Колко време чакахте?

  • 97 129
  • 790
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 25
Значи, аз съм на 36 а съпруга ми на 38, имаме момче на 4 г., нямаме изискване за произход.
Нашата социална работничка ни обясни, че всичко е в реда на нещата - да чакаме.
Преди година четох доклада и не съм забелязала нещо нередно или притеснително.
За протокола - през 2009 г. в града ни има само едно осиновено дете.

# 766
  • Мнения: 2 123
много е вероятно да ви "отлагат", защото вече имате детенце ....
не казвам че е така, просто е възможно ...

започни да звъниш в РДСП и да ги "натискаш", питай ги какво става, защо чакате толкова дълго и пр.

# 767
  • Мнения: 25
Не ми е удобно.
И какво да кажа - нямам търпение Вие да се обадите, та реших аз, такова, да се обадя, да не би нещо да се е променило за нас .....
Нали на мен ако ми кажат такова нещо ще потъна в земята от срам, ако не съм честна с тези хора.
Истината за мене, относно нашата кандидатура за осиновяване е следната: Няма дете, за което ние да бъдем най-подходящото семейство. Не, че детето има кой знае какви изисквания, не че ние сме лоши, но явно няма съвпадение. И все пак е относително това с "най-доброто семейство за детето".
Наистина няма смисъл от подобни дрънкания от наша страна, стоиш и чакаш, това е.
Четох по-горе за някакви курсове за кандидат-осиновители.
Гледах и предаването на Иван и Андрей по Нова ТВ с Тити Папазов и желанието му да създаде фондация, подпомагаща дейността по осиновяването на деца от 0 до 3 години.
Чета за отчаянието на кандидат-осиновителите.
Слушам изказванията на работещите в Агенциите.
Няма съвпадение, няма знак на равенство.
И ако не сте гледали репортажа по Нова ТВ - моля, гледайте го.
http://www.novatv.bg/bg/videos/view/2277/
Но мога ли да пренебрегна осиновяванията, които вече са факт. Не мога.
Така че - смело напред.

# 768
  • Мнения: 2 123
Не ми е удобно.
И какво да кажа - нямам търпение Вие да се обадите, та реших аз, такова, да се обадя, да не би нещо да се е променило за нас .....

Точно така!!! Аз си бях избрала 5 6 града и всеки месец им звънях по два пъти с едни и същи реплики като дебил  Mr. Green
Накрая им писна от мен и  се случи ....

# 769
  • у дома
  • Мнения: 1 160
Не виждам нищо неудобно на това, да звъниш по РДСП.
Звънейки аз разбрах,че в едно от тях"ме отхвърлят"че съм била"болна"(бях в болнични поради бременност  ooooh!)-изгладихме недоразумението по телефона.
В друго 3 дни не можеха да ми намерят доклада,за да видят"дошъл ли ми е реда.
Благодарна съм,че тук ме посъветваха да звъння.
И аз мисля,че ви бавят,защото имате едно дете.
Бонбони и уиски...ми то ми звучи:"като няма хляб,яжте пасти" Joy

# 770
  • Мнения: 1 325
Джулия, съвета на Фуси е много добър. Няма нищо лошо или неетично, леко и с такт да се обадиш на N брой РДСП да попиташ има ли проблем с вашата кандидатура, да не би да има някакви разминавания в изискванията, които сте написали и тези които фигурират в представените при тях документи и т.н. Често делово и добронамерено. Предполагам, че намръщените "лелки" ще са малък процент и повечето служителки ще ти отговорят нормално.

На първо четене, няма нищо във вашата кандидатура, която да предполага дълго чакане. Единствено, може би, факта че имате детенце. При това положение социалните дават предимство на кандидатите без деца. Но това са мои спекулации. Зареди се с търпение, ще стане. Може би по-бавно, отколкото ти се иска, но ще стане. Убедена съм.

# 771
  • Мнения: 1
Още едно мнение:

Първоначално бяхме заложили възраст до 12 месеца, момиче, без ромски произход. След като почакахме около 8 месеца разширихме критериите:

добавихме и момче;
до 18 месеца;
с неопределен произход. Оказа се, че много от децата са с такъв.

След още 2 месеца ни се обадиха и сега си имаме Калин, страхотно дете.
С това интригата не свършва, зашото подадохме документи за второ детенце.

Успех и късмет на всички кандидати!

# 772
  • Мнения: 1 325
Светослав, голям си интригант Joy  bouquet

# 773
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Светослав, добре дошъл във форума!

Пожелавам ви в най-скоро време и една малка госпожица да спомага за поддържането на хаос в дома ви!

# 774
  • Мнения: 157
Честита рожба, Светослав!   Добре дошъл! Hug
 Ще чакаме още подробности за малкия хубостник и ако може снимки разбира се  Simple Smile

# 775
  • Мнения: 25
Браво Светльо!

# 776
  • Западен парк
  • Мнения: 395
Честито, Светльо!
Да знаеш само какво се сетих като прочетох: Калин! Сетих се за букварчето си от първи клас (1979г.), където пишеше: "Калин оре, оре и Милена..."
Хайде скоро и една Милена, да ви разорават дружно спокойствието! Стискам ви палци да стане бързо.

# 777
  • Мнения: 690
Здравейте мили мами и татковци. (забелязвам че пишещите татковци се увеличават и това ме радва много). Отдавна не съм писала, но тази тема винаги ме предизвиква. Искам да вдъхна кураж на чакащите, да ги обнадеждя. Не си мислете, в никакъв случай, че имането на дете бави нещата, или че няма да ви дадат детенце. Тук, в този форум има достатъчно примери за това. Още в началото на вписването ни в регистъра съм си мислила, че нашето детенце ни чака там някъде, трябва само документите му да се оправят. И така и стана. Когато и аз изпаднах в дупка и отчаяние, хванах телефона и .... в едната дирекция се оказа че точно в този момент са придвижени документите на моята кукла, и да, имало пропуск в получената информация (относно изисквания, които нямаме  Simple Smile )
Помня все още колко е трудно това чакане (нищо че вече две години Маги си е у дома), но не се отчайвайте, пролет идва, щъркелите идват  Hug

# 778
  • Мнения: 25
Здравейте майки и татковци!
Получихме писмо за среща - за 24.03.2010 г.
Момиченцето е на 4 г. / над нашите изисквания от 0-3 г./, но какво пък.
Тя чак сега, след промените в закона, е влязла по служебен път за осиновяване.
Социалната работничка каза, че за първи път е предлагана за осиновяване.
Представяте ли си - четири години това дете не е имало шанса да израстне по друг начин, т.е. в друга среда. Ама тези майки наистина са за убиване - не искаш да го гледаш - не го гледай, ама дай шанс на него, не на тези които ще го вземат, да порастне сред майка, баща, братя и сестри. В нейния случай - тя е осмо дете, оставена е на 1г. и половина в болница, не е потърсена от майка си и е настанена в ДМСГ.
Лошото е, че в момента са в карантина заради морбили, и няма почти никакъв шанс да се видим на 24-ти, ама какво да се прави. Това да е.
Мнооооооооого се радвам. Желая успех  на всички чакащи.

# 779
  • Мнения: 11 927
Успех и дано това е вашето детенце! Hug

Общи условия

Активация на акаунт