Политиката в България - Тема 4

  • 612 941
  • 23 521
  •   1
Отговори
# 23 475
  • Мнения: 4 805
Аз на първият тур за кмет на София гласувах за Ваня Григорова, на вторият обаче ще гласувам за Васил Терзиев. Има ли и други такива софиянци шантави избиратели като мене, или и други са гледали коефициентите на букмейкърите за шансовете на балотажите Терзиев-Хекимян и Терзиев-Григорова. Чудя се само аз ли се сетих за тоя трик, за да е сигурна победата на Терзиев. Като гледам резултатите, и други май са се сетили за тоя трик, да избутат Григорова да изпревари Хекимян. Grinning Май не съм само аз.

Познавам 3ма човека гласували така днес. Меко казано презират БСП, но гласуваха за ВГ, защото е много по-удобна за Терзиев на втори тур и защото искаха да оставят Хекимян трети. На балотажа ще гласуват за Терзиев.

Аз също се сетих за тази схема миналата седмица, но…не мога да гласувам за кандидат на БСП. Като я чух какви глупости говори, съвсем. Иначе е добра идея.

# 23 476
  • Варна
  • Мнения: 18 038
Скрит текст:
Аз на първият тур за кмет на София гласувах за Ваня Григорова, на вторият обаче ще гласувам за Васил Терзиев. Има ли и други такива софиянци шантави избиратели като мене, или и други са гледали коефициентите на букмейкърите за шансовете на балотажите Терзиев-Хекимян и Терзиев-Григорова. Чудя се само аз ли се сетих за тоя трик, за да е сигурна победата на Терзиев. Като гледам резултатите, и други май са се сетили за тоя трик, да избутат Григорова да изпревари Хекимян. Grinning Май не съм само аз.
Познавам 3ма човека гласували така днес. Меко казано презират БСП, но гласуваха за ВГ, защото е много по-удобна за Терзиев на втори тур и защото искаха да оставят Хекимян трети. На балотажа ще гласуват за Терзиев.

Аз също се сетих за тази схема миналата седмица, но…не мога да гласувам за кандидат на БСП. Като я чух какви глупости говори, съвсем. Иначе е добра идея.
Корнелия харесва това. Sweat Smile
Сериозно ли 10 човека сами са се сетили за тази схема и не са им я подсказали?Yum

# 23 477
  • Мнения: 4 805
Аз се сетих сам, след като видях социологическо проучване при евентуални балотажи Терзиев-Хекимян и Терзиев-Григорова. Въпросните трима се бяха разбрали помежду си, а дали са се сетили сами или някой им е подшушнал не знам.

Не е ядрена физика, проста математика е. Да речем, че там и желанието да направиш сечено на ГЕРБ е повече от моето. 😁

# 23 478
  • Мнения: 2 081
Мери Ан, не харесвам БСП, но за Владимиров не си права. Хората си го харесват, както харесват и Паунов в Кюстендил.
Обаче Нинова направи всичкто възможно да разбие структурите на БСП и аз аз съм безумно щастлив. Във Видин седем потомствени комунисти са напуснали общинския съвет на БСП заради нея и до днес там нямаха група.
в Перник не е само Владимиров  -53 обински съветници и председателят на БСП - перник напуснаха заради нея. Тя се скара и със смолянската кметица Дора Янкова, въпреки че в Смолян си я ценят. В Трявна има кавги с  Корнелия, в Ловеч...Нека,, нека, хак им е. Нека закрие БСП. Днес оссвен в София никъде другаде нямаха добри резултати, а Григорова извади 6-7 процента над процентите за СОС.
На брифинга на Григорова, Нинова не се появи. Тя се чудеше как да не я номинира Григорова. Избягваше да коментира резултата ѝ. Ех, да ги няма БСП и Възраждане банкет ще дам.
А Бойко си има политика - като види, че не може да бутне някой кмет се "присламчва" към него. Така постъпи със синия Паунов, така постъпи с червения Владимиров. Така постъпи и в Благоевград. Независим кандидат подкрепен от Герб.
Явно ти харесва да те управляват милионери, които работят за себе си и семействата си,  хора с чуждо гражданство и забравили българския език. А….. и такива, които на предизборен дебат си кръстосват крака на 90 градуса да им гледаме подметката.

# 23 479
  • Варна
  • Мнения: 18 038
Аз се сетих сам, след като видях социологическо проучване при евентуални балотажи Терзиев-Хекимян и Терзиев-Григорова. Въпросните трима се бяха разбрали помежду си, а дали са се сетили сами или някой им е подшушнал не знам.
Не е ядрена физика, проста математика е. Да речем, че там и желанието да направиш сечено на ГЕРБ е повече от моето. 😁
Аха, прословутото шопско мислене.Joy
Аз на социология не вярвам, особено предизборна.. ВГ е 4-5 % преди Хекимян, което е сериозна преднина.. та процента сетили за схемата или е много голям или БСП в София се възражда..
или  Терзиев можеше да вземе София на първи тур?

