ПАЛЕЦ ИЛИ ЗАЛЪГАЛКА?

  • 1 816
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 723
Аз още си нося кривите зъби от смукане на палец...
Бебо го побърках, но не му разреших да си близне палчето. Той лапа аз изкарвам, и така до откат, сега папка биба от време на време, ама съм му купила анатомична и мисля, че няма страшно

Последна редакция: пт, 05 яну 2007, 18:10 от Никси

# 31
  • Мнения: 6 164
Ами аз държах да е залъгалка, уж са ортопедични ала-бала, кърмех го, но той си я хареса. Честно казано на моменти се чудя що не го оставих с палеца, та поне нощем нямаше да ставам да бутам бибата през 15 минути. Палеца и сам ще си го лапне.  Laughing По-добре биба.

# 32
  • София
  • Мнения: 35 957
Залъгалка   Peace

# 33
  • Мнения: 999
От двете злини според мен залъгалката е по-малкото зло.  Peace
Peace

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Смуче си палчето само когато заспива. Не ме притеснява толкова мнението, че било вреден навик, колкото това, че едното предно зъбче се изкриви. Сега я отучваме, но мисля, че е късно.

# 35
  • Мнения: 532
По-добре е да смуче залъгалка,защото с палеца може да се яви деформация в устната кухина и по-точно изкривяване на предните две горни зъбчета.Така,че положи усилия да я отучиш докато е още толкова малка.

# 36
  • Мнения: 439
и ние от втория месец сме с биба, поради същата причина.Баща му също си е смучел палеца доста време.И аз смятам,че бибата е по-малкото зло

# 37
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Залъгалка Peace
Ако детето не иска, може да се предложи като начало натопена в кърма или нещо такова.

Нормално е това с палеца да се прояви към 3-ия месец, просто горе-долу тогава децата откриват ръцете си. Трудно е да се откаже детето, трябва отвличане на вниманието, ръцете му да са повече заети и най-вече родителите да са постоянни - мисля, че така ще стане.

# 38
  • Мнения: 2 936
Алекс също беше така към 3-ят месец,но биберон не искаше ,а беше и на АМ!!!
така че трябва постоянство за да се отучи!в момента когато засучеше палеца,аз и го махвах от устата...и така това не и стана навик!

п.п.аз също съм си смучела палеца,но зъбите ми не са криви  Mr. Green

# 39
  • Мнения: 8 917
Залъгалка- нея поне можеш да изхвърлиш Peace

# 40
  • Мнения: 5 362
Мама е най-добрата залъгалка  Peace
Няма лошо,но до кога?Защото някои деца до 2 год. си смучат бибата,например.

# 41
  • Мнения: 998
Опитай се да направиш всичко възможно да иска залагалката, а не пръста. Едвам отучих дъщеря ми и то на 3 години и половина  Shocked

# 42
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Големият ми син не е смукал ни палец, ни залъгалка и бях много против залъгалките въобще. Но, когато към третия месец дъщеря ми започна лакомо да се приспива с палеца си, се принудих да й взема залъгалка. В началото не я искаше и не знаеше как да я употребява, но след няколко предлагания - бързо схвана и до сега е с нея за заспиване.

# 43
  • Мнения: 339
И ние имаме същия проблем,изглежда е третия месец всички бебоци го правят.Аз махам пръста,понякога и целия юмрук и пъхам залъгалката,но след малко тя я изпуска и се започва отначало.Така че.......  това е положението Rolling Eyes
ей такова е положението и при нас-побърквам се!!

# 44
  • Варна
  • Мнения: 1 858
по-добре залъгалка Peace.аз от смукане на палец,6 год.носих шина и пак захапката ми не е от най-хубавите Confused.все пак бебока трябва да се отучи  навреме от този навик Hug

Общи условия

Активация на акаунт