В коремчета забележими, МАЙ-ски европейчета се свили!...

  • 10 512
  • 298
  •   1
Отговори
# 75
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 568
nuna  изтрий си кутията опитах да ти пиша на лични но не става.В БСУ-то съм(финанси) че аз като се записвах същия ден бях разбрала че ще има бебе и това беше по-добрия вариант.
Аз се запознах вече с Тина78(тя къде се изгуби newsm78) и още едно майче но тя не пише при нас.

# 76
  • Мнения: 533
DessiN,аз също бях с плацента превия(даже лежах в болница),но това беше в 14-15 г.с.след около 19 дни(по повод амиоцентеза)при обстойно гледане ми казаха да забравя за тази диагноза.Но и до сега си пия лекарства и не ходя на работа,а и до края не се очертава да отида.Много щадене,никакво навеждане и протягане и главно лежане.Моят съвет е да се консултираш с повече док.

# 77
  • Мнения: 162
Здравейте момичета! Grinning
 Честит имен ден на всички които имат такъв, и честити иненици на всички които имат такива. Направо се кефя като ви чета - точно така трчбва са е -  да сме оптимисти че още малко ни остава и ще гушкаме бебоците. На мен обаче ми се струва че има още много  Rolling Eyesи тези пусти хормони на моменти ме карат да се чувсвам зле и да мисля че времето тече прекалено бавно.
Mama21 съжалявам за това което ти се е случило и ти се възхищавам че мислиш толкова позитивно - все пак се пази много - сега изпитите на са важни.
ТiT завършила съм в Свищов имам хубави спомени и доста познати - може да се окаже че познаваме едни и същи хора. Даже доста често ходех към Свищов но напоследък все нямахме време а сега даже не ми се помисля за път

# 78
  • Мнения: 529
Имам към вас конкретен въпрос-Някоя от вас ходила ли е на доплер в Шейново?Какво представлява?Правят ли запис?Имам записан час за вторник и много се вълнувам...
Отговарям веднага за доплера в Шейново. Аз ходих в 20 г.с. защото според жк-то това е точната седмица. Прегледа трая всичко на всичко 3 мин. Гледат те като на обикновен коремен ехограф, само че кръвопотоците са оцветени в различни цветове. Докторката погледна, каза "нормален кръвопоток" и това беше.  Wink
Majceto, ти като гледам си добре подготвена, ще те ползваме за консултации при покупките на бебешките работи.
Темп, да ти е честита количката, добре че са мъжете та смело да пазаруват. Wink
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИ ДНЕС и да почерпят добре. Аз сега се върнах от един детски имен ден - беше пълна лудница, деца на възраст 2 месеца -2 години, но се забавлявах много.  Laughing


 

# 79
  • София
  • Мнения: 4 398
Добро Утро  Grinning , надявам се днес да успея да си напиша и по точно пусна романа, че два дена пиша кат луда на два пъти ме изхвърля от мрежата, а три пъти малкия ми затвори прозореца тамън бях на крачка от публикациятааа  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
ninochka Брава за темичката  Peace
mama21 Пази се много, и повечко лежане и почивка  Hug
Dessi N. Една приятелка беше с плацента превия, бяха и казали много почивка и нищо тежко да не вдига, и знам че в повечето такива случай се ражда секцио,ама тя си роди нормално.
Да се отчета сега и аз видях, че някой вече са купили по нещо, аз засега нищо няма да купувам, освен комплект за изписването като разбера пола на бебчо  Heart Eyes ако е момче няма и да купя можеби нищо, защото за малкия така пазарувах че съм се заринала с дрехи още 3-4 бебета мога да отгледам с тези дрехи и са като нови, ако е девойка ще се купя малко ама след като се роди. Количка засега съм се спряла на Джордани летния варянт който тежи 5кг. има легнало положение и чувалче за зимата, с предни двйни колела е което си е голямо предмство.Чикото е много хубаво, ама аз се заглеждам по този модел, защото коша и столчето няма да ми трябват  http://pakostnik.com/productdetails.php?id=2421, иначе съм голям фен на Чико, с малкия ползвах шишета им сега пак ще си купя чико шишета  Peace
Незнам вие как сте с мазането ама аз започнах втори крем на Мустела  ooooh!, а остават още 4 месецааа, незнам до края още колко ще измажа, ама аз съм си луда и ще изпадна в ужас ако ми се появят стрии, и се плякам яко което не е гаранция де  ooooh!