# 23 480
  • Мнения: 2 956
Цитат
Корнелия харесва това. Sweat Smile
Сериозно ли 10 човека сами са се сетили за тази схема
Определено са много повече от 10, след като само 5 минути след като попитах във форум с 20, 30 човека има ли и други такива като мен, се оказва че изобщо не съм сам в тази схема. Май ще се окаже, че половината резултат на Григорова идва по тая схема. Grinning

# 23 481
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 701
Сигурна съм, че в Созопол ще преизберат Тихомир Янакиев,
който доста успешно се справя да закърпва съдраната от Рейзи община.

# 23 482
  • Мнения: 2 081
Цитат
Корнелия харесва това. Sweat Smile
Сериозно ли 10 човека сами са се сетили за тази схема
Определено са много повече от 10, след като само 5 минути след като попитах във форум с 20, 30 човека има ли и други такива като мен, се оказва че изобщо не съм сам в тази схема. Май ще се окаже, че половината резултат на Григорова идва по тая схема. Grinning

Каква е тази схема

# 23 483
  • Мнения: 7 186
Май ще се окаже, че половината резултат на Григорова идва по тая схема. Grinning
Терзиев е навсякъде, даже и в успеха на Григорова Grinning.

# 23 484
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 533
Casa, стара шопка схема: "не е важно аз да съм добре, важното е Вуте да е зле"

Последна редакция: пн, 30 окт 2023, 01:24 от OnDiNe_

# 23 485
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 701

Да гласуваш с отвращение за долната комунистка,
(обаче да си смелчага и да не ти треперят гащите от страх, че малкото може недай си Боже да е достатъчно), за да направиш така, че Хекимян да отпадне като евентуален конкурент на Терзиев при балотажа, което би било по-рисково и с незнаен завършек положение.
Героите на новото време Grinning

# 23 486
  • Мнения: 2 956
Цитат
Аз на социология не вярвам, особено предизборна..
И аз не вярвам, ама на букмейкърите вярвам. Коефициентите им за балотажите бяха съвсем различни в двата варианта. Очертава се да имам двоен повод за празник другата седмица. Ще почерпя близки и приятели ако Терзиев спечели. Че заложих на него още преди месец, когато коефициента беше доста съблазнителен.

Цитат
Каква е тази схема
Терзиев може много по лесно да победи Григорова, отколкото Хекимян. Защото гербаджиите ще отидат за гъби на балотажа и Григорова няма да им вземе гласовете, ще вземе само тези на Възраждане, ама те не са много в София, и на ИТН, още по малко. Докато при Хекимян щеше да има мощно антиППДБ обединение на антилибералният електорат какъвто е и на БСП, и на Възраждане, и на ИТН, и като добавиш и Герб, и почва да става напечено.

# 23 487
  • Мнения: 4 805
Реално е хитър/умен ход и не е само “на Вуте да му е зле”. Идеята е и на “твоя човек” да му е по-лесно после. Не виждам каква е драмата - сетили се и го направили съвсем по правилата.

Подобни маневри са атестат и за твърдението ми по-рано - че нетърпимостта към ГЕРБ в София е сериозна.

# 23 488
  • Мнения: 2 081
Casa, Стара шипка схема: "не е важно аз да съм добре, важното е Вуте да е зле"
Точно, затова държавата ни е “ от трън та на глог”.
LemonDesi, благодаря
То Терзиев изобщо няма общо с комунистите…:)

Тесла, за Григорова гласуваха много хора, необвързани политически. Поне от тези, които аз познавам.Не правят сметки, схеми и изчисления.
Не съм сигурна дали от Възраждане ще я подкрепят.
И кой ли беше казал  “Може да решава тоя, който има пари, бе! “ Simple Smile

# 23 489
  • Мнения: 2 956
Цитат
Тесла, за Григорова гласуваха много хора, необвързани политически.
Знам де, аз съм един от тях. Поздравления за кандидата на КОД Вили Лилков. Освен Григорова, другата изненада на изборите е той. Защото е издигнат от партия с 0,5% електорат, а взима 5%. Дали нямаме сериозна промяна на политическият пейзаж и появата на потенциален нов политически играч на сцената. Консервативната десница. С 4% се влиза в парламента. Поздравления за Тейс, знам че им е избирател от дълго време на КОД. Дочака май, да им изгрее звездата на политическият небосклон. То верно че става дума за София, където десницата либерална или консервативна, винаги е по силна в сравнение с резултат на национално ниво, но все пак това е сериозен успех, и шанс да бъдат забелязани, от повече хора. И като сложим че са консерватори, което улеснява растеж и в провинцията, кой знае.

Последна редакция: пн, 30 окт 2023, 02:04 от Никола Тесла

Общи условия

Активация на акаунт