Разделно Хранене- 4 част

  • 21 379
  • 289
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 903
Да, права си. За пореден път казвам ,че не знам какво щях да правя без нейните рецепти. И аз в началото си мислех ,че менюто ми доста ще се ограничи с РХ, но като видях темата с рецептите на Ками... домочадието също много ги харесва.

# 256
  • София
  • Мнения: 17
Добро утро, милички!!!
Кантара показва -1кг и аз съм много горда от себе си. Радвам се, че има резултат и ще продължавам напред .
Калида, "дупените" картофки са много лесна и вкусна манджа. В тавичка слагаш малко олио, сол и каквито подправки обичаш за картофи. Разрязваш картофите, предварително измити, на две и ги слагаш с кората нагоре. Печеш, ядеш и си облизваш пръстите.
nadinka, страхотна работа, благодаря!!!
Liliet, цигарите и аз ги спрях и съм страшно доволна от това. Чуствам се прекрасно без тях. Дано да не ги почна пак някой ден.
 Момичета, да ви се оплача.  Деян наисти е болен. Кашля като магаре. Кажете някой лек, ако знаете.
Усмихнат ден на всички

П.С. Ако някаи се интересува от йога му препоръчвам да посети www.37yoga.com  Това е т.нар. хот-йога. Изпълнява се в помещение затоплено до 37 градуса. Резултатите при отслабване са много добри. Няколко от моите приятелки са редовни посетителки и са страшно доволни. За съжаление аз не мога да ходя, защото няма на кого да оставя бебо.

Последна редакция: сб, 27 яну 2007, 15:10 от das

# 257
  • Мнения: 231
ЗДРАВЕИТЕ МОМИЧЕТА НЕ СЪМ СЕ ОТКАЗАЛА
От понеделник до днес съм -2кг е с малки прегрешения.Аз поразпитах тук там и си съставих следната схема-
БЕЛТАЧИНИ-може да се комбинира със зеленчуци
сирене,яица,риба,дом.птици,колбаси,месо,мляко,боб,леща,грах,ядки-сурови,конс.домати
МАЗНИНИ-може да се комбинира със зеленчуци и скорбяла
масло,зехтин,маргарин,сметана,извара,соево масло,олио,житни зародиши,авокадо,маслини
СКОРБЯЛА(въглехидратна храна)-може да се комбинира със зеленчуци и мазнини
хляб,тестени изделия,ориз,картофи,кестени,макарони,зеле,ряпа,банани,мед,бира

Плодовете се ядът на гладен стомах,изчаква се 20-30мин.преди да се яде друга храна.

Трябва да минат поне 3 часа след ядене на готвена храна преди отново да се ядът плодове.

В общи линии е това, моля поправете ако има нередности.
Сега желая успешен ден на всички,че дящеря ми напира за ком Hug

# 258
  • Мнения: 6 167
Lennie, радвам се че Те виждам тук, от известно време не сме си говорили. А колкото до въпроса Ти, към изброените от Теб аз бих добавила и граха, ориза, гриса и ядките/ не претендирам за научна правота, просто това са раст. храни които аз ги съчетавам единствено и само със зелената салата/.

Мила Калида, благодаря за вниманието!
оризът е въглехидратна храна, зърнена култура... но това в крайна сметка няма значение, защото ги съчетаваш все със салата... истина е.

Аз вчера прочетох малко за растителните протеини ето това:


Бобовите храни – фасул, леща, бакла, грах, соя, нахут – са богати на белтъци и скорбяла, на витамини от група В и Е, на калий, фосфор, магнезий и желязо. Те съдържат целулоза, която причинява флакуленция (образуване на газове в червата), затова в диететиката (особено при стомашно-чревните заболявания) бобовите храни се избягват. Фасулът е национална храна за българина, а соята в последните десетилетия намира все по-широка употреба, заради ценните й медико-биологични качества.

