Отговори
# 45
  • Мнения: 1 419
Моля да ми помогнете с опит  Hug.
Коремът ми започна застрашително да расте - вече ми опира от всички страни, включително и на краката като седна  Rolling Eyes. А от близо седмица насам започна и доста да ми натежава - при всяко ставане например, усещането ми е все едно ще ми се откъсне корема и е придружено с болки по очертанията където 'увисва'  Embarassed. Такова ми е усещането и като се завъртам от една страна на друга, докато спя  Tired.

Лекаря каза, че са си доста големи за седмиците (1,400 и 1,600 преди 10 дни) и ще ги вади по-рано, но ако така тежи от сега, се стряскам какво ще е последния месец  #Crazy.

Споделете моля ви опита си - свикнахте ли с тази тежест и болка, само от време на време ли се появява...?

# 46
  • София
  • Мнения: 163
Моят корем също  беше голям, но чак такъв дискомфорт не съм усещала. Вярно, тежеше ми, особено към края едвам дишах, уморявах се много бързо, но така както ти го описваш, не ми се е случвало. Мен си ме болеше коремът,  през цялата бременност т.е. имах си болезнени контракции, тъй че накрая не обръщах особено внимание на болките. А теб как и кога по-точно те боли? Само като ставаш ли?

# 47
  • Мнения: 1 419
Контракции почти нямам - много рядко и то безболезнена, еднократна за 3-5 секунди. Тода е като опъване - все едно имаш камък на врата и като станеш да ти среже врата въжето. Ей така усещам болката, но  долу под корема където започва точно - като ставам и боли от 'увисване' (той реално си е хоризонтален и не увисва, но такова е усещането, все едно ще се 'откъсне'  Embarassed).

# 48
  • София
  • Мнения: 12 245
  И аз не съм изпитвала чак такъв дискомфорт. Вярно тежеше си и беше неудобно особено да спя, но не и като ставам. Иначе и на мен ми подпираше краката.
  И ако можеш наистина да издържиш колкото и големи да ги изкарват на видеозона не се съгласявай да ги вадят предварително. Винаги може да сгрешат с кг, а и не са само те най-важни. Колкото повече постоят в мама толко по-добре. Например едва последните седмици се натрупва допълнително количество желязо в черния дроб, което после се използва за бързо нарастващата маса и кръв на малките до шестия месец когато започват да се захранват сериозно. Това е доста важно за да нямате проблеми с нисък хемоглобин например.
  Бях споделяла в темичката където изчезнаха постовете при срива на сайта как майката с близнаци с която бях в Тина Киркова съжаляваше че се е съгласила да ги извадят по рано защото реално си поседяха тази седмица в кувъоз. Мисля че в мама е най-добре. Най- хубаво би било ако си почне само раждането , ако се наложи секцио винаги могат да направят набързо  Wink

# 49
  • Мнения: 7 640
 
  Бях споделяла в темичката където изчезнаха постовете при срива на сайта как майката с близнаци с която бях в Тина Киркова съжаляваше че се е съгласила да ги извадят по рано защото реално си поседяха тази седмица в кувъоз. Мисля че в мама е най-добре. Най- хубаво би било ако си почне само раждането , ако се наложи секцио винаги могат да направят набързо  Wink

 ако нямаш предпоставките за нормално, не е много за разчитане на секцио по спишност, повярвай ми, ей така набързо нещата обикновено зазляват сериозно

# 50
  • София
  • Мнения: 12 245
  Аз нямах в предвид ако има проблеми да се почне с нормално докъдето може и чак тогава секцио, но обикновенно след първите истински контракции има предостатъчно време да се направи секцио ако трябва. Ясно е че ако има предпоставки за предизвикване на раждането или предварително планово секцио трябва да се направи, но не мисля че има смисъл бебетата да се вадят предварително ако няма причина. Всеки обаче сам решава кое е по-добре за него и малките  Simple Smile

# 51
  • Мнения: 7 640
 Peace, просто не е правилно да се смята, че секцио може да се направи във всеки момент- набързо, това имах предвид.

# 52
  • Мнения: 1 419
Ами в моя случай предпоставката е, че са много големи и можело да ме преразтегнат и незнам си какво още да ми направят. Естествено, до края ще си ме гледат и нещата могат да се променят  Wink.
Сега в четвъртък пак съм на преглед и ще ги видим душичките  Heart Eyes. На пипане и издутини са големи  Crazy

# 53
  • Мнения: 1 744
АУА, колко кг очакват да се родят, та се притесняват, че са големи? Shocked

# 54
  • Мнения: 1 419
За сега не е изказвал предположения, но 1,400 и 1,600 при норма 1,100 си е доста над  newsm78.
В моята рода традиционно бебетата са се раждали между 4 и 5кг  Blush

# 55
Здравейте ... Случайно попаднах на форума ви.. Аз съм на 15 години и имам сестра. Близначки сме.. Да ви кажа, че не е толкова хубаво да имаш близнак, колкото всички мислят... От както бяхме малки виняги ни смятаха за едно цяло.. Почти всички (с исключение на родителите) все ни бъркаха или ни казваха "Вие сте заено на вас едно ви стига"..

