242 ентусиаст(к)и берат левурда и коприва- НЕМСКАТА тема

  • 25 179
  • 731
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 090
Веч, самардълата много я тачим вкъщи. Свекървата всяка година прави и си носим.

Данъчната декларация я пратих миналата седмица. Като никоя година бях готова рано, рано.

# 31
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Майсторките на козунак приемат ли поръчка?

# 32
  • Мнения: 5 370
Левурда и момина сълза няма как да се объркат. Приличат си, но растат по различно време. В момента листата на момината сълза едва са се подали на 1см от земята. Докато се разлисти, сезона на левурдата отдавна е отминал.

Самардала се опитвам от години да завъдя, без особен успех засега. Първата я взех за красота, алиум булгарикум Grinning Даже не знаех, че е същото растение от което се прави подправката. Или не им намирам правилното място в градината, или нещо ги отмъква, за втори сезон не оцеляват.

# 33
  • Мнения: 1 318
Веч, самардълата много я тачим вкъщи. Свекървата всяка година прави и си носим.
Това нещо като шарена сол ли е?
Моят баща правеше много хубава леко люта шарена сол със сминдух и чубрица и ние също си взимахме насам. Сега няма кой да ни прави. Купувам Bohnenkräut и го смилам в кафемелачка. Така замествам чубрицата.
Зелении от гори и полянки не бера, защото не ги познавам.
На мен ми липсва лапад. Обичам постни сърми с него. Търсила съм на пазара, но нямат.

Последна редакция: чт, 06 апр 2023, 00:16 от мама-ени

# 34
  • Мнения: 11 314
Самардалата е една остра трева, която се начуква със сол и се оставя да изсъхне. Има специфичен мирис и вкус. Много си подхожда с краставица например.

Последна редакция: чт, 06 апр 2023, 00:36 от Вечерница

# 35
  • Мнения: 6 689
НЕ помня точно вече мони.
Аз тази година брах само веднъж див чесън.
дени весело на всички ви в Берлин!

# 36
  • Мнения: 5 370
Ени, при мен лападът се самозасява из саксиите. Колкото за едни сърми можеш да си отгледаш и на тераса, ако ти се занимава. Ако искаш, мога да ти пратя семена.
Иначе немците готвят дивия му събрат melde, бил супер здравословен. Но съм виждала из нета и снимки на лапад, не е съвсем непознат тук.

# 37
  • Мнения: 1 090
Мама Ени, ние сме правили сарми с Mahngold. Също стават много вкусни.

Самардалата има специфичен вкус. Ползваме я вместо шарена сол, но е доста по-различна на вкус.

# 38
  • Мнения: 6 689
Те имат едно frankfurter grüne soße и разновифности. Но не съм виждала да събират.

# 39
  • Мнения: 7 033
За самардала само съм чувала, но не знам как изглежда. Сега гугълнах, непозната ми е.
Лапад много обичам по това време на годината. Готвя го с ориз и маслини, запечен във фурната. Много съм се оглеждала по поляните за него, но до сега не открих.
Ох, последен работен ден и отпрашваме за Берлин, нямам търпение!

# 40
  • Мнения: 6 689
Пипи и на вас хубави раходки!

# 41
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Самардалата я знам
пак само от темата тук.Grinning
Нито съм я виждала, нито съм я пробвала.

Лапад не съм яла от памтивека.
Може сега по пролетно време да хапнем от него, докато сме в България.

Много мераклийки за Берлин тези дни!
Хубаво изкарване!

# 42
  • Мнения: X
В Берлин растял някакъв Wunderlauch. Искам коренче. Grinning

# 43
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Синьо, освен да пратиш екскурзиантките да берат по поляните около Берлин, не виждам друг начин засега. Smile

# 44
  • Мнения: 9 355
В Берлин растял някакъв Wunderlauch. Искам коренче. Grinning
Синьо, освен да пратиш екскурзиантките да берат по поляните около Берлин, не виждам друг начин засега. Smile

Ако Pipi се навие. Тя е първа там.
Никакъв шанс при мен. Ако вместя и екскурзия до покрайнините с езерцата, сeмейството ще се откаже от мен. Най-много тревичка от Олимпийския стадион или  градините на Сансуси. Ама тогава сигурно, ще ме дават по телевизията като първа хулиганка и пак лошо име за България.

Общи условия

Активация на акаунт