ПАЛЕЦ ИЛИ ЗАЛЪГАЛКА?

  • 1 814
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 043
От двете злини според мен залъгалката е по-малкото зло.  Peace
И аз така мисля Peace

# 16
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
При нас е същото положение.Аз лично се успокоявам с факта, че в момента в който заспи плюе палеца!

# 17
  • Мнения: 3 360
Залъгалка по-добре,макар че и от нея трудно се отучват Confused

# 18
  • Мнения: 2 019
Няколко пъти съм засичала Теди да си смуче палеца и веднага съм му давала залъгалката...както е казала jane1 - от двете злини по-малката... Peace
подкрепям

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
За съжаление ние категорично отказахме залъгалката и все още си смучем палеца.

# 20
  • Мнения: 5 362
Биберон смукахме няколко дни.
Палец и до сега,но само при заспиване.

# 21
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Залъгалка  Peace

# 22
  • Мнения: 1 896
Не мога да повярвам, че никой още не е споменал третата опция, която е най-естествената - цица. Особено при положение, че бебето е кърмено.
Защо бебетата си смучат пръстите или залъгалките? Защото нещо им липсва - суче им се. А им се суче майчината гръд определено, не гума във всеки случай.
Синът ми също някъде към 3 месеца успя да си напъха успешно пръста в устата. Той обаче не го сучеше, а само го хапеше или го моташе напред-назад. Давах му цица винаги когато иска да суче, също и превантивно за да не си засуче палеца (щото и аз съм била кърмено бебе, но кърмено по режим и отбито насила на 10 месеца, след което съм си смукала палеца до първи клас). В резултат детето ми не е смукало нито биба, нито пръст - след първото очарование от откритието на палчето бързо избра гърдата, която пуска мляко и утешава болките.
Толкова е просто.

# 23
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
И ние имаме същия проблем,изглежда е третия месец всички бебоци го правят.Аз махам пръста,понякога и целия юмрук и пъхам залъгалката,но след малко тя я изпуска и се започва отначало.Така че.......  това е положението Rolling Eyes

# 24
  • у дома
  • Мнения: 965
От двете злини според мен залъгалката е по-малкото зло.  Peace
Peace

# 25
  • Мнения: 1 081
Въобще никакви гуменяци не признава моя Мартин...даже водата и чая давам с лъжица. Резултатът е и двете ръце в устата, до китките понякога.Постоянно му ги вадя давам му гризалки, играчки-е няма, то е хапане, смукане,ужас. В чудо съм се видяла. И нощем като се буди си засмуква палеца и сам заспива. А как да се върна към кърменето на поискване, тъкмо му направих режим, не мога все да съм залъгалката...

С голям интерес ще следя темата...

# 26
  • Мнения: 6 390
Залъгалка по-добре,макар че и от нея трудно се отучват Confused
залъгалка разбира се, трудно се отучава, ама не невъзможно, с пръста обаче с много по трудно отучаването а и е по-вредно за зъбите:crazy:

# 27
  • Мнения: 693
От двете злини според мен залъгалката е по-малкото зло.  Peace
Peace
е да ама ако засмуче, бутам му залъгалка но неще и неще, смених какви ли не фирми, силиконови, каучокови, не и не  Naughty  ooooh!, гледам да му махам палеца само като заспива го оставямче иначе аз трябва да съм залъгалка, но така преяжда и връща

# 28
  • Мнения: 1 896
че иначе аз трябва да съм залъгалка, но така преяжда и връща
Ще връща още месец-два, пък ще спре. Мама е най-добрата залъгалка  Peace
Всъщност като се замисля, мама не e залъгалка, щото лъжа няма, а е the real thing.

# 29
  • София
  • Мнения: 44 106
от двете - по-добре е залагалка. при нас имаше един период насмучене на палеца, но беше съвсем замалко и не мн упорито, залагалка не е ползвал - мен ме използва за така, кърмен е и все още го кърмя на поискване.

Общи условия

Активация на акаунт