Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 12 236
  Рене моите се родиха по 2,500, а бях качила 18 кг общо. Сега отдавна съм си на старите кг и освен съвсем малко излишна кожа и стрии изобщо не си личи че съм раждала  Simple Smile
  Момичета сега имате време прочетете ако искате малко за кърменето от кърмаческия. Възможно е да се кърмят близначета и след трудностите първия месец е много приятно и лесно  Simple Smile

# 61
  • Мнения: 1 419
Потвърждавам, че Аила изглежда като девойка  Flutter

# 62
  • Мнения: 74
Аз много бих искала да кърмя и ако имам кърма така ще бъде!  Naughty Чета в кърмаческия , ама като не ми дошло все още до главата , незнам кое ще ми е най-от нужда! Кое е най-важното което трябва да знаем?? newsm78
Aya , честно да ти кажа немога да оборя хората със стари разбирания, че килограмите нямат нищо общо с големината на бебчетата! Та затова съм написала така по-горе! Ами да ,ти вече си в 30-та г.с. така , че е нормално да имаш симптомите за които ти написах! Нищо , ще устискаш още малко  Hug и при мен всичко ми е на корема , дори гърдите ми не наедряха!

# 63
  • Мнения: 7 803
nadiaeuro за близнаците и едното цяло погледни темата за разделянето им  Peace там имаше спор по въпроса.

# 64
  • Мнения: 1 419
...немога да оборя хората със стари разбирания, че килограмите нямат нищо общо с големината на бебчетата!
Що не им теглиш по една на тия разбирачи Mr. Green

...дори гърдите ми не наедряха!
Ооо, аз съм яко бомбастична bombs, но от корема не се забелязва  Crazy

# 65
  • София
  • Мнения: 12 236
  rene_rs виж в БИБЛИОТЕКАТА на кърмаческия има много интересни и полезни статии. Според мен обаче най-важното е да имаш желание, да не се отказваш и да вярваш че е възможно. Аз се амбицирах от отговорите на други мами които са кърмили близнаци, а и лично се запознах с две майки които са кърмили над годинка близнаците си  Simple Smile Значи и аз мога  Wink
  Няма да те лъжа че е лесно първия месец, за друго не остава време, но това е начина да се покаже на организма колко кърма е необходима. Колкото повече и по-често сучат малките толкова повече кърма се произвежда. Възможно е да хапват дори през половин един час и става едно безкрайно кърмене. Постепенно обаче количеството кърма се регулира и малките почват да хапват по-набързо и по-нарядко. Важното е ако наистина не наддават и се наложи даването на добавка, това да става във възможно най-малките количества. Аз лично как процедирах първия месец. Давах им да сучат и т.к лесно се изморяваха ако ми останеше време се изцеждах и им давах изцедената - не трябва да се прекалява обаче и с шишето за да не откажат да сучат. И чак тогава ако наистина са останали гладни давах съвсем малко АМ, толко колкото да се успокоят, но след по-малко от три часа да пожелаят да сучат от мен. Най-голямата опасност от даването на добавка е именно това че малките се наяждат и сучат по-рядко което от своя страна е сигнал за организма че няма нужда да произвежда повече кърма.
   Важно е разбира се малките да почнат да сучат още от самото начало, при мен само едната мадама се дърпаше първите дни и още от самото начало да ги слагаш колкото се може по-често и за повече време на гърда и да премахнеш добавката. Ние бяхме само първия ден след реанимацията на добавка, после си ги кърмех само и ни изписаха след 6 дни на кг с които се бяха родили  Simple Smile Мисля че дори и първия месец нямаше да има нужда от АМ ако не се бях притеснила от педиатърката която твърдеше че не наддават, а после се оказа че са качили към 850 грама, но реално са изяли под половин кутия двете.
   Дори и да не кърмиш обаче най-важното е ти да си спокойна, бебчетата да знаят и чувстват колко много ги обичаш а всичко останало ще се нареди  Simple Smile
   Ако имаш въпроси винаги може да питаш тук, в кърмаческия на лично съобщения или на кюто, с удоволствие отговарям на всички въпроси. Скоро ще станем на шест месеца само на кърма, което е възможно единствено благодарение на този форум и подкрепата от всички майки на едно или повече бебчета  Simple Smile