Ядковите плодове – орехи, фъстъци, лешници, бадеми, кестени – са високо енергийна храна (400 ккал/100 г продукт), което трябва да се има в предвид при лица със затлъстяване. Белтъчният им състав е близък до този на млякото. Биологично ценни са ядковите мазнини, поради високото съдържание на есенциални мастни киселини. Въглехидратите са представени предимно като полизахариди, в т.ч. - хранителни влакнини. От микроелементите най-застъпени са фосфор и магнезий, а от витамините – вит. А, В1, В2, и най-вече вит. Е. В диететиката ядковите плодове се включват в режими, изискващи намален внос на животински белтъци, предимно за целите на профилактиката на сърдечно-съдовите заболявания.



# 259
  • Варна
  • Мнения: 870
Здравейте момичета как сте.Днес до обед съм на плодова,на обед си направих палачинка от грахамово брашно със малко мая и си я хапнах със шарена сол.За вечеря свинско със кисело зеле.Направихси сладичко от кисело мляко плодове мед и желатин,ако огладнея слетобед ще си хапна от него  bouquet

# 260
  • Мнения: 231
ДАС ЗА КАШЛИЦАТА НА ДАЯН МОГА ДА ТИ ПРЕПОРЪЧАМ ЧАИ ОТ ЖИВОВЛЕК АЗ ДЪЩЕРЯМИ С ТОВА Е ЛЕКУВАМ НЕ Е ГОРЧИВ ДОРИ НАПРОТИВ МНОГО Е ПРИЯТЕН.

# 261
  • Мнения: 903
ani33, става ли този чай за дребоси на годинка и нещо, че едната кашля като магаре. Направо ми се къса сърцето - 2 кътника и избиват в момента Cry

# 262
  • Мнения: 2 959
Ками,
Честит Рожден Ден, русокоса разделна Кулинарке!



Желая Ти здраве, много късмет, любов и сбъдване на мечтите Ти, чаровна Мамо! И успех с апартамента! Благодаря ти за всички вкусни рецепти и за ценните Ти съвети!

...Мила..., благодаря за вниманието! ...
Ленни, съвсем не съм мила, а просто ми липсва компанията Ти, Естетке! Ти върху какво сега твориш, да не си започнала преводи, довършили сайта, дообогати ли го с нови снимки?
Дас, благодаря за рецептичката- лесна, бърза и предполагам и вкусна. Бързо оздравяване на Деян Ти желая и дано сте овладяли вече температурата. А Ти доставяла ли си си някога удоволствието да ходиш на йога?
Ани33, не в общи линии, а Ти си хванала най- съществените принципи а РХ. Поздравления за загубените кг, видя ли че няма никакъв проблем с метаболизма Ти, просто воля и упорство, а Ти ги имаш и двете. Успех и занапред!
Снежи Съни, най- накрая се похвали с резултат от грахамовото брашно. Ти всъщност изпробвали да направиш от него хляб?
ДидиП, а таз кашлица от настинка ли е? При вас как е, ако едната принцеска е болна как успяваш да опазиш другата? А за чайче, Ти не си ли им давала все още някакъв, ако го разредиш с малко вода защо да не става за детенцето? Мед давала ли си досега на Танчето и Силви?
Алексче, къде се изгуби? Как са Аля и Тишко?
Исайкова, прибра ли се вече в къщи, как е Кристи?

# 263
  • Мнения: 903
Калида, кашлицата е от кътниците дето пробиват в момента. Толкова са подути венчетата на Таничка ,че направо ми се плаче като я гледам. Аз и давам друг- билков чай, а мед още не съм давала. Казват, че бил силен алерген и не смея. Такива работи при нас, дано се размине работата бе АБ.

