Дублирано плащане на пос терминал

  • 4 862
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 813
Здравейте, не знам дали въпроса ми е за тук, но имам проблем с следния казус. Вчера при пазаруване в магазин Бамбино на стойност 127лв искам да платя с карта. При първия опит за плащане с картата въвежда грешка, след което повторно опитваме да платя и то става успешно и пуска бележка, след малко проверявам онлайн банкирането , в което виждам, че сумата е платена два пъти един след друг. Това се случва в магазина и ми показват на компютъра, че е отчело само едно плащане. Обадих се в банката и казаха, че едното плащане би трябвало да се възстанови автоматично в банковата ми сметка. Та въпроса ми е, до кога би трябвало да стане това възстановяване, и въобще ще стане ли, или трябва да пусна декларация?

Последна редакция: пн, 24 апр 2023, 11:26 от G.kehaiova

# 1
  • Мнения: X
Случвало ми се е и при теглене на банкомат с неуспешна транзакция. Появява се ново известие в банкирането, което възстановява сумата. Вероятно наистина след ден ще получите известие за парите и ще ги виждате обратно.

# 2
  • Мнения: 2 352
Случвало ми се е 2-3 пъти. В рамките на няколко дни ми се връща плащането. Единия път даже не бях разбрала, думата беше около 10-15лв и плащах други неща. После гледам в банкирането, че при осчетоводяването, че са ми дръпнали 2 пъти пари и 1 връщане.

# 3
  • Мнения: 2 902
До няколко дни ги възстановяват. Ако до 1 седмица не стане, отиди до някой офис и пусни искане.
Иначе в онлайн банкирането се покавзват и неуспешните транзакции , но с друг статус, та и да не са изтеглили 2 пъти парите пак ще виждаш 2 транзакции.

# 4
  • Мнения: 813
Да, ще почакам. Звъннах в магазина и те ми казаха, че в тяхната система излиза само едно плащане и не могат да направят нищо по въпроса. Бележките също са само за едно плащане. Просто парите са изтеглени два пъти от картата, та един пазар за 127лв ми излезе 254 🙄

# 5
  • Мнения: 3 157
Подвеждащо заглавие-НЯМА дублирано плащане, просто заявена сума, която банката ще възстанови в рамките на ден-два.Ужасно неграмотно писане -докато разбера, че не само заглавието не струва:(

# 6
  • Мнения: 1 457
Подвеждащо заглавие-НЯМА дублирано плащане, просто заявена сума, която банката ще възстанови в рамките на ден-два.Ужасно неграмотно писане -докато разбера, че не само заглавието не струва:(

Заяждате се за глупости.. А неграмотното писане важи по-скоро за вашия коментар..

# 7
  • Мнения: 813
Подвеждащо заглавие-НЯМА дублирано плащане, просто заявена сума, която банката ще възстанови в рамките на ден-два.Ужасно неграмотно писане -докато разбера, че не само заглавието не струва:(
Недейте веднага с заяждане, писах за мнение по въпроса от хора, които са си изпатили от същото. Като видиш в сметката си, че си платил за едно нещо два пъти, и парите в сметката ти липсват, не знам как бих го нарекла. Нека не е дублирано плащане, да го наречем два пъти платено. Не съм тук за урок по грамотност, а за съвет.

# 8
  • Мнения: X
Магазинът няма какво да направи. Първото плащане е било неуспешно. При тях има едно плащане. В банкирането ще се отрази втора транзакция с приход и сумата ще се възстанови.

# 9
  • Мнения: 813
Благодаря за отговорите, вече разбрах за какво става въпрос. Докато не ти се случи няма как да знаеш.

# 10
  • Мнения: 3 157
Никой не се заяжда-няма две плащания, дори от банката са го потвърдили....няма две плащания, няма липсваща сума-парите са заявени,но не и изтеглени, което явно е обяснено веднага, прихода ще се отрази до ден-два-скоро ще види и на компютАра.

# 11
  • Мнения: 813
Никой не се заяжда-няма две плащания, дори от банката са го потвърдили....няма две плащания, няма липсваща сума-парите са заявени,но не и изтеглени, което явно е обяснено веднага, прихода ще се отрази до ден-два-скоро ще види и на компютАра.
Госпожо, не ме разбрахте. Плащане има, звъннах в банката и парите са изтеглени. Два пъти по 127лв. Парите липсват.

# 12
  • Мнения: 3 157
Мисля, че няма смисъл от повече обяснения-всеки чува, каквото иска да чуе:)

# 13
  • INFJ
  • Мнения: 9 358
При положение, че сумата ще е неизползваема докато не я отблокират от банката, какво значение имат детайлите и термините?

# 14
  • Мнения: 813
При положение, че сумата ще е неизползваема докато не я отблокират от банката, какво значение имат детайлите и термините?
Точно това имам в предвид, факт е, че сумата липсва. От банката казаха, че ако сумата не бъде възстановена, ще трябва да премина към оспорване на плащане. Това счита ДУБЛИРАНО плащане, както госпожата каза, че не се нарича така. Плащане, извършено два или повече пъти на едно и също основание.

Общи условия

Активация на акаунт