На море в Гърция 2023 - I

  • 48 983
  • 739
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 792
Това са контактите от сайта. Във ФБ последната им публикация е от 2021 г., но според най-новите отзиви в Трипадвайзър работи и в момента, май 2023 г.


Ахилион не мисля, че има изгледи да отвори това лято.


Параход, извинявай, но не мога да видя, но на какво даваш контактите? И ние сме към Корфу в края на юни, та ще правя програма вече. Жалко, че Дворецът няма да работи. Е, били сме там, но пак ни се искаше...

# 721
  • Мнения: 11 122
На музея Casa Parlante, за който попита Мама Сання.

# 722
  • Мнения: 3 848
По повод навигациите, аз без добрата стара Херка/Here we go, вече не оставам.🙂
На Крит се затрихме за пореден път, загубихме и покритие на мобилните, съответно няма Гугъл мапс и то в местността, където преди години ни беше настаняването и бяхме минали всички възможни пътчета, а по конкретното поне 3 пъти 🤣

# 723
  • Пловдив
  • Мнения: 2 518
В последно време тегля Гугъл мапс офлайн. Работи много точно без или с изключени мобилни данни. Но трябва да се изтегли предварително.

# 724
  • Мнения: 82
Здравейте,как е най-добре с кола от София до Амоулиани,гледам,че може да се отклоним още на Серес на юг,този по-бърз ли е от този през Амфиполи?

# 725
  • София
  • Мнения: 3 461
В общи линии е еднакво разстоянието.През Нигрита има повече завои че е планинско малко.Който и път да хванете е ок

# 726
  • София
  • Мнения: 389
Дами къде мога да прочета дали е разрешено да шофираш автомобил в Гърция с багажник за велосипеди?

# 727
  • Мнения: 409
Дами къде мога да прочета дали е разрешено да шофираш автомобил в Гърция с багажник за велосипеди?

Защо да е забранено? Караме си от 10 години с такъв багажник велосипедите на двете деца, никой нищо не ни е казвал. А и всяка втора кола на границата е така

# 728
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 200
Стига да не закрива номера на колата, няма проблем.
Ние ползваме на буса багажник на теглича и имаме трети номер. Синът кара колелетата с багажник на покрива без проблем.

# 729
  • Мнения: 36
Здравейте! Обмислям семейно пътуване през септември на море в Гърция. Не сме ходили до сега там. Идеята ми е с личен автомобил за няколко дни. Препоръчайте ми дестинация, моля...нямам идея кое да е първото място което да посетим в Гърция. Идеята на пътуването е почивка, релакс, плаж, разходки по малки красиви улички, местна кухня и най-вече красива природа и гледки. От Варна сме ,но имаме опция за междинна нощувка в Пловдив. Приемам съвети и за добри места за настаняване. Ще резервирам или чрез booking или чрез airbnb. Благодаря!

Последна редакция: ср, 31 май 2023, 01:26 от toffifee777

# 730
  • София
  • Мнения: 9 111
Дами къде мога да прочета дали е разрешено да шофираш автомобил в Гърция с багажник за велосипеди?

Защо да е забранено? Караме си от 10 години с такъв багажник велосипедите на двете деца, никой нищо не ни е казвал. А и всяка втора кола на границата е така
Нас ни глобиха веднъж тук на Златна Панега, защото багажникът закривал номера на колата отзад. Та вероятно и в Гърция това важи, че трябва да се вижда - ако някой реши да се заяжда...

# 731
  • Мнения: 15
Привет! Някой познава ли  плажа Парадисос на Ситония, точно преди Неос Мармарас? Дали е добър?

# 732
  • Мнения: 4 139
При едната ни почивка в Гърция ,синът ми ще има рожден ден-става на 16
Искам да го изненадам-дали по гръцките плажове ( Амолофи, Кавала) има някакви атракции- вдигане с парашут или нещо подобно

# 733
  • Мнения: 175
Здравейте! Обмислям семейно пътуване през септември на море в Гърция. Не сме ходили до сега там. Идеята ми е с личен автомобил за няколко дни. Препоръчайте ми дестинация, моля...нямам идея кое да е първото място което да посетим в Гърция. Идеята на пътуването е почивка, релакс, плаж, разходки по малки красиви улички, местна кухня и най-вече красива природа и гледки. От Варна сме ,но имаме опция за междинна нощувка в Пловдив. Приемам съвети и за добри места за настаняване. Ще резервирам или чрез booking или чрез airbnb. Благодаря!
Като за първа почовка, аз бих ви препоръчала Неа Ираклица. Близо е до България, плажа е приятен, цените са нормални /колкото по на юг, толкова по скъпо/. Ако искате в радиус от 4-5км. има и други страхотни плажове, Кавала е наблизо за разходки.

# 734
  • софия
  • Мнения: 25 510
Като за първа почовка, аз бих ви препоръчала Неа Ираклица. Близо е до България, плажа е приятен, цените са нормални /колкото по на юг, толкова по скъпо/. Ако искате в радиус от 4-5км. има и други страхотни плажове, Кавала е наблизо за разходки.
И този извод се базира на?
Изобщо не съм съгласна с това. Колкото по на юг, толкова по-автентична Гърция при същите цени, понякога и по-евтино. Единственият допълнителен разход е този за бензин (и фери, зависи), но той се компенсира с много други обстоятелства, които няма в Северна Гърция.
Колкото по на север в сезон, толкова повече Китен на двойна цена.

Последна редакция: ср, 31 май 2023, 09:43 от zvаnchе

Общи условия

Активация на акаунт