Тест за овулация - въпроси /тема 16/

  • 28 443
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 485
Здравейте. Имам питане. Днес за първи път направих тест за ову. Едвам издържах два часа да не пия вода и да не ходя до тоалетна. Всички от вас ли спазват правилото да правят тестовете мвжду 15 и 18 часа? За мен е почти невъзможно, защото съм на работа. Ще отчете ли правилно, ако е направен по-късно или съответно сутрин /изключвам първа урина/?

# 16
  • Мнения: 12
Здравейте, така според тестовете, кога са дните подходящи за зачеване? Объркана съм. 4 дни овулация?

# 17
  • Мнения: 4 844
Овулацията не е четири дни, тестовете не отчитат овулация. Тя е около 12-24ч.
За мен тестовете на 5.05 са положителни, а останалите са отрицателни, понеже чертите не са еднакво наситени.
Овулацията настъпва около 12-48ч след положителен тест, тоест на 06-07.05 би трябвало да е била.

# 18
  • Мнения: 94
Здравейте,

Вижте как трябва да изглеждат тестовете за овулация при настъпила такава.
Аз в показания месец имам бита инжекция Хориомон, който предизвиква овулацията при проблеми с нея.
При жени с настъпваща овулация, тестовете трябва да са на същия принцип.



Вижда се кога е така наречения "peak" връх, от този момент овулацията настъпва след 24-36 часа.
Реално след "peak"-a трябва да се действа 1-2 пъти за постигане на бременност.

# 19
  • Мнения: 35

Е може ли трети месец всичко да ми е отрицателно....след аборта януари не знам какво да си мисля вече.... 😔 Сменям различни марки тестове и нямам толкова наситена черта. Грешно ли го правя и аз не знам.... 😞

# 20
  • Мнения: 1 735
До кой ден правиш тестове...на мен миналия месец ми излезе положителен тест на 18 ти ден...този месец на 17тия ден...

# 21
  • Мнения: 94
Здравей,

Скрит текст:

Е може ли трети месец всичко да ми е отрицателно....след аборта януари не знам какво да си мисля вече.... 😔 Сменям различни марки тестове и нямам толкова наситена черта. Грешно ли го правя и аз не знам.... 😞

Овулация се предизвиква, стискам палци само това да е проблема.
Направи един месец фоликуметрия при лекар да видиш дали правиш фоликули, доминантен фоликул и т.н. Ако имаш и всичко е ОК, могат и да ти предизвикат овулацията. Simple Smile

П.С. аз по този начин с 2 месеца следене научих тялото ми на кой ден овулира, че всеки месец ако имах овулация, щеше да е късна и т.н. Много ми помогна това да науча повече за тялото си. Simple Smile

# 22
  • Мнения: 35
Тестовете почнах да ги правя от вторият ден след свършването на цикълът ми.първият месец след аборта(февруари) не правих, нямало смисъл. Март почнах от 10ти ден и ги правих 8 дена. Април бях 10 дена на Дуфастон поради черно зацапване и липса на изследван прогестерон. Тестове правих , но после разбрах че няма никакъв смисъл. Май почнах от 7ми. Имам още според мен...... А за това изследване как се прави може ли малко повече инфо ако може 🤗
 Допълвам пия фолиева киселина, витамин е, селен,магнезий.

Последна редакция: пт, 12 май 2023, 10:23 от KriSkAa

# 23
  • Мнения: 94
Здравей KriSkAa,

Имаш си АГ или репр. лекар, ако не просто си избираш такъв и казваш, че искаш да правиш фоликулометрия.
Сама ли установи аборта?

Виж тук повече информация за нея като изследване - https://fertilaid.bg/folikulometriya/

Прегледа е с ултразвуков вагинален ехограф. Общо взето аз първия месец отидох на 8ми ден от МЦ и се видя, че имам още малки фоликули и не се знаеше кой ще стане доминантен, док ми каза да се върна на 11ти ден и тогава вече видяхме че имам доминантен фоликул в ляв яйчник, което значи че конкретния месец той ще овулира. Вече зависи колко мм е фоликула следващата среща с док. Моя беше 18 мм и ми каза да отида пак след 2 дни и вече беше станал 21 мм. Мине ли 20 мм вече може да се спука във всеки момент.
Аз следя с тестове за овулация и заради бледите черти знам, че изобщо нямам такава и с моя лекар следим прогестерона и естрадиола за да наблюдаваме развитието на фоликула. При мен след 20 мм фоликул започваме всеки ден да следим двата хормона и като естрадиола стане над 200 слагаме тригер за предизвикване на овулация и така...
Като цяло за мен при липса на проблеми от твоя страна и на ММ, с няколко такива месеца бременноста е почти сигурна. Simple Smile
Ако имаш още въпроси, пиши тук или на лични. Simple Smile

# 24
  • Мнения: 35
Здравей KriSkAa,

Имаш си АГ или репр. лекар, ако не просто си избираш такъв и казваш, че искаш да правиш фоликулометрия.
Сама ли установи аборта?

