Политиката в България - Тема 4

  • 612 809
  • 23 521
  •   1
Отговори
# 23 490
  • Бургас
  • Мнения: 16 422
Сигурна съм, че в Созопол ще преизберат Тихомир Янакиев,
който доста успешно се справя да закърпва съдраната от Рейзи община.
Тази община има много за кърпене!
Трябва й много сериозен кмет,който е по-скоро свързан със Созопол и знае,кое,къде,как трябва да се направи!

# 23 491
  • Мнения: 2 081
Добър резултат за КОД. И аз ги подкрепих за ОС.
Предпочитах всеки друг, но не и Терзиев.
Едва ли Григорова ще успее срещу него, но не се знае какво ще се случи за седмица, а и има голям шанс за лидер на лявото.

# 23 492
  • Мнения: 2 950
Тя между другото наистина би била доста подходяща за лидер на БСП. Ама дали ще остане в политиката в случай че загуби на вторият тур. Андрей Райчев разправя че сред избирателите на БСП, били много доволни от нейният избор и че това бил най силният ход на БСП от години насам. Ход с който да спрат свиването и да обърнат тенденцията или поне да стопират свиването през следващите години. И наистина се оказа силен ход. Кандидат на БСП втори в София, изпреварва кандидата на Герб, които дълго време бяха господарите на София. Но не знам ще остане ли в политиката ако загуби втори тур. Вероятно не са я питали това журналистите в кампанията, но ако остане, не е изключено и наистина да стане един ден лидер на БСП. Апропо генезиса на БСП са работниците, тя е синдикалист, може да върне БСП там където им е мястото, да ги извади от нишата на националпопулизма в която Нинова вкара БСП, и превърне БСП отново в работническа партия какъвто и е генезиса. Която не се занимава с гонене на джендъри, в което няма нищо ляво, а в защитаване на интересите на работещите.

# 23 493
  • Варна
  • Мнения: 18 032
Ваня Григорова само лалалайства и освен добър външен вид не виждам други качества в нея.
Добър резултат на БСП в София, но никъде другаде. Никакво завръщане не е това. На балотажа вота за Терзиев ще й смаже евентуално придобитото самочувствие.

# 23 494
  • Мнения: 8 299
Чета ви и ви се радвам на въодушевлението. Аз отдавна претръпнах и гледам на изборите без каквито и да са емоции. Сценката с доклада на ДАНС за машините за мен си е съвсем режисирана с цел да спечели, който е договорено да спечели, където е договорено да спечели. Григорова е голямата губеща, чак ми е жал за нея, защото не разбира какво значи второто ѝ място, но другата седмица ще ѝ се изясни.

# 23 495
  • Мнения: 4 479
Никаква изненада на тези избори. Герб си запазиха позициите, ПП-ДБ ще видим след балотажите, но на пръв поглед си защитиха позициите от парламентарните. БСП продължават да са в нокдаун.
Поредно издънване с много на социологическите екзитполове.

В София въобще не мисля, че Ваня Григорова е сигурен аутсайдер. Толкова беше и разликата между Фандъкова и Мая Манолова на първи тур 2019, на втория я стопи наполовина. Това при целия отрицателен политически багаж, който Мая носеше.
Така, че прогнозирам, че и Ваня Григорова ще стопи разлика с първия.

Но си мисля, че за София не е полезно да има друг кмет освен Терзиев при този общински съвет. То ще е една безкрайна баталия, ако Ваня стане кмет.
Да си поема БСП, профила и е перфектен -млада, симпатична , с леви идеи, без минало, което да й тежи и безспорен успех на труден терен.

# 23 496
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 918
Плевен, като град със затихващи функции, го няма никъде като информация. Върви един ред в БНТ, но вече от фейсбук разбрах, че трима са с много близки резултати. Подозирам, че може за първи път да пропусна да отида да гласувам.

# 23 497
  • Мнения: 3 863
Добре че Хекимян се снима с Ни Ло, да му остане хубав спомен от тези избори. Че май остава, без шефско място в новините.

Последна редакция: пн, 30 окт 2023, 08:29 от Фрау К

# 23 498
  • Мнения: 4 479
Той журналистическата кариера си изхвърли в кошчето, дано това което да му обещали си е заслужавало.

# 23 499
  • Мнения: 3 676
Плевен, като град със затихващи функции, го няма никъде като информация. Върви един ред в БНТ, но вече от фейсбук разбрах, че трима са с много близки резултати. Подозирам, че може за първи път да пропусна да отида да гласувам.
Резултати: https://results.cik.bg/mi2023/tur1/rezultati/1524.html
В сайта на ЦИК има всякаква информация.

# 23 500
  • Мнения: 3 863
Всъщност Хекимян си плаща за това, което е получил да момента. Тази "кариера" с неговите способности не беше възможна. Както и целият паричен поток. Сега просто плаща сметката.
Какво се случи с Цачева, след изборите?

# 23 501
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 918
Плевен, като град със затихващи функции, го няма никъде като информация. Върви един ред в БНТ, но вече от фейсбук разбрах, че трима са с много близки резултати. Подозирам, че може за първи път да пропусна да отида да гласувам.
Резултати: https://results.cik.bg/mi2023/tur1/rezultati/1524.html
В сайта на ЦИК има всякаква информация.

Там ще има задължително, прави ми впечатление, че сме отсвирени от телевизиите. Освен с Буковлък Simple Smile

# 23 502
  • Мнения: 1 610
Ще изберат няколко селски кметове и на някои малки градове.
Като например Пловдив, Бургас и Стара Загора, а при добро желание и Варна.
Налага се да си самоцитирам прогнозите, макар че да си призная, за Пловдив използвах жокер "помощ от приятел" Wink По-скучни и предвидими избори и по-загубена кампания от тази не помня.

# 23 503
  • Мнения: 2 087
Че то тогава и Пеевски е млад успешен бизнесмен. Наистина не разбирам разликата между Пеевски и Терзиев. На единия майка му била Ирен Кръстева, на другия майка му и баща му - ДС офицери. Родителите дали по стотина милиона на единия и другия.  И единия и другия уголемиха бизнеса си, и станаха политици. И после казваме за единия че е успешен бизнесмен, а за другия че е мафиот.
Извинявай, но да сравняваш Васил Терзиев с Пеевски е много несериозно. Първият се развива в IT сектора, докато втория не може да състави едно сложно изречение и единствената работа, която върши е да бъде човека-касичка на ДПС.

# 23 504
  • В офиса
  • Мнения: 4 031
Дали нямаме сериозна промяна на политическият пейзаж и появата на потенциален нов политически играч на сцената. Консервативната десница. С 4% се влиза в парламента. Поздравления за Тейс, знам че им е избирател от дълго време на КОД. Дочака май, да им изгрее звездата на политическият небосклон. То верно че става дума за София, където десницата либерална или консервативна, винаги е по силна в сравнение с резултат на национално ниво, но все пак това е сериозен успех, и шанс да бъдат забелязани, от повече хора. И като сложим че са консерватори, което улеснява растеж и в провинцията, кой знае.
Много сте сладки, като малки деца сте. Голяма консервативна десница има от адски много време, просто до сега масово гласуваха за ДСБ, оттам за ДБ, с все по-голямо и по-голямо отвращение. Накрая първо коалицията с ляво-либералните и последващата сглобка + постоянно демонстрираната в управлението комбинация от некомпетентност и самочувствие, и voila, документите за развод са подписани. А привидната наивност и комунистически плам, с които се неглижира произходът на Васко, ме карат още повече да повдигам вежди на изненадата, която демонстрираш.

Общи условия

Активация на акаунт