# 80
  • София
  • Мнения: 605
Здравейте майчета HugСлед дълга почивка отново съм на работа, още един месец и край!
Понеже работя като учителка по информатика, ще приключвам работа в началото на февруари, за да може новия срок да бъде започнат от заместника ми. Иначе би трябвало на 10 март официално да излизам в отпуска(или майчинство или болничен 40 дни преди термин-назнам точно как се казва   Confused). Има ли сред вас такива, които ще са домушарки още от другият месец Grinning

# 81
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 568
     kimba77  И аз съм влюбена в Чико-триколките.Таткото и той е на мнение че са страхотни ама не знам 1200лв. Sick Sick.Да ви кажа чесно ако имам възможност ще я взема.
иначе-Добро утро Mr. Green.
Аз ходих в Б-с по магазините просто така и ми казаха че е хубаво месец преди събитието да поръчам и кошарата и количката.Кошарата е тип легло със скрин.
Аз съм под домашен арест Joy hahaha.

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 552
Добро утро и от мен!
mama21, полежавай повечко и стискам палци да устискаш!
T i T, с Мария изкарах с такава количка, но другия модел - Принцес Рол, който мисля е по-добрия от двата, защото има въртящи гуми, които, повярвай ми, ще са ти от голяма полза. Две години си изкарах само с нея - зими и лета - бих казала, че е запазена, но малко ми е омръзнала и мисля да я даря. Искам нова. Но още се чудя, дали ще е същата или ми се иска нещо по-различно. Малко е и тежичка, аз от около 7-8-ми месец на Мария не я качвах вече горе, а я държах в гаража. Започна да ме боли кръста да я вдигам. А, и още нещо, ако имате кола пробвайте дали ще се събира в багажника, доста е голяма и не се събира във всеки багажник. Честно казано и аз, като Кимба се замислям за нещо по-леко и лятно.
Кимба, я покажи отнякъде тази Джордани.
За пазаруването, преди да се роди Мария всичко си бях купила и приготвила. Впоследствие купихме само количката. Ама списъка на Майчето ми идва малко в повече  #Crazy Имам всичко необходимо за бебоче, освен някои по-лични принадлежности, като хавлийки, пеленки и разните там шампоанчета, кремчета и т.н.
Dilirium, аз съм си "домошарка" по принцип. Реших да се връщам на работа чак след следващото майчинство. Сега съм в платен отпуск, който ще ми стигне, докато трябва да изляза в майчинството. И без това бях решила да си гледам Мария до 3 години, ще ходи направо на градина през септември.

# 83
  • Мнения: 146
Здравейте майчета Simple Smile
ninochka, браво за темата, страхотна е станала, само за мен може да промениш, че очаквам второ детенце Simple Smile
T i T, аз съм ползвала точно същият модел количка, доволна съм, лека е, удобна и е с въртяща се дръжка, което е перфектно за пролет, лято. Ако слънцето грее в лицето на детето или ако духа вятър сменяваш. Сега все още не съм ходила по магазините и незнам какъв модел ще си избера, но мисля, че ще държа на въртяща се дръжка със сигурност Simple Smile
mama21, почивай повече, не само че трябва, но и сега ти е паднало, че след време тази възможност няма да я има много Naughty
Лек ден на всички

