Отговори
# 675
  • Мнения: 2 549
От изброените единствено Игри на волята гледам и го харесвам като вечерно ШООЛ. Wink Безумното решение за мъжки и женски отбори доведе до това продукцията да реди схеми 🤣 как да изравни силите, да мести разни пешки. Не че не сме гледали подобно нещо и преди (справка - Милен от Ловците), но тук мащабите са по-големи.
А в основната тема даже и не ми се отговаря на невярващите в стъкмистиката, защото не виждам смисъл. Да, дъската на Момчил може да е крива от некадърност, но планът да подсилят с него Амазонките е предварително начертан...

# 676
  • София
  • Мнения: 6 195
На мен много ми харесва този сезон на ИВ. Не чета основната тема, защото хем не искам да прочета някой спойлер, хем не искам да се влияя. Харесва ми тази непрекъсната въртележка на хората и несигурност кой кога и къде ще бъде. Сигурно и аз бих била от невярващите в стъкмистиката.

# 677
  • Мнения: 5 866
Много ми е болно тази година колко изостана Фермата спрямо ИВ. И темата вече не е особено активна. Честно казано на мен ми се гледат човешки взаимоотношения и работа на село, а не силови игри. Единствените игри, които са ми интересни, са тези, при които се прилага хитрост. Например тази с общото въже и двамата опоненти, които са върху пънче.

# 678
  • Другата България
  • Мнения: 37 752
Аз си признавам, че я зарязах.
Липсва ми темата, да, но няма как да гледам това подобие на “Ферма“, което е излъчващото се.
Нощес го загледах, че колеги го бяха пуснали, ами.....целия епизод се въртеше около двама, които вече са заформили любовна двойка и се обясняваха искат ли се или не се искат. Петър и Моника ако не се лъжа.
То дори и ББ на село не е , съжалявам.

# 679
  • Мнения: 31 377
Аз я зарязах Фермата след 6 епизод. Не мога за гледам тази тъпотия.

# 680
  • Мнения: 5 866
Фермата с Живка ми беше любима, ако махнем психическия тормоз над Ваня. А Ваня ми е любимка с всичките ѝ кусури.

# 681
  • София
  • Мнения: 27 346
Живка им показа истинско показно как се играе така игра. 😊



Най-накрая излязоха някакви резултати от старта на новия есенен ТВ сезон. Уви за ИВ няма данни.
Това е всичко, което има като резултати.
Фермата е с по-силен старт от последните години, но все пак имаше реклама как се обръща нова страница и хората са били любопитни да видят тези новости. По-важното за тях ще са резултатите от следващите седмици.

Като цяло може да се каже, че 2023 г. започва по-силно от 2021 и 2022 г.

И така:

Стани богат срещу Сделка или не през премиерната им седмица:




Гласът на България - старт през последните 3 години




С Рачков всичко е възможно - същото сравнение




Шоуто на Николаос Цитиридис - старт през последните 3 години




Фермата - старт през последните 3 години

# 682
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 059
Аз гледам ИВ, Мастършеф и ГБ.
За сега и трите са ми интересни.
Фермата по принцип не харесвам и не следя от много години, сега им изгледах визитките само. Сториха ми се много интересни участниците (предимно софиянци ?!), но до там. Опитват се Надкастърчетата да ни убедят, че новият сезон на Ф бил подобен на ИВ, но не мисля така. Скука.
Засякох веднъж Сделка или не, голяма тъпотия, никак не ме грабна. Още не съм засичала Стани богат и нямам
мнение за този нов жокер. Да разбирам, че вече няма помощ от публиката, а приятел на участника е там и му помага? А в такъв случай другите два жокера остават ли? Рано ми е и рядко го засичам, за съжаление.

# 683
  • Мнения: 5 866
Другите два са същите.

Аз пък съм си заклет фен на Фермата. За мен си е най-доброто реалити в България. Сървайвър го развалиха.

# 684
  • Другата България
  • Мнения: 37 752
Те и “Фермата“ развалиха, направо се подиграха с истинския смисъл и замисъл на предаването.

