комплексирани стопани и опасни породи кучета

  • 4 906
  • 103
  •   1
Отговори
  • Мнения: 102
Провокиран от безкрайните нарушители на закона!Да водят едрите породи кучета, без намордник и каишка.Живеем близо до парк в провинцията.Преди около 3 години му направиха общ ремонт.Сложиха от всички страни на парка, табели "забранено разхождането на кучета".24 часа след поставянето им те бяха изкъртени.Бяха направили пясъчник за децата.В момента, в пясъчника има повече кучешки, лайна отколкото пясък.Наблюдавам разни комплексари, да си пускат опасните породи кучета, из парка без каишка и намордник.На няколко пъти за малко да стане много лоша ситуациа.Какво мислите по въпроса?Трябва ми да има контрол и глоби за тези индивиди

# 1
  • Мнения: 41 959
За трябване трябва, ама общината и полицията не искат да се занимават.

# 2
  • Мнения: 15 254
За лайната се пуска сигнал да бъдат почистени, а за табелките - да бъдат поставени отново. И за намордниците също. Не се пуска тема в бг мама.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 635
Една сутрин тръгвам за работа и виждам в заградената детска площадка една стопанка на малка порода куче, да го пързаля на пързалката, защото кучето много обичало.

# 4
  • Мнения: 2 972
Ако знаете колко сигнали за такива кучета съм пускал към Столична община, а ефект нулев. Това им е една от големите дупки за безконтролно източване на пари.
Обикновено отговарят, че те извършвали редовни проверки по график и нямало никакви проблеми, та да не им се дава акъл. След един такъв отговор имаше случай на 4 нахапани малки деца в Южен парк, та решиха да пратят допълнителен отговор със статистика какво са свършили.
При 2 проверки на ден, сутри и вечер, всеки божи ден, за цял месеж в Южен парк били установили 15 собственици на кучета, които да проверят. Всички били изрядни, на повод и с наморник, и чистели след кучетата си. Едва 15 за цял месец, при 2 проверки дневно, това е по-малко от човек на ден! А там всеки ден минават по няколкостотин кучета!

# 5
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 449
Разбирам възмущението Ви. Собственик съм на куче и вижам какво е по парковете, чак аз се дразня
Кучетата трябва да са на повод винаги, дори дребните породи, за съжаление това не се спазва и една от причините е, че няма достаъчно места предназначени само за кучета където можеш да ги пуснеш и да не пречиш на останалите. А всяко куче има нужда да потича...Къде обаче? Сама казвате, че са сложени табели "забранено разхождането на кучета" това е безумие особено ако от общината не са направили нито една кучешка площадка. Не е правилно да очакваш да събираш данък за куче, а да няма къде то да се разхожда.
 Проверки се правят в големите паркове 2 пъти годишно, но се правят извън нормалните часове за разходка обикновенно на обяд когато всички вече са си разходили кучетата и са на работа.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 653
Забелязала съм, че малките породи обикновено ги водят на повод, а най-едрите, дето са като магарета, ги пускат да бягат на воля. С кучкари съм много любезна обикновено и правя коментар само в много наложителни ситуации. За съжаление с повечето от тях не може изобщо да се общува, правят физономии или са готови да се заяждат и карат. С две малки деца съм и обикалям много по паркове и градинки и постоянно се пазим от ла*на, които са абсолютно навсякъде. Нуждите на кучето от разхождане и изхождане се поставят над нуждите на малки деца да си играят в чисти паркове и пясъчници. Съгласна съм, че трябват глоби и проверки, трябва и повече отговорност от страна на стопаните.

# 7
  • Мнения: 128
Според мен няма опасни породи кучета. Има отговорни стопани и комплексари. Имам огромно куче и не толкова. Спазвам законите на държавата Гърция , не защото ме грози затвор или глоба , а защото така го чувствам и всички в моя квартал ги спазват. Никой не е длъжен да знае , че твоето куче е обучено и да контролира страха си. Десет години тук,  едно куче познавам , което се разхожда само , собственика е много възрастен , миналото лято на Пиротска за десет минути две овчарки минаха свободно.

# 8
  • Мнения: 41 959
То няма и опасни оръжия, защото убиват лошите хора, а не оръжието. Обаче понеже няма гаранция какъв е човекът забраняват оръжията. И с опасните кучета трябва да е същото.

