Търся си неангажираща работа

  • 4 834
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Библиотекар - време за четене бол, но парите са на половината от тези, които искаш.

# 31
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 101
Библиотекар - време за четене бол, но парите са на половината от тези, които искаш.
само дето без връзки едва ли ще стане. и там е голяма шуробаджанащина , както на повечето такива професии.

# 32
  • Мнения: 14 629
Всички библиотекарки реват до небесата,че са им ниски заплатите,но не се преквалифицират или преориентират за нещо по- високо платено.В народната библиотека,масово полувисшистки от тошово време,работят там до пенсия.Първо и последно,тоест единствено работно място в живота им.Мудни,претенциозни,ден да мине,друг да дойде.Понеже нищо не се прави е точно както пише по-горе:връзкарство и шуробаджанащина.Работят цели фамилии.Нещо подръжка,гардеробиерство,шофьорче,охрана на бариерата и т.н.За нищоправене наистина се изискват големи връзки,защото някъде за тази ''дейност'' се получават добри заплати.Цгм,паркинги и гаражи,например.Не знам колко време за учене имат продавачките в мола.Нали преди години едно момиче припадна,защото им забранявали да седнат.Как се учи с таблет или учебник,докато стърчиш прав и се усмихваш на някой клиент?Сега чух за стачката на надзирателите в затворите.Не знам какво правят (в действителност),но си искат 24часовите смени,а не 12часови,понеже по-кратките ги изморявали повече?! Thinking Нямало кандидати за тази работа с мизерна заплата 1700лв.

# 33
  • София
  • Мнения: 3 070
Според мен на продавачките в мола дори и да имат време, не им разрешават да вадят лекции или да цъкат на телефони.

# 34
  • Мнения: 12
На някоя бариера или да пазиш някоя нива, или пазач на някое спокойно местенце, или да продаваш семки в някой парк и др. Имаш голям избор, всичко зависи от теб!

# 35
  • Мнения: 776
Сега чух за стачката на надзирателите в затворите.Не знам какво правят (в действителност),но си искат 24часовите смени,а не 12часови,понеже по-кратките ги изморявали повече?! Thinking Нямало кандидати за тази работа с мизерна заплата 1700лв.

И аз се учудих как така 12-часови смени са по-изморителни от 24-часови!
Явно,  през 24-часовите смени хем  си спят нормално, хем имат повече почивни дни в месеца, в които вероятно работят нещо допълнително

Последна редакция: сб, 27 май 2023, 22:24 от bgladybg

Общи условия

Активация на акаунт