# 264
  • Мнения: 2 724
Здравейте мами! Тук съм вече и пак бързам   Mr. Green.Много съм изпуснала, някои неща прочетох ,други- друг път. Надинка е свършила прекрасна работа ,благодаря ти мила   Grinning.,Kalida ,всички са  добре ,само аз все още не мога да се оправя ,но и не правя кой знае какво по въпроса .Но...  Naughty от днес съм решила ,че ще започвам със строг режим ,че вече не се трае  #Cussing out. Ками, ЧРД и от мен   bouquet, желая ти много, много здраве .Бъди щастлива с прекрасното си семейство  Grinning. ,Didip ,ще потърся в бабините рецепти нещо за кашлица, подходящо за бебоци, но си мисля ,че е по добре лекар да и изпише нещо ,щом кашля толкова лошо, може да не е от зъбите  Sad. Поздравявам всички разделни мами !Прегръдки и целувки   HugЧао.

# 265
  • Мнения: 573
Здравейте,приематели новодошли мами,които се борят с килограмите?Започвам от понеделник разделно хранене,искрено се надявам да ме покрепяте.За сега още не са ми ясни нещата ,но ще гледам да отделя малко време и прочета това ,онова.Ако имам въпроси ще питам и вас.
Тъй като съм започнала с въпросите направо да ви питам какво ядете за закуска.Аз до сега си правих мюсли с обезмаслено кисело мляко,но до колкото разбрах маляко и мюсли май не се яде или аз греша някъде?! newsm78  bouquet

# 266
  • Мнения: 2 724
Диди ,най- ефикасна билка за кашлица е подбелът ,но за толкова малко човече трябва консултация с лекар  Simple Smile.

# 267
  • Варна
  • Мнения: 870
КАЛИДА-аз отдавна си правя сама хляб но нещо не ми се получава не се препича както трябва.Защото по принцип във рецептата дават да се сложи и бяло брашно но аз не слагам и затова сигурно не ми се препича.А като палачинка поне се препича както трябва.Във един форум прочетох за банички от черно брашно-във сместа освен брашно се слага малко и оцет за да набъбне.Ще пробвам и така за да видим какво ще се получи newsm78

# 268
  • Мнения: 40
Здравейте момичета,от 3 дни цъм на РХ.За сега няма ефект но не се отказвам. Peace

# 269
ЧРД Ками, много здраве, щастие и усмивки и от мен..

Да се оплача...вчера се изкуших и си хапнах доста шоколад.....чувствах се ужасно депресирана, но днес се чувствам ок....и си хапвам раздерлно..дори сега ще се поровя в рецептите на Ками....наистина надинка е свършила чудесна работа...

ДидиП спомням си че когато Дафи беше бебе и имахме проблем със зъбките ...една много добра педиатърка ме посъветва да правя следното: топвам си пръста в ракия или спирт и натискам зъбчето от към венеца...естествено дъщеря ми пореваваше за 5 мин. , но след това зъбът избиваше много бързо...и се приключваше с непрекъснатото мъркане и температури...а за кашлицата бяха ми донесли от Франция едни свещички за кашлица ( Coquelusedal Enfants) и много бързо минаваше ...за съжаление тук ги няма...Въобще тези французи имат страхотни лекарства ( свещички за възпалено гърло, разкошен аспирин от 0 до 3)...
Иначе каката я лекувам с руски билкови лекарства от "Сибирское здаровие"..от както ги почнах вече втора година не е взимала антибиотик, а преди се скъсвахме по 3 на сезон зарад гнойни ангини...

Калида вече изчетох едната книжка, сега чета препоръчаната от теб на В. Леви. Тя е съобразена с българското традиционно хранене...но има малко разминаване с табличката която си свалих от тук...

Дас йогата е най-доброто, което можеш да предложиш на тялото и съзнанието си.....гъвкавостта му се завръща след доста кратко време.....аз от време на време за сега само сутрин изпълнявам някои любими асани....но тук въпроса не е в упражненията, а в вникване в цялостната философия на йогата..тогава вече става върха...би ми било интересно да посетя някой курс, но Гео Милев ми е далече от Бъкстон........

Общи условия

Активация на акаунт