Виж тук повече информация за нея като изследване - https://fertilaid.bg/folikulometriya/

Прегледа е с ултразвуков вагинален ехограф. Общо взето аз първия месец отидох на 8ми ден от МЦ и се видя, че имам още малки фоликули и не се знаеше кой ще стане доминантен, док ми каза да се върна на 11ти ден и тогава вече видяхме че имам доминантен фоликул в ляв яйчник, което значи че конкретния месец той ще овулира. Вече зависи колко мм е фоликула следващата среща с док. Моя беше 18 мм и ми каза да отида пак след 2 дни и вече беше станал 21 мм. Мине ли 20 мм вече може да се спука във всеки момент.
Аз следя с тестове за овулация и заради бледите черти знам, че изобщо нямам такава и с моя лекар следим прогестерона и естрадиола за да наблюдаваме развитието на фоликула. При мен след 20 мм фоликул започваме всеки ден да следим двата хормона и като естрадиола стане над 200 слагаме тригер за предизвикване на овулация и така...
Като цяло за мен при липса на проблеми от твоя страна и на ММ, с няколко такива месеца бременноста е почти сигурна. Simple Smile
Ако имаш още въпроси, пиши тук или на лични. Simple Smile
Благодаря ти много за инфото.
За аборта през януари разбрах още декември че съм бременна. Правихме опити и стана от вторият път. Имаме си едно прекрасно детенце искаме още едно. Просто явно нещо става и взех да се притеснявам вече. Ще говоря и с личната и с АГ. Продължаваме и с опитите и с тестовете. А само да питам кога се почват тези следения след спиране на Ц предполагам.

# 25
  • Мнения: 21


Здравейте, дами! Според вас положителен ли е този тест? Приложението ми дава, че все още  няма пик.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 436
На мене ми изглежда положителен.

# 27
  • Мнения: 37
Здравейте приемам промилут нор от 3 дена за предизвикване на цикъл.Обаче Днес направих тест за овулация и е положителен.Въпроса ми е от примолута ли е положителен резултата?С нередовен цикъл съм и пкя 53 ден от цикъла е днес

# 28
  • Мнения: 94
Здравей,

Здравей KriSkAa,

Имаш си АГ или репр. лекар, ако не просто си избираш такъв и казваш, че искаш да правиш фоликулометрия.
Сама ли установи аборта?

Виж тук повече информация за нея като изследване - https://fertilaid.bg/folikulometriya/

Прегледа е с ултразвуков вагинален ехограф. Общо взето аз първия месец отидох на 8ми ден от МЦ и се видя, че имам още малки фоликули и не се знаеше кой ще стане доминантен, док ми каза да се върна на 11ти ден и тогава вече видяхме че имам доминантен фоликул в ляв яйчник, което значи че конкретния месец той ще овулира. Вече зависи колко мм е фоликула следващата среща с док. Моя беше 18 мм и ми каза да отида пак след 2 дни и вече беше станал 21 мм. Мине ли 20 мм вече може да се спука във всеки момент.
Аз следя с тестове за овулация и заради бледите черти знам, че изобщо нямам такава и с моя лекар следим прогестерона и естрадиола за да наблюдаваме развитието на фоликула. При мен след 20 мм фоликул започваме всеки ден да следим двата хормона и като естрадиола стане над 200 слагаме тригер за предизвикване на овулация и така...
Като цяло за мен при липса на проблеми от твоя страна и на ММ, с няколко такива месеца бременноста е почти сигурна. Simple Smile
Ако имаш още въпроси, пиши тук или на лични. Simple Smile
Благодаря ти много за инфото.
За аборта през януари разбрах още декември че съм бременна. Правихме опити и стана от вторият път. Имаме си едно прекрасно детенце искаме още едно. Просто явно нещо става и взех да се притеснявам вече. Ще говоря и с личната и с АГ. Продължаваме и с опитите и с тестовете. А само да питам кога се почват тези следения след спиране на Ц предполагам.

Зависи колко дена ти е цикъла, на 8-10 ден първи преглед и след това лекаря ще каже.

# 29
  • Мнения: 15
Момичета моля за вашето мнение според вас тестът положителен ли е?

Общи условия

Активация на акаунт