# 66
  • Мнения: 1 419
Хехе, мина и днешния преглед  Simple Smile.
Единия господинчо е вее 1,850, а другия 1,650. Ще насрочваме секцио в 37ма г.с., така че около 10ти март живот и здраве ще се гушкаме с бебоците  Heart Eyes.
Имам обаче леко скъсяване на шийката вече и док ми препоръча да лежа вече повече и да не мърдам много-много  Tired.
Това е от днешния ни отчет  Mr. Green

# 67
  • София
  • Мнения: 12 236
  Aya страхотни новини  Simple Smile Сега е момента да си почиваш повярвай ми  Grinning Ние пък скоро ще станем на половин година, не мога да повярвам колко бързо минава времето  Simple Smile

# 68
  • Мнения: 1 419
...не мога да повярвам колко бързо минава времето  Simple Smile
мдаа, помня като се родиха твоите кукли  Heart Eyes

# 69
  • Мнения: 74
Добро утро момичета!  bouquet
 Аз вчера бах на запис на тонове и да ви кажа , че и моя(нашия) час наближава! Може би през идната седмица! Бебчетата от край време си седят седалищно и нямат място даже и да се размърдат малко! Така  че, секцио ни чака!Само дето тук никой не ми казва преблизителни килограми!! #Cussing out Ох, дано не тръгнат преди 1.02. , че поне тогава ще съм в 38-а г.с.! Praynig Praynig Praynig
Момичета когато ви е било секциото, на предния ден ли ви искаха в болницата??? И защо , какво ще ми правят и то вечерта? newsm78 Неможе ли да си отида направо сутринта???

# 70
  • Мнения: 1 419
Тук, поне в Света София, не те искат от предния ден - отиваш директно за операцията  Peace. А ти защо се притесняваш толкова за тия седмици? Казват, вкл. и лекаря ми вчера, че близнаците от 36г.с. са готови  newsm78.

# 71
  • София
  • Мнения: 12 236
  Рене аз за съжаление не мога да ти отговоря, т.к секциото ми беше насрочено за 10 дни преди термина, а водите ми изтекоха в един през ноща 20 дни преди термина. Приеха ме вече с контракции и четири сантиметра разкритие и Ваня застанала все още седалищно  Simple Smile Така че имаха време само да ми включат системите и да ми сложат катетър и ме вкараха в операционната.
   Сега като пиша ми се струва много далечно... Всичко мина страхотно и нямам изобщо неприятни спомени. Възстанових се много добре от секциото и още от началото си гледах малките. Обещаваш ли да инструктираш някой да пиша тук да се зарадваме като родиш  Wink

# 72
  • Мнения: 1 744
Aya, Rene_rs, страхотни новини! Толкова е вълнуващо очакването да се появи едно малко слънчице - а в случая цели две. twin_neutral
 Ауа - дъщеря ми е родена  на 10 март.  261uu
Рене стискам палци всичко да мине добре. Само бъди спокойна. И не се притеснявай за седмиците.
 preggo
Приятен ден на всички!
newsm51

# 73
  • Мнения: 1 419
Обещаваш ли да инструктираш някой да пиша тук да се зарадваме като родиш  Wink
Аз редовно шпионирам февруарките, така че и да няма някой мога да снеса клюката сравнително бързо след събитието  Mr. Green.

...дъщеря ми е родена  на 10 март.  261uu
Хубава дата с хубави хора  Grinning. Моя племенник пък е на 13  Whistling

# 74
  • София
  • Мнения: 163
Рене, моите близнаци се родиха в 36г.с. 2550 и 2680 по 49 см.  Мисля, че твоите вече са доносени  и няма да имаш проблеми дори и сега да родиш. А в болница, аз влязох 3 дни преди да родя, като си мислех, че е полежа десетина дни  и тогава ще раждам, но изследванията ми не бяха добри и се наложи набързо да ги "извадят". Вечерта преди секциото ми казаха след 10 часа (вечерта) да не приемам нито храна, нито вода, а всички останали процедури се правят непосредственно преди самата операция т.е. на сутринта. Няма нищо страшно, хайде, и леко раждане!

Общи условия

Активация на акаунт