследват LH, FSH, естрадиол, пролактин, тестостерон, DHEA.
Прогестерон се изследва в лутеалната фаза (стандартно 21,22 ден), но каквито и да са ти показателите, не вярвам да спрат да ти го предписват след процедура. Задължително си искай 20мин покой, преди да ти вземат кръв.

Лично мнение - за всякакви видове хормонални изследвания с две ръце препоръвам Бодимед.

yanamm, най-вероятно от Дуфастона си така. Аз имам същите симптоми, макар и само 6 дни след инсето. На 26.04 ще видим със сигурност какви сме ги "свършили". Innocent
Стискам палци на теб за положителен резултат! Blush

Общи условия

Активация на акаунт