# 9
  • Мнения: 1 084
Имам куче и няколко пъти при разходки правя маратонски спринтове заради глутница песове, отглеждани покрай блоковете, чак с поставени къщи и тенджери отпред.
Откровено ме е страх от бездомни кучета, не смятам, че мястото им е на улицата. Щом толкоз ги обичат да ги прибират вкъщи и отвън да ги разхождат на каишка.
Тези с домашните кучета, които им оставят екскременти с мисълта, че ще изчезнат с магия - не, не се изпаряват - остават с месеци и децата често ги носят вкъщи.

# 10
  • Мнения: 3 588
Разбирам възмущението Ви. Собственик съм на куче и вижам какво е по парковете, чак аз се дразня
Кучетата трябва да са на повод винаги, дори дребните породи, за съжаление това не се спазва и една от причините е, че няма достаъчно места предназначени само за кучета където можеш да ги пуснеш и да не пречиш на останалите. А всяко куче има нужда да потича...Къде обаче? Сама казвате, че са сложени табели "забранено разхождането на кучета" това е безумие особено ако от общината не са направили нито една кучешка площадка. Не е правилно да очакваш да събираш данък за куче, а да няма къде то да се разхожда.
 Проверки се правят в големите паркове 2 пъти годишно, но се правят извън нормалните часове за разходка обикновенно на обяд когато всички вече са си разходили кучетата и са на работа.

В Канада живея, в малко сателитно градче до Отава. В нашето градче има два кучешки парка. Заградени са и вътре животните са свободни. И при нас има много собственици, които не почистват, дори в самия парк, което е много неприятно, но въпреки ОГРОМНИТЕ табели, торбичките сложени за удобство и двата коша, пак не се почиства от всички.

Освен, че има заградени пространства за кучета, има и алеи за кучета, където е разрешено разхождането без каишка. Едното място е парк, който е заграден и за да се ползва се плаща месечен абонамент. Кучетата първо се тестват дали реагират на стопаните си и дали са агресивни.

Другият парк с алеи е свободен, също е разрешено разхождането без каишки. Аз не съм ходила там. По принцип има много aлеи  за разходки, но освен споменатите, каишката е задължителна.

Има и агресивни животни, моя позната пострада, но повечето стопани са грижовни и не допускат агресия. Друг е въпроса, че често нормалното кучешко поведение се обърква с агресия, но именно затова такова поведение се допуска само в кучешкия парк под директното наблюдение на стопаните.
Та ако има инициативни, направете такъв парк
https://boogity.ca/barkwood_forest/

# 11
  • София
  • Мнения: 1 635
Парк за кучета биха използвали събота и неделя, през другото време излизат набързо с кучето и кафето. При нас има кучешка алея, има си знак че е такава, но масово стопаните предпочитат двора на училището, понеже е заградено и кучетата няма да излязат на платното, а и те могат докато си пият кафето да си поговорят с другите стопани. По алеята трябва да вървят с кучето, от какъв зор да се морят толкова рано. Тръгват си преди да започнат да идват децата за училище. На двата входа на училищния двор има табела забранено за кучета, ама какво от това.

# 12
  • Мнения: 3 465
За лайната се пуска сигнал да бъдат почистени, а за табелките - да бъдат поставени отново. И за намордниците също. Не се пуска тема в бг мама.
В БГ мама се пускат теми по всякакви въпроси с ясното съзнание, че не се решават във форума. Ако не беше така, то форумът нямаше да съществува.

По темата. Наглостта на някои кучкари е безпределна. Търпимостта спрямо безобразията им огромна. И все пак подобрение спрямо ситуацията преди 10 или 20 години има и тя е видима. Поне в София е така и то идва от повишаване на съзнателността и личния пример. Трябва много да се пише и говори по темата, а общината да се засипва със сигнали, жалби и оплаквания. Щото някои хора без да им бръкнеш в джоба не могат да са съзнателни и никакъв добър пример не може да им подейства-

# 13
  • Мнения: 996
Като всичко което е обща отговорност, и това е ничия.

Нито стопаните се образоват и възпитават животните си, да не говорим да почистват след тях, нито родителите възпитават децата си в отношение и поведение спрямо животни, нито общината осигурява достатъчно пространство, за да може да има съвмествно съжителство.

Единствените без вина в цялото безумие са кучетата.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 653
Какво означава да си възпитаваме детето на отношение спрямо кучетата? Аз не давам на моя син да се доближава до кучета по ред причини, но и не му казвам, че всички са лоши и зли и хапят. Не искам да се страхува от всяко куче, но искам да пази здравословна дистанция и никога не съм го насърчавала да гали и пипа кучета.

Общи условия

Активация на акаунт