242 ентусиаст(к)и берат левурда и коприва- НЕМСКАТА тема

  • 25 194
  • 731
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 700
хаха  по стадиона лапад Simple Smile

# 46
  • Мнения: X
В гората между Spree и Neue Krugallee растял берлинският лук.

# 47
  • Мнения: 7 054
Синьо, трябва да питам чичо Гугъл за тоя лук, не съм чувала за него.

# 48
  • Мнения: 1 465
Така,изпекох два козунака от тези с лимонадата и смятам ,че миналогодишните ,по рецепта от "Приказна кухня с Ани" са по- хубави!  Simple Smile

# 49
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 668
Така,изпекох два козунака от тези с лимонадата и смятам ,че миналогодишните ,по рецепта от "Приказна кухня с Ани" са по- хубави!  Simple Smile

Аз от всички рецепти, които съм опитвала до сега, от на Ани съм най-доволна. Винаги се получава, а аз съм много схваната в ръцете и не мога да меся.

# 50
  • Мнения: 521
Пробвайте козунака на Морена с трите втасвания- само добавям кора от лимон и портокал допълнително към рецептата- става чуден всяка година. Blush

# 51
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 419
И аз от миналата година правя него Simple Smile Миналата седмица направих, защото много им се беше прияло. От една доза излизат два средни козунака. Вчера направих и дадох на съседките до нас, днес правя за съседките отсруща, а утре за нас. Много изморително ми идва да ги правя на един ден. Преди за католическия правех две дози, а на православния една, но тази година няма да ни има и всичко за католическия.

Да се оплача, от 22 яйца се счупиха 8 Sad Според дъщеря ми е да се уравновеси, защото миналата година нямахме нито едно счупено. Вземаме ги от един и същи дядо в съседното село, но такъв ни бил късмета Simple Smile

# 52
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Аз варя яйца от магазина, досега не ми се е случвало да имам много напукани. 2-3 максимално, от 20.

Пас съм с козунаците тази година. По пътищата сме, ще караме на купени.

# 53
  • Мнения: 11 314
Аз нацелих този път страхотни яйца, нямаше нито едно счупено и боите, които купих, също бяха много яки.
Козунаците ми станаха страхотни, но тази година ползвах брашно тип 550, а не обичайното от 405.

# 54
  • Немция
  • Мнения: 6 875
И аз по принцип ползвам брашно тип 550, но не съм критерий, защото не съм с голям опит с козунаци.
Бях пробвала преди години една рецепта, козунаците не станаха добри и дълго време не се занимавах(нямам и машина за хляб).
Докато Гея не даде една добра рецепта, с нея се получиха много добре без месене, само с дърпане. 3 години подред, не е еднократна проба.

Последна редакция: пт, 07 апр 2023, 12:56 от Бибит

# 55
  • Мнения: X
Ние днес трябва да си набавим мляко и мая (от един хоф на самообслужване), за да може дребното утре да си омеси козунак. Ако има и яйца, ще е много добре. Simple Smile Утре ще ходим да си вземем и агнешкото.

# 56
  • Мнения: 316
Здравейте, група! Някой дали има възможност да провери за лекарство в местна аптека? Изписано е с БГ рецепта на мой близък и за съжаление може да се закупи само от Германия. Притеснява ме дали тази рецепта ще свърши работа и искам да съм наясно преди да заминем, за да не пътуваме напразно Sad
Пишете на лично, ако може да помогнете. Много благодаря ☺

# 57
  • Мнения: 1 090
За козунаци май няма да ми остане време тази година. Ще имаме гости от БГ и ще караме на купешки. Яйца ще си боядисяме, бои съм приготвила. Само трябва да уговоря гаджето на голямата да донесе яйца другата седмица.

# 58
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 419
Здравейте, група! Някой дали има възможност да провери за лекарство в местна аптека? Изписано е с БГ рецепта на мой близък и за съжаление може да се закупи само от Германия. Притеснява ме дали тази рецепта ще свърши работа и искам да съм наясно преди да заминем, за да не пътуваме напразно Sad
Пишете на лично, ако може да помогнете. Много благодаря ☺

По принцип приемат рецепти от български лекар, но трябва имената на пациента и на лекаря да са изписани на латиница. Есента го проверявах за лекарство за онкоболен и аптекарката щеше да приеме и рецепта изпратена по вайбар. ДХЛ/Дойче пост също приемат лекарства в пратка без проблем. Не купихме, защото успяха по-евтино да го намерят от друга държава. Лекарството не трябва да е от тези със зелена рецепта.

# 59
  • Мнения: 5 379
Дженифър, имай предвид, че някои по-специфични лекарства може да не са налични в аптеките. Поръчваш, аптеката веднага го поръчва на снабдителя, той го доставя вечерта или на следващия ден. Такава им е системата, поне където аз съм купувала. Има и онлайн аптеки, може да се поръчват и лекарства с рецепта там, но май не доставят до други държави.

Общи условия

Активация на акаунт