# 84
  • Мнения: 3 096
мама гери е права - то верно много се уливах с покупките за петра. и понеже и от двете страни бабите и дядовците живеят по различни места, купихме легла и за 2-те къщи /1 дървено за у дома, 2 преносими + бебешко кошче- люлка/ + а също и необходимите за гостуване неща - плот з аповиване, чаршафи, спални комплекти и пр. а иначе 3-те колички си бяха моя си лудост. за това нямам оправдание никакво. добре че поне не бяха от скъпите  hahaha така че наистина мен не ме питайте за бебешки списък - бая простотии съм накупила покрай петра и мога да ви заблудя. еднствено за шишетата, адаптетата и бибероните-залъгалки имам твърдо мнение - на първо време изобщо не ви трябват. ако си купите, това ще е първата стъпка към отбиването. за цялата първа година от раждането на петра до сега съм използала едно единствено авентско шише, в което наливах вода и тя така си и стоеше заблатена, адапте никакво и 4 биберона-залъгалки, 2 от които й висят по якетата за навън. в началото кърмих петра на поискване и вода така и не й трябваше, а от момента, в който тя реши, че ще поема течности /което беше наскоро/, минах директно на чаша и сламка,а биберон и до сега даамсамо преди сън. но и по тая тема, както по всяка друга, мнения много и различни. тъй че изобщо не ме слушайте, а карайте по усет Simple Smile

кимба - чиковската колича наистина е чудна. докато бях заблудена, че петра ще ходи стабилно, когато се роди второто де, наистина вярвах, че ще купя точно този модел. след това се зарових в нет-а и установих, че породените деца са друга порода и че ми трябва спешъл количка. така че чудната количка оства за третото дете. второто ще се вози заедно с  първото  Joy

# 85
  • Мнения: 36
Добро утро на всички!
Мамчета много сте изписали за два дни, цяла сутрин ви чета. Laughing Ама поне се занимавам, че нямам работа хич в момента. Аз да се похваля, направих един тур по магазините в събота и си купих много сладурски дънков сукман от магазина на Пиротска дето е под колоните. Мис Макси май се казваше. 45 лв - много прилична цена. То само една пола иначе струва толкова. А и другите им неща не са чак толкова скъпи. Много държах и да е сукман за да мога да си го нося и пролетта като е по-топличко и да ми е по-лесно като посещавам WC-то често-често. Да ви кажа, че видях и един магазин за бременни в Младост срещу Стил 99, аз не съм оттам та незнам точно коя част на Младост се пада, ама понеже ходих за чанта и обувки там и го видях съвсем случайно. Дори не влязох да видя какво има, че нали вече бях напазарувала.
Понеже Passion питаше за ЖК да споделя. Аз си я смених мойта след голям скандал, който й спретнахме с мъжа ми. Преди време ви бях казала, че тя всъщност никакава консултация не ми прави, нито ме мери, нито ме преглежда, нито ехограф, нито картон ми е направила даже. Уж ми пускаше само изследванията, ама ме оръси 30 лв още първия път за хламидии да ми прави и аз нали съм патка й ги дадох. Не искаше да ми дава и направление за антитела, а съм с RH-!Но след скандала и заплахата от моя страна че ще я издам на шефката на поликлиниката/ тя ни е близка/ да видите как ме гони да ми  връща парите, какви извинения бяха, какво чудо. Направо бях потресена от безобразното й отношение. Нещо подобно със случая за Господари на ефира. Добре че поне хламидиите бяха отрицателни. Моя док после ми се кара, защо съм позволила да ми ги прави, а да не ви казвам мен колко ме беше яд за всичко. #Cussing out #2gunfire В крайна сметка една приятелка ме заведе в 11 поликлиника/зад църквата на Опълченска/. Аз понеже си държа да ходя и на ЖК паралелно с частното, заради картона, болничните и т.н.Няма да ви казвам колко приятно ме изненадаха лекарите там. Отидох късно след 18-30 вечерта щото съм на работа. Акушерката ме пое от вратата, зададе ми подробно хиляди въпроси, направи ми картон, измери ме отвсякъде, слуша тоновете като сигурно 15 минути се въртя и сука докато ги уцели щото бебо мн се въртеше.  Лекарката ме гледа и на ехографа и каза, че всеки път ще ме следи оттук нататък. Нищо че ми се полагат само 2 пъти. До 8 часа вечерта не ме пуснаха да си ходя, разпитваха ме, толкова съвети ми дадоха за храненето и какво ли не още и една стотинка не ми взеха накрая. Ох явно има и свестни хора..Дано да е така и занапред.
Passion където и да отидеш обаче, те съветвам за нищо на света не им казвай че ходиш и на частно. Иначе се обиждат и не ти обръщат достатъчно внимание. Аз направих тази грешка със старата и после  все повтаряше за какво да те гледам нали ходиш на хубав ехограф и винаги си намираше оправдания с частния ми лекар. Правй се на ударена и толкоз.
mama21 да се пазиш много, никакви изпити, никакво ходене! Стискам палци всичко да е ок.
Ох много се улях, ще извинявате за огромния постинг ама си излях душата.
Лека седмица на всички работещи и неработещи Hug