Искам да ви посъветвам да не гледате на децата си като едно цяло... Защото ще страдат и ще го осъзнаят като поотраснат... Да, вярно е, хубаво е да имаш човек, който да те подкрепя, и с който можеш да споделиш нещо, което с родителите не можеш.. Но разграничавайте децата си. Макар и да са близнаци те ще имат различни интереси и мнения.. Съобразявайте се с това...

Пожелавам ви здрави деца, които да се превърнат в зрели и целомъдрени хора :}` успехи !!!

# 56
  • Мнения: 74
Здравейте момичета!  bouquetАз отдавна не съм писала , пазех си правото да ви разпитвам повече от сега на татък! Heart Eyes
АУА, моите бебенца, не са по - големи от колкото трябва , но и на мен ми тежи корема , и ти после ще видиш като започне да те боли таза , това е ощте по-неприятно и съвсем неможеш да спиш, очаквай и изтръпвания на ръцете и краката! Но аз си търпя , защото трябва да устискаме поне до 38-седмица!
Какво мислите за 38-а нормално ли е да ги извадят??? newsm78
Ако знаете как ме подгонил един вътрешен страх и то не само от секциото, ами и от това как ще се справя след това! Ама пък и нямам търпение да ги гушна! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Дано само всичко да е наред, да са живи и здрави! Praynig АУА и при теб! Не бързай да ги вадят! Поне влезте в деветия! А с колко кг си напълняла до сега??
`No`Name`Girl, благодарим те за съвета! Peace А дали има разлика в това , дали са еднояйчни или разнояйчни??? И в пола също, защото ако си имала брат , нямало е как да ви смятат за едно цяло! Така си мисля аз де!!! Naughty

# 57
  • Мнения: 1 744
Доколкото разбрах No Name Girl има сестра-близначка. Не разбирам какво означава две деца да ги смяташ за едно цяло, само защото са родени едновременно и евентуално си приличат. Никога не съм мислила за моите близнаци като за едно цяло. Развиват се по различен начин, интересуват се от различни неща и т.н. Нещо аз ли не мога да разбера какво точно се има предвид?! Thinking

Да ви се похваля Ицо вече си има зъбче. По схемата, по която се развиват до момента, очаквам след месец и на Юли да му излезе. Grinning

Рене, мисля че 38 г.с. бебчетата вече са си напълно развити, и няма да има проблем да дойдат на бял свят. Моите се родиха 37г.с. по 3кг, и не са имали никакви проблеми. А за това как ще се справиш после, не го мисли, всичко от само себе си ще си дойде на мястото. Колкото повече го мислиш, толкова по-сложно става. Peace

Не знам дали сте ми прочели темата в захранване, но преди няколко дни намерих стъкло в бурканче от пюре на Ганчев и подадох жалба в Комисията за защита на потребителите, но още не са ми отговорили. Как мислите дали да се обърна към медиите? Мисля, че трябва да се направи тема по въпроса с качеството на контрола при производството на детски храни. И да има големи санкции. Доколкото разбрах това не им е първия случай на Ганчев, но не съм чула да са ги затворили.
Хайде приятно стоене вкъщи, че с тоя дъжд...! Целувки на малчовците!
Hug

# 58
  • Мнения: 74
nadiaeuro, супер е , че са се родили твоите бебчовци толкова големи в 37-а г. с.! Аз се надявам да имат поне по 2,500кг за  да не ги сложат в кувиози! Praynig Praynig Praynig Понеже ас съм напълняла само с 20 кг! И всеки ми казва , че ще са много малки! #Cussing out

# 59
  • Мнения: 1 419
Рене, началото на март ми се пада точо да съм вече в 9тия месец. А иначе таза си ме боли от самото начало, краката ми отичат от около месец и половина, а от месец и ръцеете ми се подуват, особено нощем. Така че тия екстри не са ми чужди отдавна  Peace. Иначе дотук съм напълняла с 15кг, които са предимно в корема и гърдите - малко на крака и дупе, но се губят от корема и всеки ми казва, че не съм мръднала Laughing. Иначе търпя, какво да правя - нали си ги обичам и ги искам  Heart Eyes. А ти не се трвожи - досега си устискала, достатъчно големи ще са  Hug. Само не разбрах каква е връзката между големината на бебетата и напълняването  Thinking.

За възпитанието, и за миг не ми е минавало през ум да ги третирам като едно цяло - напротив, отсега съм забранила на всички това  Mr. Green. Естествено, само практката ще покаже доколко го съблюдавам и спазвам това  Blush.

Общи условия

Активация на акаунт