полип в матката

  • 945
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 76
Здравейте, преди две седмици при рутинен преглед ми намериха два полипа по 7 мм , ходих на второ смение потвърдиха се , та аз съм на 25 години , правим опити без успех , лекарата ми каза , че точно те са проблема и трябва да се премахнат с хистероскопия , но мен ацки много ме е страх и от процедурата и от упойката , както и от резултата от биопсията , док. при която ходих е Надежда Иванова от русе , ако някои я е посещавал може ли менение и ако има ли минали по този път как става процедурата , страшна  ли упойката и така . Благодаря

# 1
  • Мнения: 5 141
Има цяла тема за хистероскопията с много учтиви и подкрепящи дами,. можете да зададете въпроса си там.
https://www.bg-mamma.com/?topic=1272056.720

# 2
  • Мнения: 1 289
Не се притеснявай. Спинална или пълна упойка, зависи как ще реши лекаря. Почиваш с болницата няколко часа, раздвижваш се и после се прибираш същия ден.

# 3
  • Мнения: 5 141
Ако е по каса се спи в болницата няколко дни. Макар че Надежда в София имат някаква врътка и по каса пускат същия ден.

# 4
  • Мнения: 6 036
Хистероскопиятя е лека манипулация. Няма от какво да се притесняваш. Махани са ми 2 полипа 2016та година. Упойката е пълна, но краткотрайна и като се събудих дори нямах болки. Ако правилно си спомням имах леко кървене няколко дни и това е. Пуснаха ме от болницата още същия ден в ранния следобед.
Преживяла съм над 20 упойки по време на инвитро процедурите ми от 2016-та насам. Нямат нищо общо с пълната упойка, която се използва при по-сериозни операции (имам 3 такива). При тези ти си доспива (замайва погледа) и заспиваш. После се събуждаш в леглото. Моята хистероскопия обаче е правена от репродуктивен доктор.

Последна редакция: чт, 13 апр 2023, 00:01 от Bobby®

# 5
  • Мнения: 76
Благдаря за споделия опит ! А , ако е удобно да ви попитам вие заради полипите се наложи инвтирто или поради други причини , тъй като и това ме притеснява дали ще мога да забременя по естествен път след премахването на полипа

# 6
  • Мнения: 5 141
Не са ви обяснили правилно Simple Smile Полипа пречи на ембриона да се закрепи, независимо как се е стигнало до ембрион Simple Smile Наличие или липса на полипи не са предпоставка за инвитро. С него се борят всякакви други проблеми, но не и закрепването.
При мен се наложи инвитро, защото след лапароскопия стана ясно, че съм със запушени тръби. Махнахме полипите (4бр) и се получи от първия опит.

# 7
  • Мнения: 1 289
Благдаря за споделия опит ! А , ако е удобно да ви попитам вие заради полипите се наложи инвтирто или поради други причини , тъй като и това ме притеснява дали ще мога да забременя по естествен път след премахването на полипа

Аз забременях точно след премахването на полипа, просто той пречи на забременяването.

# 8
  • Мнения: 6 036
Не, полипите не бяха причина за инвитрото. Аз имам операция на яйчниците година преди да започна с инвитрото. С ендометриоза съм и кисти по яйчниците - затова се наложи лапароскопия за отстраняване на кистите. След това правихме 6 месеца естествени опити и тъй като не се получи отидохме в репродуктивна клиника. Там установиха, че съм с почти изчерпан яйчников резерв и се наложи да правим инвитро. Полипите просто бяха налични при първия преглед и доктора каза че трябва да ги махнем преди да продължим с инвитрото.
Така че при вас полипите може да са единствената пречка. Не се тревожете за манипулацията. Наистина не е нещо сериозно и дай Боже да е единствената причина за липсата на бебче. Млада сте, моите мъки започнаха след 30-годишна възраст. Успех! Flowers Four Leaf Clover
Само един съвет - намерете добър доктор  (нямам идея за избраната от вас докторка), ако можете съберете повече мнения за нея или някой друг. Blush

# 9
  • Мнения: 76
Благодаря на всички отзовали се дами , тъй като аз съм страшно притеснителна , вашите думи ми дават кураж и надежда , че всичко ще мине и замине и най-вече не съм единстената , която минава през това , защото мен отначало като разбрах ме беше много срам , но виждам ,че тук има къде къде по БОРБЕНИ И СИЛНИ ЖЕНИ  преминали през много неща . БЛАГОДАРЯ ВИ , бъдете живи и здрави , вие и вашите семейства

# 10
  • Мнения: 76
Здравейте  ,момичета ! Днеск ми назначиха дата за хистероскопията , нещото , което ме узадачи е , че лекарката ми каза , че упокойката ще бъде с МАСКА , има те ли някаква идея каква е тази упойка , какво представлява ?

Общи условия

Активация на акаунт