Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 80

  • 36 383
  • 752
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 787
Момичета, първия ден на последния месечен цикъл беше на 09.08., днес е 6 ден закъснение. Това чхг нормално ли ви се струва. В сряда мисля да пусна пак кръвни, за да видя нормално ли се удвоява и в петък съм на лекар. Ще се види ли с това чхг плодното сакче?
Скрит текст:

Супер е ЧХГ! Хубаво е да повторите изследването след 48 часа, за да видите дали се удвоява. Но би трябвало вече и на ехограф да се види поне сакче.
Много благодаря, и аз така мисля да повторя в сряда, за да отида с готовите кръвни при доктора. Късмет на всички момичета и здрави бебчета! ♥

# 736
  • Мнения: 4 934
Имай предвид, че при тази стойност може и да не се удвоява на 48 часа. Да не се уплашиш, ако не е така Wink Най-добре док да види.

# 737
  • Мнения: 8 772
Много висока стойност, браво!
 А може и да са близнаци, Heart

# 738
  • Мнения: 9
Да вижда се от кръвния тест,че е отрицателен. По принцип на този етап ако има бременност трябва да е по-високо чхг-то нали?
Днес ми е датата на менструацията , но освен леки спазми ниско долу нищо друго нямам.

Последна редакция: вт, 12 сеп 2023, 10:52 от Ваня Клинкова 609242

# 739
  • Мнения: 79
Здравейте! Бременна съм в 22 г.с. Въпросът ми е относно дължината на маточната шийка. Следящата ме АГ ми я мери редовно и винаги казва , че е със запазена дължина и е ок. Винаги я мереше с вагинален ехограф и края на август на феталната морфология също при нея , ми я измери 43 мм. Вчера обаче на ЖК реши само с коремния да мери и каза , че е ок , но аз след това в документа видях , че пише 32 мм. Знам, че дава разлика двата вида ехографа, но доколко се очаква да е тази разлика? По принцип по-малка дължина ли измерва коремния? Възможно ли е да се е скъсила шийката за 12 дни между двата прегледа? Да отбележа, че коремния ехограф е сравнително нов и хубав, ако има значение. Благодарим!

# 740
  • Мнения: 1 787
Момичета, пак съм аз. 😊 Днес пак пуснах ЧХГ, вече е 10077. В петък, когато имам час живот и здраве трябва да се е удвоило. Та дали има шанс да чуем сърчице? Много съм нетърпелива. ♥

# 741
  • Мнения: 3 640
Зависи от това в коя седмица си, техниката, лекарката ...
Успешна бременност! Лека и щастлива да е! А и спокойна.. 🤰😊😊😊

# 742
  • Мнения: 341
С този резултат клоните към две ❤️❤️ 😊, успешна бременност!

# 743
  • Мнения: 1 787
Ох, момичета дай боже ❤❤ Колкото толкова, само да са живи и здрави! Имам няколко неуспеха, но надявам се този път всичко да е наред!

# 744
  • Мнения: 948
Момичета в 7 гестационна седмица съм . ЧХК 36 506 . Нормално ли е  ? Другата седмица съм на гинеколог . Дали ще се чуе сърчице?

# 745
  • Мнения: 8 772
Ох, момичета дай боже ❤❤ Колкото толкова, само да са живи и здрави! Имам няколко неуспеха, но надявам се този път всичко да е наред!
Всичко ще е наред и на мен ми клони към две сърчица, стискам палци, пиши после Heart

Момичета в 7 гестационна седмица съм . ЧХК 36 506 . Нормално ли е  ? Другата седмица съм на гинеколог . Дали ще се чуе сърчице?

Според мен да. Късмет 🍀

Последна редакция: ср, 13 сеп 2023, 22:55 от alethea

# 746
  • Мнения: 307
Момичета, нямам още закъснение, но днес пусках кръв и урина профилактично. Имам седимет левкоцити 4 от 4 а четох, че скачат при бременност. Дали е възможно да има връзка?

# 747
  • Мнения: 1 787
Много благодаря на всички! Голяма подкрепа сте ми! ♥

# 748
  • Мнения: 43
Здравейте момичета, днес бях на преглед, оказа се че имам доста води. Докторката каза, че има шанс за по-ранно раждане, тъй като повечето води тежали на матката. Някоя от вас има ли още информация по темата? Иначе другата седмица влизам официално в 9ти месец.

Корема страшно ме сърби, мажа през два часа. Че се е нацепил отвратително - нацепил се е, ама този сърбеж ме влудява ...

# 749
  • Мнения: 14
Здравейте момичета 🩵 Скоро разбрах, че съм бременна, но имам някои въпроси (разбира се 😄) и много ще съм ви благодарна, ако можете да ми помогнете да разбера, дали случаят ми е често срещан Simple Smile
Доктора потвърди бременност в 5 г.с. ЧХГ ми е 4.500 за сега. Но ми е странно, защо не изпитвам честа нужда за уриниране 🤨 (Аз напълно забравих да попитам доктора, дали трябва това да ме притеснява, а имаме среща след 3 седмици 🤷🏻♀) Гърдите ми също не са много болезнени или подути. За сметка на това пък имам доста спазми в коремната област, матка, яйчници и кръст.
Вие кога започнахте да ходите по- често до тоалетна? (Не открих никаква информация в интернет за “не- спринтиране” в посока wc- то 🤦🏻♀)

Общи условия

Активация на акаунт