# 685
  • Мнения: 5 866
Донякъде да, но се борят за оставане в телевизията, според мен. Догодина пак ще префасонират предаването.

# 686
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Merri_An, дано не си си била намислила да ходиш на концерта в Плевен, че би останала разочарована

# 687
  • Другата България
  • Мнения: 37 752
Много ти благодаря, дори имах уговорка с приятели, но ми казаха, че се отлага за по-късна дата.
Знам, аз си ги следя нещата, все още не съм се отказала.
Лошото е, че вече не идва хубаво време и откритата сцена в Кайлъка надали ще е подходяща за целта.
Ама това да е кусура....

# 688
  • София
  • Мнения: 27 346
Любопитно ми е някой от темата тук дали гледа Мастършеф? Добър ли е сезона, доволни ли сте?
Аз не съм гледал и минута от шоуто, но въпреки това ми е любопитно да знам дали феновете са доволни от него и като цяло какво смятат.

Иначе ето и моят кратък обзор на това което следя, след близо 3 седмици от старта:

Фермата:
С противоречиви чувства съм към този сезон, но все пак ако трябва да тегля чертата ще кажа, че ми харесва повече отколкото не ми.
Рано е още за по-генерални изводи, но каста е интересен. Започна мудно, но набира скорост и лека-полека се увеличават и мненията, както тук, така и във фейсбук и инстаграм. Всяко ново нещо е трудно. НО, според мен И/А трябва да решат какво точно искат и да се придържат към него. Не може с чичаци и лелки да правиш спортна спартакиада. Всички знаем какви са игрите на Ники Мартинов, ами тегави са. И този каст (огромна част от него) не покрива тези стандарти.
Имам претенции и към самото разпределение на двата отбора, защото в едни 80%, то бе направено от продукцията.

Игри на волята:
И тук е рано още. И тук съм с противоречиви чувства, но за разлика от Фермата към момента съм малко под чертата. Защо? Ами първо, твърде хумористичен ми идва сезонът, а аз си падам по сериозните неща. И другото нещо: Твърде много промени в племената! Ама твърде много. През ден/два играчите си сменят отборите. Губи се идентичността и същината на играта. Няма и приемственост. Отделно не може да се извлече максимумът от играч или отбор. Лично за мен продукцията буквално уби сезона пращайки Гатьо при Амазонките.
Но не е само това.
Изначално си заложиха мина с това изцяло женско племе. И тази мина гръмна още в края на втората седмица, когато се разбра, че това племе няма да го бъде и бе проведена една бърза и мащабна военна операция по неговото спасяване...

Стани богат:
Категорично против съм този нов жокер. Изключително неефикасен! Това ще повлияе със сигурност върху сумите, които се раздават. А аз искам да гледам по-трудни въпроси за по-сериозни суми.
Прекаляват и с тези каузи също така.
И искам нахъсани и амбицирани играчи, които да играят рисково и да не страхуват да се провалят. Само така може да се излезе от матрицата на 2000-3000 лв. Рядко 5000 лв. Този сезон имаше само двама, трима по-запомнящи се лица.
С една дума - не съм особено доволен.

Това са трите предавания, които аз следя.

Следващата седмица започва и ''Клетката'' - новият сериал на НОВА (от създателите на ''Братя'').

# 689
  • Sofia
  • Мнения: 1 938
Аз гледах Мастършеф.
Още е рано да се каже какъв е сезонът.
До сега 4 епизода/две седмици/ представяха претендентите.
Кастът е доста посредствен тази година,според мен.При положение,че  се готвят сума ти време за кастинг,имаше представени доста елементарни неща - тиквички на фурна,гъбки с кашкавал...Е,имаше и някои интересни участници,но бяха малко,на фона на други години.Може би просто такива са се явили.
Соня от ХК също участваше,но не продължи.
За журито:Таралежков и Сарафов са доста симпатични,Кустев...,не е моя човек.
Като цяло,от утре започва същинското състезание.

Общи условия

Активация на акаунт