Частни училища - информативно-дискусионна тема - 59

  • 44 613
  • 796
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 41 359
Все си мислех, че НВО-то трябва да оцени знанията, които учениците са получили в училище. За съжаление се оказва, че се оценява подготовката от частни училища и школи.
Дори и от прехвалените училища, които наричате топ, децата са на частни уроци. И за какво ниво на образование говорим тогава.

Нивото и уроците нямат чак толкова много общо, защото НВО е състезание, а не матура. Тоест каквото и да е нивото, за да се класираш за училище с малък прием трябва да блеснеш с нещо над другите с високо ниво, да надградиш по някакъв начин. И това става с уроци, при това не само у нас - навсякъде при състезателен изпит има допълнителна подготовка.  А нивото си проличава след състезанието - основно как се справят в университетите по Света децата. Казвам по Света, защото у нас е малко по-така работата Wink

# 781
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 852
Все си мислех, че НВО-то трябва да оцени знанията, които учениците са получили в училище. За съжаление се оказва, че се оценява подготовката от частни училища и школи.
Дори и от прехвалените училища, които наричате топ, децата са на частни уроци. И за какво ниво на образование говорим тогава.

Нивото и уроците нямат чак толкова много общо, защото НВО е състезание, а не матура.
А как се постига ниво?
С уроци... явно това в училище не достига.
Само едно не мога да си обясня, добре ДУ предполагам нямат топ преподаватели и децата ходят на уроци. А защо децата от ЧУ с топ преподаватели ходят на уроци?

# 782
  • София
  • Мнения: 12 129
Аз само така, кротко, да попитам - какви резултати се определят като "извънземни"?

# 783
  • Мнения: 2 091
99-100 по БЕЛ и Мат Simple Smile за целия випуск!

# 784
  • София
  • Мнения: 12 129
Ааа, добре. Чакаме извънземните, значи. Joy Ох,...

# 785
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 359
Интересно. Вътрешен човек за Иззи, който снася актуална информация малко ми е като ЕЖК.
Имаш ли и същата точна статистика за броя деца по школи и за СС?
Фенси, не ми се влиза в  "ровене и вадене на кирливите ризи".  Сега се сещам, че някои наши общи познати също не са споделили тук във форума, че и двете им деца ще кандидатстват за СС, но нямаш проблем с това. Нито са споделили, че вече децата им учат там. Оставям ровенето на теб. Пожелавам ти приятно прекарване.


Може би е добре всички да си напишат и школите на децата, ако ще сме толкова пунктуални.

Нещо ми се мернаха резултатите на ПМГ Бургас и ПМГ Варна. Интересни са.

# 786
  • Мнения: 135
Аз само така, кротко, да попитам - какви резултати се определят като "извънземни"?
Такива, на които викаме “уауууу”🙂

# 787
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 359
Хахах, значи уауууу за пмг-тата.

# 788
  • Мнения: 5 916
Аз само така, кротко, да попитам - какви резултати се определят като "извънземни"?
Такива, на които викаме “уауууу”🙂

Ама викайте уау...
Аз казвам браво, и продължаваме нататък. Wink

Гадамер, не си заслужава да ти отговарям. Пожелавам успех и на двете ти деца.

# 789
  • София
  • Мнения: 12 129
Аз само така, кротко, да попитам - какви резултати се определят като "извънземни"?
Такива, на които викаме “уауууу”🙂
Да де, на кои викаме уауууу питам. Като средни резултати.

# 790
  • София
  • Мнения: 2 780
Мен Бургас ме впечатлиха.

# 791
  • Мнения: 135
Аз само така, кротко, да попитам - какви резултати се определят като "извънземни"?
Такива, на които викаме “уауууу”🙂
Да де, на кои викаме уауууу питам. Като средни резултати.
Лично аз викам “уауу” на 100т🙂 И на всичко, което стига за физика в НПМГ😁

# 792
  • София
  • Мнения: 12 129
Аз само така, кротко, да попитам - какви резултати се определят като "извънземни"?
Такива, на които викаме “уауууу”🙂
Да де, на кои викаме уауууу питам. Като средни резултати.
Лично аз викам “уауу” на 100т🙂 И на всичко, което стига за физика в НПМГ😁
Аааа, значи среден резултат от 100% е уаууу. Joy Може ли линк коя общност, на кой изпит по света изобщо някога в историята е постигала такъв среден резултат? Или пък на друга планета поне. Щом така или иначе си говорим глупости... Simple Smile

# 793
  • София
  • Мнения: 2 780
Е, то за това му се вика "извънземен" Joy
Някой може ли да пусне нова тема? Или поне да не пишем в тази, че ще я заключат без линк към новата...

# 794
  • Мнения: 8 298
Аз да кажа за ПЧМГ - много голяма част от децата вече са приети в АК. Също така една голяма част ще остане в ПЧМГ. Изпита за тях беше доста преди НВО. Реално за тези деца НВО-то няма абсолютно никакво значение, явяват се за честта на училището.
И да допълня - мързеливото ми дете, има страхотен резултат по МАТ само и единствено с училищна подготовка. Няма нито един частен урок. Разбира се не толкова добре справящият се по БЕЛ -/на преразказа  повече от 20 точки рядко хващаше на пробните/ ходеше на допълнителни уроци веднъж в седмицата за един час. Определено когато няма ясни цифри, не му е стихията.
Та аз лчино не знам как Иззи се мери с ПЧМГ Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт