Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 80

  • 36 311
  • 752
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 825
Скрит текст:
Эдравейте момичета много ми е важно да ми отговорите моля ви много съм раэтревожена преди два дена си направих тест эа бременност и ми покаэа една бледа черта днес бях на преглед и гинеколога ми каэа че съм в 4 седмица и  5 дни прегледа ме вагинално и ми каэа че е още рано да се види каквото и да е каэа че лигавицата .ли беше матката .ли беше ще ви иэлъжа каэа че е оголемена сутринта имах мноого леко роэово эацапване а сега имам някакво тамно кафяво течение по принцип той ми каэа че роэовото течение е нормално и че е вагинално течение но сега когато отидох до тоалетна видях че имам много тъмно кафяво течение дали е нормално това течение преэ 4 седмица? иэвинете ме че е много дълго но найстина много се претеснявам..

Пуснете кръвни изледвания на ЧХГ и прогестерон, 2 пъти през 48ч и изпратете резултата на АГ, ако прогестерона пада и има вече визуализирана вътрематочна Б, може да изпише прогестеронов препарат.  Обикновенно от нисък прогестерон се получава зацашване, важно е да е във високи нива.
ами мисля че всичко е свършило днес е 3 ти ден и си  имам обилно течение може и да е нямало бременност лекарят когато отидох ми каза че не е. Съвсем ясно дали има  бременност но иначе матката ми е уголемена ето и снимки

Възможно е да е била бихимична, съжалявам успех следващия път. Това се случва на доста жени и някой даже не разбират, просто имат закъснение 4-5-6 дни и ако не са направили тест няма да знаят че е били положителен. На амбулаторния лист си пиле, гестационен сак и удебелена лигавица, което е характерно за най - ранната бременност.

Последна редакция: пн, 10 апр 2023, 00:35 от bubanka

# 16
  • Мнения: 40
Здравейте мами,от днес сутринта усещам,като боцкащи болки в корема,от лявата страна,ако има някакво значение (в 36та седмица съм),не са болезнени,а просто неприятни.Мъника се движи както нормално.Утре съм на консултация,но искам и Вас да попитам дали сте имали същият “проблем”,ако мога така да го определя.

# 17
  • Асеновград
  • Мнения: 1 371
Здравейте мами,от днес сутринта усещам,като боцкащи болки в корема,от лявата страна,ако има някакво значение (в 36та седмица съм),не са болезнени,а просто неприятни.Мъника се движи както нормално.Утре съм на консултация,но искам и Вас да попитам дали сте имали същият “проблем”,ако мога така да го определя.
Аз имах точно в тези седмици нещо подобно, само от едната страна, даже доста ме заболя еднократно беше, лекаря каза че няма нищо притеснително, щом не се усилва болката, и щом няма кървене. Просто вече бебето е голямо и притиска различни органи.☺

# 18
  • Мнения: 166
Здравейте. Бременна съм в 17г.с. Като преди няколко дни на преглед лекаря установи, че имам плацента превия маргиналис. Има ли някой със същата диагноза. И как протича бременността при вас. Ако сте в по-напреднал етап. Имали ли сте проблеми.

# 19
  • Мнения: 81
Възможно е да е била бихимична, съжалявам успех следващия път. Това се случва на доста жени и някой даже не разбират, просто имат закъснение 4-5-6 дни и ако не са направили тест няма да знаят че е били положителен. На амбулаторния лист си пиле, гестационен сак и удебелена лигавица, което е характерно за най - ранната бременност.
и аэ си помислих същото офф вече таэи БХ ми писна аэ имах една такава бременност и след нея едвам се вэех в ръце дано следващят път да не е такава😥😥 нека бог да опаэи всички мами и дечица

Последна редакция: пн, 10 апр 2023, 00:35 от bubanka

# 20
  • Мнения: 344
Здравейте,
За урина+седимент първата сутрешна урина ли давате и след тоалет ли?

# 21
  • София
  • Мнения: 1 056
Здравейте,
За урина+седимент първата сутрешна урина ли давате и след тоалет ли?
Не е задължително да е сутрешна урина, но аз лично предпочитам или поне да има 4 часа от последното пишкане. За тоалета, пак не е задължително, защото не е стерилна урина, но при нас жените пак е за предпочитане. Средна струя също така ✌

# 22
  • Мнения: 192
Здравейте! 37 седмица съм, скоро чакаме първото ни детенце с мъжа ми Simple Smile
Притеснява ме това, че от два месеца няма ден, в който да не съм яла сладко.. говоря за след всяко хранене десерт(торти, вафли, шоколади, основно течен щоколад… всякакви пакетирани “вредни” неща). Гинекологът ми ми каза да спра заради гъбички да не ми излязат… и дори това не ме стресна и не спирам и не спирам … някой от бременните покрайй мен ми направиха изречения, че тези неща вредят на бебето… нз попринцип имам воля, постила съм няколко пъти по 50 дена(наистина строг пост) и не разбирам какво ми се случва защо не мога да контролирам това ядене.. има ли други, които са били с такъв апетит? Напр имам чувството, че съм се натровила вече и не спирам…

# 23
  • Мнения: 341
То на бебето не вреди, на мама се лепи 😊 гледай поне да са в по малко количество. Иначе хапвай кавото тялото командва, сега ти е паднало. Леко и спокойно раждане 🍀

# 24
  • Мнения: 192
Благодаря Ви, много! Simple Smile

# 25
  • Мнения: 7
Здравейте бремена съм в 8.г.с
И когато отида по малка нужда ме пари .Инфекция
Ще загубя ли бебето си . Утре ще ида на Акушер

# 26
  • Мнения: 1 424
Това никой няма как да Ви каже със сигурност. Има риск до 12г.с. при всички бременни, който пада след 12г.с. и за това записване на ЖК чак след 12г.с. правят повечето АГ. Сигурна ли сте, че имате инфекция? Правени ли са изследвания?  Дори да имате инфекция, ако се третира с подходящите медикаменти и навреме, всичко ще бъде наред. Бъдете спокойна! Това е важно,защото емоционалното състояние влияе много. Изчакайте прегледа при АГ. Вижте какво ще Ви каже, къде ще Ви насочи да отидете за консултация/изследвания.

# 27
  • Мнения: 8 763
Момичета, интересувам се вярно ли е че след като си бременна и работодател е запознат с това е длъжен да те освобождава (без да се взима платен отпуск) за прегледи в работно време?

# 28
  • Мнения: 615
Момичета, интересувам се вярно ли е че след като си бременна и работодател е запознат с това е длъжен да те освобождава (без да се взима платен отпуск) за прегледи в работно време?

Да.

Задължение на работодателя да освобождава служителката за медицински прегледи (чл. 157, ал. 2 от КТ).

# 29
  • Мнения: 7
Това никой няма как да Ви каже със сигурност. Има риск до 12г.с. при всички бременни, който пада след 12г.с. и за това записване на ЖК чак след 12г.с. правят повечето АГ. Сигурна ли сте, че имате инфекция? Правени ли са изследвания?  Дори да имате инфекция, ако се третира с подходящите медикаменти и навреме, всичко ще бъде наред. Бъдете спокойна! Това е важно,защото емоционалното състояние влияе много. Изчакайте прегледа при АГ. Вижте какво ще Ви каже, къде ще Ви насочи да отидете за консултация/изследвания.


Да имам инфекция днес пуснах кръвни изследвания
И урина ми взеха бактерии много съм имала всичко е положително и сега ми предписаха лекарства който трябва да  пия до 18 трябва да ми мине ако не . Заплахата е за мен

Бебето е добре тапълно е добре . Но аз не съм . Много се страхувам да не загубя бебето си

Общи условия

Активация на акаунт