Хематом по време на бременност

  • 2 029
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Здравейте, бременна съм в 10г.с. След кървене установиха че имам хематом , който беше 6см и ми казаха само да лежа. Започна ново кървене (черна кръв) приеха ме в болница и ми казаха че хематома е станал 17см. Някоя мама сблъсквала ли се е с хематом по време  на бременност и как е протекла бременноста. Много се притеснявам от това какво ще се случи …Живея в чужбина и ми казват че просто трябва да чакаме. Благодаря за вниманието

# 1
  • Мнения: 393
Аз имах хематом и частично отлепване на плодния сак в 7-8 г.с. Бях в болница няколко дни на системи и антибиотик, а след това трябваше да лежа вкъщи и да не правя нищо поне 2-3 седмици. Предписаха ми Утрогестан, Алеракт и Но-шпа и няколко седмици след това хематомът се беше резорбирал (все още приемам тези лекарства, а вече съм в петия месец). Аз имах кафеникаво зацапване, което спря още след като ме изписаха от болницата.
На Вас предписали ли са Ви някакви лекарства?

# 2
  • Мнения: 28
Аз имах хематом и частично отлепване на плодния сак в 7-8 г.с. Бях в болница няколко дни на системи и антибиотик, а след това трябваше да лежа вкъщи и да не правя нищо поне 2-3 седмици. Предписаха ми Утрогестан, Алеракт и Но-шпа и няколко седмици след това хематомът се беше резорбирал (все още приемам тези лекарства, а вече съм в петия месец). Аз имах кафеникаво зацапване, което спря още след като ме изписаха от болницата.
На Вас предписали ли са Ви някакви лекарства?
Освен магнезии друго не ми дават , държът ме на системи заради силно неконтролируемо повръщане. Казвам ми да ставам само до тоалетна

# 3
  • Мнения: 5 079
Имах хематом колкото плодния сак голям. Кървях доста време и лежах месец в болницата за задържане. Човекът вече е на годинка и четири месеца.

# 4
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 019
И аз имах хематом и отлепяне на сакчето, кървене,че и кръвоизлив,но не стигнах до болница, просто почти цялата бременност я изкарах на легло,малкия е на 18 месеца вече.

# 5
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 468
Имах малък . Лежах в Аг оправих се.... но пак абортирах пореден път

# 6
  • Мнения: 65
Здравей Дани! Не си писала повече? Как си? Ти в болницата ли беше поне? В коя държава?
Днес и на мен ми казаха, че имам хематом 3см и за сега съм в къщи. В сряда ще съм на преглед, да видим как се развива. Бях почнала да пия аспирин, който сега ми го спряха и доктора каза, че има голямо влияние и трябва да се спре. Лошото е, че се изчиства бавно.
Дано да е било от него и да намалее🙏

# 7
  • Мнения: 28
Здравей Дани! Не си писала повече? Как си? Ти в болницата ли беше поне? В коя държава?
Днес и на мен ми казаха, че имам хематом 3см и за сега съм в къщи. В сряда ще съм на преглед, да видим как се развива. Бях почнала да пия аспирин, който сега ми го спряха и доктора каза, че има голямо влияние и трябва да се спре. Лошото е, че се изчиства бавно.
Дано да е било от него и да намалее🙏

Здравей! Вече съм добре , хематома изчезна официално съм в 21 седмица и всичко е наред. В Германия съм , бях в болница заради повръщане и заради хематома е главно заради повръщането. Не се притеснявай просто избягвай стреса , не се движи много и не вдигай тежко. Всичко ще бъде наред!

# 8
  • Мнения: 65
Благодаря ти! Аз вече съм 1 седмица в болницата и още не е започнал да намаля. Кървене имам доста и съм със серклаж. Така че само лежа. Но имам и контракции, които трудно спираме нацяло. Ти приема ли някакви лекарства, там. Знаеш ли какви

# 9
  • Мнения: 28
Благодаря ти! Аз вече съм 1 седмица в болницата и още не е започнал да намаля. Кървене имам доста и съм със серклаж. Така че само лежа. Но имам и контракции, които трудно спираме нацяло. Ти приема ли някакви лекарства, там. Знаеш ли какви
Пиех само магнезии , казаха ми че кквото и да стане нямало как да го спрат , но бях в 9-10 седмица за това.

# 10
  • Мнения: 65
Звучи много обнадеждаващо 🙂  и аз ще почивам и ще се изчисти, вярвам го. Пожелавам ти лека бременност до край💗

# 11
  • Мнения: 2
Здравейте, бих искала да споделя моят опит и да  обнадеждя майките, които минават през това. В 18 г.с. Получих обилно кръвотечение, приеха ме в болница, бях с предна плацента, която беше превия(с времето и растежа на матката стана предна горна). Диагнозата беше леко отлепване на плацентата, в следствие на което имах два хематома(размери не помня), кървях обилно 15 дни, после течението стана оскъдно и така до 21 вия ден, когато напълно изчезна. В Болница бях три седмици лекуваха ме с децинон(за кръвоспиране) , два антибиотика(хематомите са благоприятна среда за анаеробни бактерии), магнезии и нош па. В деня на изписването за щастие нямах и следа от отлепване и хематом. После лежах вкъщи един месец, ставах само до тоалетната и кухнята. След това почнах с разходки, имах забрана да вдигам повече от 2-3 кг, можех да се разхождам ама аз гледах да е по-малко. накрая, родих ден преди термин и всичко беше нормално Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт