Търся си неангажираща работа

  • 4 830
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 194
В едно съм се убедила - мързеливите винаги мързелуват, а работливите винаги работят и носят първите на гърба си. Във всяка работа съм попадала на супер мързеливи хора, които си клатят краката и си карат дълги години. Работливите идват и си заминават след макс 2-3 години, защото ги изчерпват и изпиват силите им.
Не, няма лежерна работа, има неспособни мениджъри, които не я разпределят правилно и е в ущърб на някой друг. Така че да, може би ще намериш такава, но знай, че ще бъде в ущърб на някой друг, който ще трябва да работи и твоите неща.
Мой колега в момента е такъв човек,  от 8 часа на ден той отсъства средно по 2-3-4 и само охка и пъшка колко е зает.

Последна редакция: вт, 25 апр 2023, 12:19 от Пчеличка565

# 16
  • Мнения: 921
Работа, на която нищо да не правиш, има в държавния сектор. Но трябва някой да те уреди.
Иначе неангажираща, на която можеш да правиш и други неща през работно време има много, но няма да е за 2000 лева.

# 17
  • Мнения: 1 574
Стани депутат, минимум 6 хилки заплата и ако учиш в парламента и за пример ще те дават колко си умен.

# 18
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Работа, на която нищо да не правиш, има в държавния сектор. Но трябва някой да те уреди.
Иначе неангажираща, на която можеш да правиш и други неща през работно време има много, но няма да е за 2000 лева.

Не само в държавния. И в общинския има, че и в частния даже. Но за държавния и общинския обикновено искат някаква диплома за висше. А младежът тепърва щял да се изучава на тема ИИ. Трудна работа...           Smile

# 19
  • Мнения: 921
Не пише, че няма висше, но ако наистина е така и иска работа за 2000 лева, на която да не прави нищо и да учи сам от интернет, тогава не знам ...

# 20
  • Мнения: 2 190
ако някой намери работа дето не се работи за 2000 лева моля и на мен да каже Grinning

иначе реално, ако работиш като IT след една две години си толкова свикнал , че работата ти отнема много по-малко време ако си организиран и остават 2-3 часа от работния ден които можеш да употребиш за учене

Но трябва да знаеш езици, поне английски, най добре и втори

Аз последната година учех биотехнологии по време на работа, нямаше как
Гледах уроците на един индиец по биохимия в Ютюб докато говорех по телефона, вместо телевизия вечер - четох биофизика и тн
С малко неудобства може да вместиш учене

# 21
  • Мнения: X
Много ми е интересно , защо хора като този потребител си правят профил тук, пускат тема пишат един пост , тя е пълна глупост и повече не се появяват дори да си аргументират или отстоят казаното ...

# 22
  • Мнения: 2 190
Много ми е интересно , защо хора като този потребител си правят профил тук, пускат тема пишат един пост , тя е пълна глупост и повече не се появяват дори да си аргументират или отстоят казаното ...

засрами се човека Grinning

# 23
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Или успя да си намери работа и усилено учи, докато му плащат да нищоправи.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 069
Вие го изкарахте мързелив, а момчето просто иска да има свободно време и енергия да учи.
Наистина най-добре да питаш приятелите си за тези места.
Аз на сегашната ми работа не се чувствам натоварена, но както Нарциса е казала, това е вече експертиза. Преди 3 години в тази фирма работа, която върша в момента за час, я правех 4 часа. Всяко начало е трудно, а в началото на трудовия път, особено много. Но е похвално, че искаш да учиш и да се потопиш в материята. Аз когато бях студентка работех като сервитьорка, благодарна съм, че шефовете ми бяха разбрани и не е имало никакъв проблем когато няма много работа, да си извадя лекциите. Мисля, че като начало продавач в магазин тип Аванти може да ти пасне, но заплащането едва ли е такова, каквото търсиш. По кол центрове се плаща добре, но пък натоварването е голямо. Та не знам къде е лежерно и добре платено за хора без голям опит. Съвсем друго е положението за дипломирани висшисти или поне изкарали 2-3 години в университета. В случая можеш да разчиташ на уменията си от средното образование и здрав, млад гръб.

# 25
  • Мнения: 2 192
Малко е наивно да се вярва, че някой нищоправи, ама съвсем нищо, през по-голямата част от времето си, макар и аз да съм чувала такива изказвания. Вероятно се отнасят за касаят кратък период, а не за нещо, което продължава постоянно.

Като работа, която дава възможност и за учене, обаче, мога да подскажа за администратор в хотел. Пак много зависи от самия хотел и натоварването, но поне нощните смени почти навсякъде са спокойни. Заплатата може и да не е такава, но пък свободно време - много.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Вие го изкарахте мързелив, а момчето просто иска да има свободно време и енергия да учи.

Търси свободно време. Свободното време е преди или след работното. Човекът търси работа, на която да няма заетост и да се отбива номер. Не иска ангажимент.

# 27
  • Мнения: 223
Не съм чувала за работа, в която да не правиш нищо и то всеки ден, по 8ч на ден. Предполагам, че това “нищонеправене” си го чул от хора в ИТ сферата. Аз работя в ИТ  и мога да споделя от опит: наистина, срещат се от време на време моменти, в които няма много или съвсем нищо за правене от твоя страна (особено ако си джуниър, понякога за теб има оскъдно количество задачи, защото не си все още достатъчно компетентен за останалите задачи) - тогава съвсем спокойно можеш да си четеш за ИИ. Но понякога изскачат неща изневиделица и ти трябва да пуснеш всичко друго, което правиш (включително и ако всъщност имаш някаква работа за вършене), защото в крайна сметка ако си в работно време, работодателят ти плаща, за да използваш това си време от деня в негова полза.

Имаш два варианта според мен:
1. не работиш и се отдаваш на изучаване на ИИ;
2. Работиш си от 9 до 18 (или каквото работно време ти е дадено, може и да си на половин ден, ако работодателят ти го позволява… но не очаквай голяма заплата) и преди и/или след това отделяш време да учиш без да има възможност да те прекъсват. Тук си трябва и планиране на деня, по колко време да отделяш на ученето всеки ден, за да можеш и да се наспиваш, разбира се.

# 28
  • Мнения: 1 033
И аз не съм чувала за такава работа, но веднага мога да ти дам идея. Отиваш в някоя лаборатория, където тестват неща върху мишки, но само върху мишки- без други животни. Така, предлагаш да си първият човек, който ще замести мишката в експерименти. Мисля, че ще си първият в света 😃, може и повече да ти дадат от 2 бона..😂😂🤣

# 29
  • Мнения: 270
Шегата настрана, но е похвално желянието да учи и търсенето на вариант това да се случи!
Моят съвет е лятото да се отдадеш здраво на добре платена работа, а след това курсове/университет и така до следващото лято.
Дори да се запишеш в университет, все ще ти остава събота-неделя свободна, за да по работиш за допълнителни доходи.
С две думи формулата е:
Лятото - работа, за да си финансираш семестрите
Зимата - учене и малко доработване (събота/неделя)

Общи условия

Активация на акаунт