Домашното насилие – тема №4

  • 89 244
  • 1 662
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 18 837
Защото по някакъв начин е бъркал пъклените им планове. Няма как да знаем какво е било в главите на този зловещ тандем майка и дъщеря.

# 796
  • София
  • Мнения: 19 363
А тъщата била някога посланичка...Какви хора застават на някакви постове, веднага се сещам за Стоян Александров - оказва се нищо повече от гаден лихвар, а е възпитал и син убиец.

# 797
  • Пловдив
  • Мнения: 14 738
Аз разбрах, че не била в посланичка, а служителка в посолство, и в тази си битност навремето участвала в интрига срещу посланик.

Имам честта да съм работила в администрация, чийто изпълнителен директор по-късно беше осъден за съучастие в убийство като един от подбудителите. Още тогава си беше неприятен тип, но аз съм пристрастна, защото по негово време, може би по негово нареждане, тръгнаха едни неясно от какво мотивирани уволнения, които засегнаха и мен лично (ама като казвам "неясно" - наистина неясно за нас, не сме били нещо неудобни борци срещу системата, а прости чиновничета).

Последна редакция: вт, 23 яну 2024, 10:21 от Магдена

# 798
  • София
  • Мнения: 19 363
Аз разбрах, че не била посланичка, а служителка в посолство, и в тази си битност навремето участвала в интрига срещу посланик.
Ааа, може, но така бяха написали някъде. Явно трябва да проверявам  по-старателно. Сега се сещам, че нашите медии имат навика да титуловат "банкерки" служителките в банка
Аааа, тъщата била консул, не посланик. Обвинението било в сексуален тормоз.

Мир на душата на убития, ето какво може да се случи на възпитаните и кротки мъже. Обаче не виждаме всенародни демонстрации и плакати "Нито един повече"

# 799
  • Мнения: 234
Обаче не виждаме всенародни демонстрации и плакати "Нито един повече"
И какъв трябва да смисълът на такива демонстрации и плакати? Тук става дума за криминално пресъпление, а полът няма никакво значение.

# 800
  • Мнения: 617
А какво се случва с дечицата? Много рядко смятам, че е правилно едно дете да се изведе извън семейството, още повече, че малкото е бебе, но сега като четях изпитах някакъв страх за тези деца.

# 801
  • Сф
  • Мнения: 10 725
Не просто служителка, бивш  консул в Тайланд.
С 30 години опит в дипломатическите среди. Сега е на 53 ,ако не бъркам , по спомен. Смятайте ...

# 802
  • Мнения: 203
https://www.flagman.bg/article/312218
Тук има снимка на въпросната консулка, на дъщеря ѝ и жертвата. Жалко за младия мъж. Какви хора има, назначения, партийни листи, власт, ужасна исторя.

# 803
  • София
  • Мнения: 12 935
Аз разбрах, че не била посланичка, а служителка в посолство, и в тази си битност навремето участвала в интрига срещу посланик.
Ааа, може, но така бяха написали някъде. Явно трябва да проверявам  по-старателно. Сега се сещам, че нашите медии имат навика да титуловат "банкерки" служителките в банка
Аааа, тъщата била консул, не посланик. Обвинението било в сексуален тормоз.

Мир на душата на убития, ето какво може да се случи на възпитаните и кротки мъже. Обаче не виждаме всенародни демонстрации и плакати "Нито един повече"

Ами нека излязат мъжете. Но просто се случва много по-рядко жена да убие мъж. И много по-често мъж да убие мъж. Което не променя по никакъв начин престъплението. Убийството е нещо ужасно и отвратително, независимо от пола на убиеца, и на убития. Дано има справедливост, колкото и да не се надявам, предвид това че убитите са ежедневие в нашата страна, за разлика от осъдените.

# 804
  • Пловдив
  • Мнения: 14 738
В другите страни не се убиват, по-малко се убиват, у нас за убийство не се осъжда, правилно ли разбрах?

# 805
  • София
  • Мнения: 19 363
Обаче не виждаме всенародни демонстрации и плакати "Нито един повече"
И какъв трябва да смисълът на такива демонстрации и плакати? Тук става дума за криминално пресъпление, а полът няма никакво значение.
Напротив, има. Не е давала достъп до детето от баща му. Като е искала да е един родител, да е ползвала анонимен донор.
А мъжът, понеже бил образован и възпитан, вместо да тропне по масата (преносно), е търпял. Вкл. се твърди, че е припознал чуждо дете. Направо форумен идеал, можеше жена му да го наследи, ако не беше разкрита. И какво - пуснали са я, вместо да й вземат и двете деца. Вярно сме смотана държава.

Магдена, у нас жените са (почти) робини, не си ли разбрала... Дори ги карат да раждат деца онези изроди мъжете

Последна редакция: вт, 23 яну 2024, 11:34 от Cuckoo

# 806
  • Мнения: 21 632
Е като е толкова кротък и възпитан, та чак са го накарали да признае чуждо дете, защо не са го накарали и да се откаже от права, по същата логика?

Няма никаква яснота още по случая, но едва ли ще може да се използва за демонстрация как жените упражняват домашно насилие върху мъжете.

# 807
  • София
  • Мнения: 12 935
В другите страни не се убиват, по-малко се убиват, у нас за убийство не се осъжда, правилно ли разбрах?

Не. Като начало, никъде не съм споменавала други страни. А конкретно у нас, има прекалено много случаи на убийства, които останах без присъди, или със смешни (направо фиктивни) такива. Не знам как е в другите държави - казвам, че това, което е тук, за мен не е нормално и няма усещане за справедливост.

# 808
  • София
  • Мнения: 19 363
Е като е толкова кротък и възпитан, та пак да го накарали да признае чуждо дете, защо не са го накарали и да се откаже от права, по същата логика?

Няма никаква яснота още по случая, но едва ли ще може да се използва за демонстрация как жените упражняват домашно насилие върху мъжете.
Той се е оженил, за да вижда своето. Но бракът го прави законов баща и на другото дете.
Напротив, това си е точно демонстрация как уж родителите равни, но някои са по-равни.
Той е бил мъжкият вариант на жените, които стоят при биещи ги мъже. Не зная с какво толкова го е омагьосала убийцата му

# 809
  • Мнения: 21 632
Е като е толкова кротък и възпитан, та пак да го накарали да признае чуждо дете, защо не са го накарали и да се откаже от права, по същата логика?

Няма никаква яснота още по случая, но едва ли ще може да се използва за демонстрация как жените упражняват домашно насилие върху мъжете.
Той се е оженил, за да вижда своето.
Скрит текст:
Но бракът го прави законов баща и на другото дете.
Напротив, това си е точно демонстрация как уж родителите равни, но някои са по-равни.
Той е бил мъжкият вариант на жените, които стоят при биещи ги мъже. Не зная с какво толкова го е омагьосала убийцата му

Не звучи логично. Ако детето е припознато - а то явно е -  не му трябва да се жени за майката , за да има всички права като баща.

Общи условия

Активация на акаунт