Последният триместър се задава, до ЮЛИ мъничко остава - Юли 2023, тема 3

  • 31 813
  • 737
  •   1
Отговори
# 675
  • Варна
  • Мнения: 3 275
Вие си знаете най-добре за какво ви е. Аз не се сещам за какво би ми послужила толкова, а и не купувам бебешка козметика с парфюм, поне за първите месеци.

# 676
  • Мнения: 799
Мицеларната вода е вода+ повърхностно активно вещество. След употреба ще остане малко количество от веществото по кожата. Не всички ПАВ са еднакво дразнещи за кожата, факт е че на биодерма и се носи славата на недразнеща. Ама говорим за бебе все пак, няма как без проба да знаем колко точно му е чувствителна кожата.

# 677
  • София
  • Мнения: 1 056
Затова уточних, че за възрастни не е нужно да се мие, за бебето няма как да знаем кожата дали ще е много чувствителна/атопична точно затова ще взема само малки опаковки за начало, за да не хвърлям излишни пари ако се окаже, че няма да и понесат. Нищо че много се изкушавам от големите хубави комплекти на Мустела🥹

# 678
  • Мнения: 799
Извинявай, не го видях уточнението.   Мисля, че оглупях сериозно напоследък.

Ако вземеш големи опаковки и не му понасят на бебето, спокойно може да ги ползваш за тебе си. Тия измивните ще са супер за лице примерно. Иначе имаше една чанта на мустела с козметика, дето ѝ точих лиги, ама разума надделя

# 679
  • Мнения: 1 389
При възрастни мицеларната вода също се измива, защото е направена от мицели, които не трябва да престояват върху кожата.

# 680
  • Мнения: 221
За първи път разбирам, че мицеларната води се мие. Аз си почиствам лицето от години с такава и не съм я мила Anguished

Иначе и аз съм се спряла на линимент, но мислих сутрешното почистване да е с мицеларна вода и само дупе да мия ежедневно. Линимента за навън или друга ситуация, в която не можем да сме на чешмата. Иначе мокри кърпички отдавна не докосвам и не мисля да бърша бебето с такива.
Вече много ме замислихте. Аз понеже изгледах доста видеа с Ася Демирева и тя подобна хигиена препоръчва (мицеларна вода, линимент и тн).

# 681
  • София
  • Мнения: 1 358
Има ли някоя бъдеща мама, която се е насочила за раждане във Вита и по-точно д-р Дойчиновски?
Аз се следя и ще раждам с него.

# 682
  • Wonderland
  • Мнения: 743
Реших да мина през ендокринолог, за да не обвинявам за всичко предродилната депресия и светнах като коледно дръвче след изследванията - ниска фолиева киселина, доста нисък витамин Д, висок ТЖСК... утре съм на вторичен преглед, за да ми изпише всички витамини, дето явно отчаяно ми трябват, за да функционирам нормално и само се моля да стабилизирам положението за месец.
А като се сетя, че в 4 месец по препоръка на АГ спрях фолиевата, защото съм нямала нужда... тя дори не ме изследва тогава?! Та, ако някой отлага или подценява витамините - недейте, пуснете за проверка.
Поне всичко с щитовидната си е наред.

# 683
  • Варна
  • Мнения: 3 275
Много добре си направила. Следродилната депресия по принцип хората я приемат като някаква присъда или период през който трябва да минат или нещо, за което се нуждаят от психолог,  но то не е нищо по-различно от хормонален дисбаланс и дефицити, както сама си разбрала. Ще успееш да вкараш нещата в норма, но след раждането не спирай. После кърменето също доста изтощава огранизма.

# 684
  • Wonderland
  • Мнения: 743
Много добре си направила. Следродилната депресия по принцип хората я приемат като някаква присъда или период през който трябва да минат или нещо, за което се нуждаят от психолог,  но то не е нищо по-различно от хормонален дисбаланс и дефицити, както сама си разбрала. Ще успееш да вкараш нещата в норма, но след раждането не спирай. После кърменето също доста изтощава огранизма.

Да, ендокриноложката още преди изследванията ме предупреди, че като ми изпише витамините ще трябва да се пият и докато кърмя.
Имах такива подозрения, но, честно казано, от страх да не е нещо с жлезата отлагах...

# 685
  • Мнения: 1 324
Момичета, радвам се, че ви има... Опита и съветите ви са безценни! Рапунцел всичко ще е наред! Диди.. страхотни съвети и за след раждането да се пият витамините ❤️
В тази връзка искам да ви питам дали има мами с тромбофилия и по - конкретно с фактора за неусвояване на фолиевата киселина. Смятате ли, че трябва да се приема фолиева постоянно, не само при бременност.

# 686
  • Мнения: 30
Момичета, радвам се, че ви има... Опита и съветите ви са безценни! Рапунцел всичко ще е наред! Диди.. страхотни съвети и за след раждането да се пият витамините ❤️
В тази връзка искам да ви питам дали има мами с тромбофилия и по - конкретно с фактора за неусвояване на фолиевата киселина. Смятате ли, че трябва да се приема фолиева постоянно, не само при бременност.
Здравейте, аз съм с такава мутация.
Пия метилирана фолиева киселина през цялата бременност, но не сме говорили с АГ дали трябва да продължа и след раждането.

# 687
  • Мнения: 799
То не е какво смятаме, а от какво имаме нужда.
Не съм я спирала, но я изследвах няколко пъти. При все че не съм я спирала си седи на едно ниво. Значи имам нужда от нея.

# 688
  • София
  • Мнения: 331
Аз с предишната бременност и после 10м кърмене, определено по време на кърмене имах депресивни състояния, ще имам предвид ако почна да изпадам пак в дупки ще изследвам какво ми липсва и да наваксвам, мерси за съвета !

# 689
  • Варна
  • Мнения: 3 275
Аз съм с тромбофилии, имам и MTHFR и MTRR и съм като лейка вече от инжекции. Относно фолиевата - да, смятам че трябва да се приема и в небременно състояние. В ниски дози и примерно не всеки ден, но трябва. И задължително метилирана де. Фолиевата добре се усвоява и от зелении, но си трябват и големи количества. Взела съм си метилиран Б комплекс и си ги пия в синергия, ще ги пия и след като родя, но ще разредя вече приема.

Общи условия

Активация на акаунт