Нашите цветя - обща тема 20

  • 36 873
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 10 552
И аз давам - идва сестра ми - да ми отчупиш от това, дадох й цяла саксия с 4 цветоноса беше. Миналата година растението майка се чупи няколко пъти от вятъра и аз ги боцках в пръстта и те се бяха хванали. Около мен съседките не гледат и по една саксия, та няма на кой да давам. Сега има един блок с новонастанени мераклии, там има една дама дето ми се опира на цветя, даже я "хванах", че ги сменя с нови, защото първо имаше калдаръмчета и изведнъж се появиха едри мушкати в същите саксии, но с нея си надничаме по китките Simple Smile
Иначе имам един колега минавали покрай есента пред блока и жена му ми харесала цветята и той - имаш много цветя и то хубави, питам го иска ли да му дам, че скоро ще се прибират, а наистина са хубави и той аа, не сега, че няма къде да ги държим, напролет. Напролет аз като си ги отгледам ще си ги насадя мой човек Simple Smile

# 721
  • София
  • Мнения: 200
Листата са светло зелени и в последствие си стават тъмни. В действителност с нищо не съм я торила, имам тор за азалии, веднага я наторих. Иначе е отрупана с пъпки. Всичко започна от едно кратко засушаване, защото отсъствах. Много искам да се оправи, защото е спасена и гледана с голямо желание. На тия китки, само дето не им говоря 🤦


Азалията обича леко да ѝ е хладно и да  е слънчево , но  и  директно  слънце. Обича влажен въздух.  Тя е доста капризно цвете. Ето тук малко инфо                                                                                                                                                             
Скрит текст:

# 722
  • Бургас
  • Мнения: 16 280
Без последната снимка,това са едни бебета,които не искат да растат,но пък цъфтят! А искам да ги размножа.











Разкошни лилиуми и елитни мушкати 😍

# 723
  • Мнения: 1 092
Представям ви моето нито коледниче, нито великденче, цъфти в началото на юли

# 724
  • Мнения: 10 552
Петровденче Simple Smile

Карз, пиливах моите с капка йод на литър вода, страшно много пъпки имам, едно намалено си взех от Бриколажа няма и 10 см високо, а 5 цветоноса направи. Не знам дали наистина действа подхранващо йода, но сигурно някаква дезинфекция се получава и растат много добре. Комбинирам с Кристалон, но него го ползвам 3-4 години и му знам ефекта, толкова пъпки не правят само с Кристалон.

# 725
  • Мнения: 1 990
Азалията ми е на няколко години, не съм и сменяла мястото и начина на гледане, остава да е липса на тор, друго не знам какво би могло да бъде. Уж трябва да цъфти зимата или рано на пролет, но моята сега е с пъпки.

# 726
  • Бургас
  • Мнения: 16 280
Коте,вчера за първи път торих с йод.
Кристалон само веднъж торих,още рано напролет,че имах останал от миналата година. Свърши,трябва да взема. И с мая,май 1-2 пъти само.

# 727
  • Мнения: 10 552
И моят кристалон свърши, ще си купя пак. Аз торя редовно, няма как без това да имам обилен цвят. Сестра ми все ми обяснява как не тори, но заедно ги купувахме, че делихме цветове, ми като няма тор, няма какво да цъфти. Та сега и тя нейните ги подхранва.

# 728
  • Мнения: 3 600
Тази година лятото ме завъртя на много бързи обороти и все отлагам торенето за утре. Но цъфтят





















4 резника от олеандрите вече са в саксийки



Дано ме зарадват и останалите десетина. Simple Smile

# 729
  • Мнения: X
МагниМ, много красоти!
Как се казват цветята на 5  (оранжевото) и 8 снимка?
В Гърция тази седмица си харесах ето такова
Скрит текст:
, и го търся; и на 8 снимка е много нежно🌺

Последна редакция: нд, 02 юли 2023, 09:15 от Анонимен

# 730
  • Мнения: 3 600
Оранжевите цветове са на първия ми хибискус, трето лято го имам, много го обичат въшките, но засега го опазвам. Номер осем е исусов венец. А това, което си търсиш е Бругманзия или Англески тромпет. Моето е жълто, расте  бързо, не обича студа, но то при мен такъв няма. Миналата година цъфтя до октомври, после му опадаха всички листа и беше до април на голи пръчки. Но сега е отново зелено и цъфти обилно.

# 731
  • Мнения: 7 098
Да се похваля с дипладенията и индришето ми.





И да се оплача от коледничето. Опадаха му сума листа, а останалите са меки. Имам чувството,  че ще се прощавам с него. Съвет някакъв?

# 732
  • Мнения: 3 600
Пипи да не е преполято коледничето? Моето го забравям с дни, но държи на засушаване. И отново расте след зимния сън. Знам че не иска голяма саксия, но се чудя дали да не го преместя все пак. Днес се престраших да сменя тези на плумериите. Понеже бяха в транспортни и вятъра снощи обърнал две, а тъкмо едреят пъпките да цъфтят. Даже малко начупени има, много се ядосах. Учудих са като видях какви големи корени са направили. И за олеандрите сега ще чета по форумите, те също не са местени от вкореняването им. Вече сериозно се обърквам кое каква саксия иска. Уж гледам дали се подават от дупките за отичане на водата. Но пък слагам ситни камъчета и от тях май няма как да минат и да се покажат.

# 733
  • Мнения: 7 098
Не съм го поливала, Магни от доста време, понеже знам, че не обичат много вода. Днес му сипах малко, надявайки се това да го посъживи. Беше вътре, изнесох го на терасата. На сянка го държа, че до обяд много силно напича при мен. Надявам се да оживее.

# 734
  • Мнения: 3 600
Дано се задържи хайванчето. Моето е до прозореца, страх ме е да го изкарам. Иначе тук масово са навън на яко слънце. Но мисля, че му харесва където е и там ще си остане.
Пандореята ми май ще има семена. Направила е нещо като кутийки. Обаче си нямам идея зреят ли, кога да ги събирам? Добри да дойде да каже!

Последна редакция: нд, 02 юли 2023, 12:40 от MagniМ

Общи условия

Активация на акаунт