В Италия с дете на 2 години през м.Май 2023

  • 551
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Здравейте, за пръв път обмисляме да пътуваме до Италия и като цяло извън България с малко дете на 2 години. Колебаехме се между Италия, Испания и Франция, но май Италия ще се окаже най-подходяща за малко дете, заради Гардаленд. Въпросите са ми много, къде да отседнем, за да може за 4 нощувки да разгледаме повече неща, дали Верона е подходящо място, ако някой е бил в някой хотел и му е харесало, заведения и всичко друго. Мисля за ходене до Венеция, Гардаленд и ако има нещо друго подходящо и интересно. Ако кацнем в Бергамо с какво да стигнем до Верона/ ако отседнем там/ и нужно ли ми е детско столче за детето за пътуването с автобус или такси примерно? Ако ми е нужно откъде да наема, защото иначе трябва да нося нашето, което ще ми дооскъпи билета на самолета доста?

# 1
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
Не съм много убедена, че атракционите в Гардаленд са много подходящи за толкова малко дете. Да, има някакви по- детски, но те не са много. Аз, например, все още не бих завела 2- годишната си дъщеря. Умората и превъзбудата ще си кажат думата.
Иначе към Гардаленд има хотел и автобусче, което води до атракционите.
Верона е наблизо, предполагам има автобуси и до там. За автобус не трябва детско столче.
От Бергамо може да си наемете и кола.

# 2
  • Мнения: 25 568
Хубаво е, че искате да разгледате повече неща, но сигурна ли си, че двегодишното ще издържи?
Пътя, обиколките, шума и многото нови неща, промените в режима... Рискувате детето да се превъзбуди и да се скъса от мрънкане или рев, а с това да скапе и вашата почивка.

# 3
  • Мнения: 1 792
Не бих тръгнала в която и да е чужбина с двегодишно дете.На него няма да му е интересно и нищо няма да разбере.Вие също ще сте крайно затормозени .

# 4
  • Мнения: 21
Ние до сега сме били 3 пъти в Гърция с детето и мисля че няма да имаме проблем, просто искам нещата да ги организирам колкото се може по- подходящо за нея.

# 5
  • София
  • Мнения: 13 014
В Гардаленд не е толкова подходящо за малко дете, а и през май често жегата вече е много сериозна за обикаляне по цял ден до различни места. В момента в Рим достига 20+ градуса на слънце по обяд. Най-добрият вариант е да наемете кола и задължително вземете количка, защото за 4 нощувки да обиколите няколко града ще е изморително за детето. Ходенето пеша из забележителностите е много. За колата ще трябва столче.
Ако искате да се насладите качествено на разглеждането, изберете максимум 3 дестинации: Падуа и Верона (може да се разгледат двата за един ден), Венеция (ако отделите 2 дни, ще успеете да видите също Мурано и Борано за по половин ден, които си заслужават, а и са по-спокойни и подходящи за малко дете) и Милано (един ден за него е малко, но ще видите основните неща). Може да идете да видите и пистата в Монца.

# 6
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
Градчетата около езерото Гарда също си заслужават вниманието.

Общи условия

Активация на акаунт