Приятел с дете с аутизъм

  • 5 193
  • 68
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Напротив, просто моето попива от поведението му и се учи на неправилното...

На какво неправилно нещо се учи? Да върти колеленца и да говори монотонно? В детската градина обаче като се научи на обидни думи например или да хапе няма да има тема в бгмама, нито притеснение, защото това са "нормалните неща от живота". Тях ще ги израсте нали, а това няма - завинаги ще върти колеленца.
Извинявам се за заядливия тон, обаче направо не мога да се сдържа на такова невежество и липса на толерантност.

По-добре си помислете вкъщи на какви неправилни неща го учите, защото ще се облъчва от вас цял живот, а от това дете евентуално още някоя друга година.

П.С. И да, имам 2 малки деца.

# 61
  • Мнения: 3 250
С тази разлика, че правилните/неправилните неща за едно дете ги определя точно майката. И ако за една майка 1-2 години подражание на дете със заболяване са приемливи, то за друга това е крайно неприемливо.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Ако вече ги е определила като такива, значи няма какво да се коментира по темата.

Аз обаче наистина не разбирам що за проблем.. имитиране значи това действие да се случва 2-3-5 пъти на ден, а не да се промени характера на детето и отсега нататък то по цял ден да говори монотонно.
Кога ще се фокусираме въхру наистина важните неща, като например динамиката вкъщи, хармонията с таткото, личния ПРИМЕР, който даваме...

# 63
  • Мнения: 29 338
Основното е, че аутизмът не е заразен и детето не може да "прихване" от друго. Все едно някое дете да заеква и друго да го имитира и да се каже, че го е прихванало.

# 64
  • Мнения: 3 250
Ако дете има здравословен проблем то това е  здравословен проблем, но здраво дете да се държи така в семейството, на градина, по детски площадки - твърдо не.

# 65
  • Мнения: 530
Като майка на дете с аутизъм чак ми е неудобно да чета темата и коментарите. Толкова ми е жал и мъчно за хора като авторката. За това няма, какво повече да кажа по темата всъщност мога да кажа много неща, но има хора, които никога и нищо няма да ги промени.

# 66
  • Мнения: 1 168
Аз мисля, че това е идеална възможност да научите детето си на толерантност към различните. А относно "майка му не взима  мерки за състоянието му- не посещава никакви специалисти". Първо - НЕ всичко е аутизъм. Дори най-големите специалисти не се наемат да слагат диагнози с лека ръка, за да не сгрешат, а какво остава за невежите майки в парка. Второ - един ден това дете може да се окаже много по-умно, по-знаещо и по-можещо от Вашето. И с много по-приемливо поведение. И трето - това, че Ви изглежда, че майката не прави нищо за да му помогне, не означава, че наистина е така. Отстрани погледнато, всичко е относително.

# 67
  • Мнения: 309
Щом се притеснявате, просто сменете парка, кажете на майката притесненията си и това е. Аз съм майка на дете от спектъра,нищо обидно няма в това. Всеки да си гледа детето и да си го възпитава както си иска. Просто е.

# 68
  • Мнения: 3 250
Аз мисля, че това е идеална възможност да научите детето си на толерантност към различните. А относно "майка му не взима  мерки за състоянието му- не посещава никакви специалисти". Първо - НЕ всичко е аутизъм. Дори най-големите специалисти не се наемат да слагат диагнози с лека ръка, за да не сгрешат, а какво остава за невежите майки в парка. Второ - един ден това дете може да се окаже много по-умно, по-знаещо и по-можещо от Вашето. И с много по-приемливо поведение. И трето - това, че Ви изглежда, че майката не прави нищо за да му помогне, не означава, че наистина е така. Отстрани погледнато, всичко е относително.
Не сме ли вече достатъчно възрастни, за са не вярваме в глупости?

Общи условия

Активация на акаунт