# 86
  • София
  • Мнения: 4 398
Ето я Джорданито има я в два варянта:
1. Само количка + чувалчето около 330лв./ 5-6кг. което е голям + има легнало положение, двойни въртящи колела пак голям плюс/
2. Количка + кош+ столче за кола около 700лв.
http://www.giordanibaby.com/novita.php?id=281&pdt=1&cat=1&linea=11
 Тука на сайта са им старите разцветки миналата седмица гледах са пуснали много хубави сини карета.
Кажете дали ви се отваря снимката.

П.С. С малкия смених три колички, и според мен и при положение живи здрави бебоците ще се появът по хубаво време, за мен спецялно ми трябва количка която да има легнало положение разбира се, да е ЛЕКА и да е маневрена демек да има двойни колела и затова засега съм се спряла на това Джордани.Чикото ми е слабост първо се бях хвърлила на този модел http://www.family-bg.com/catalog/prX_679.htm?osCsid=856c8f4555fb … 9115c4da736118e40
 но после си дадох сметка, че не си заслужава да давам толкова пари за количка макар, че с малкия до преди няколко месеца си ползвах количка.

Последна редакция: пн, 08 яну 2007, 10:48 от kimba77

# 87
  • Мнения: 41
Ninochka, може ли да ми сложиш розово щъркелче на моя ник:)))))) благодаря ти предварително:)

за Доплера, аз съм в Жейново за него на 16...той май не е задължителен, да не кажа, че почти ме бяха забравили, та им се поопънах. Но като си плащаме ще ходим на каквото имат без значение дали не е задължително:)))) Ако искате повече инфо за Доплера, като го пуснете ж гугъл и излиза всичко:)))

Аз съм много объркана относно количките...явно ще има яко рисърч на марки, магазини, цени:(  

# 88
  • Мнения: 162
Здравейте момичета! Днес си взех част от изследванията. Хемоглобина ми е 104 - малко нисък идва и веднага звъннах на док. Тя каза да пия малтофер. Някой ще сподели ли опит. Знам че в предишните теми имаше мами с по нисък хемоглобин. Това страшно ли е и върху кого се отразява - върху майката или върху бебето?

# 89
  • София
  • Мнения: 4 398
kati_95 Аз съм с нисък хемоглобин и пия от миналия месец Малтофер, и с предишната бременност бях така ама тогава накрая ми падна хемоглобина,ами на нас ни се отразява то бебето си взима, ама аз не стига че ми пада кръвното и ми прималяваше, а сега и от липсата на желязо така ми прималяваше и ми ставаше зле ама от както го пия явно се нормализираха неща и сега съм ок. Peace

Общи условия

Активация на акаунт