Сполучливи имитации на маркови парфюми - 50

  • 46 818
  • 739
  •   1
Отговори
# 240
  • Варна
  • Мнения: 495

За Neroli Portofino на Martin Lion - аз не го харесах и направо го изхвърлих след като нямаше желаещи в размените да се сдобият с него. Нямаше и желаещи да го подаря. Smiley На мен ми мирише точно на онези евтини одеколони за след бръснене в цилиндричните шишенца със жълтата капачка.
Neroli Portofino си е препратка към руския ТРОЙНОЙ, който пък е еквивалента на 4711. Само че Neroli Portofino е доста изгладен, смекчен и не така синтетичен и спиртен като Тройной. Затова на повечето хора си им мирише на комунистическа бръснарница. Имам го само от Камея, като цяло ми харесва и го нося в горещото лято с удоволствие. Но не мога да скрия, как винаги ме връща 30 години назад за летата при дядо ми, който се беше прибрал от работа от СССР и сутрин се дезинфекцираше и ароматизираше след бръснене.
Някои хора го харесват, заради носталгията. Други го ненавиждат точно заради това.

# 241
  • Мнения: 1 380
За мен Neroli Portofino Tom Ford  e 1:1 с онзи парфюм - мечката в матовото стъкло - гледчер, ако се сещате: Severnyy Nouvelle Etoile : https://www.fragrantica.com/perfume/Nouvelle-Etoile-Novaa-Zara/S … vernyy-48155.html, имах го това фантастично шише, аромата не ми харесваше, но шишето беше фантастично произведение на изкуството...Бях глупава тогава /преди около 35 години/ и го изхвърлих като свърши съдържанието му. Още помня аромата, обаче. Използвах го вместо спирт, за почистване...Едно към едно е с плагиата на Том Форд.

# 242
  • Мнения: 6 008
На мен Neroli Portofino ми мирише на турския одеколон Bogazici. 1:1 ми е на мен.

# 243
  • Истанбул
  • Мнения: 310
В първите дни на пандемията,когато и маските и дезинфектантите бяха попаднали в графата "черна борса"си направих дезинфектант за ръце.Одеколон" Тройной" и антисептичен  гел  .Получи се много приемлива комбинация."Аууу,много хубаво мирише този спрей!Откъде си го купихте?"Sunglasses

# 244
  • София
  • Мнения: 463
"За Néroli d'Ispahan Boucheron на Мартин Лион някой би ли споделил мнение?" ми беше въпроса по принцип Simple Smile

# 245
  • Мнения: 169
Здравейте, интересувам се има ли парфюмен аналог от имитационната парфюмерия на Alien Goddess

# 246
# 247
  • Мнения: 163
За мен Neroli portofino на рефан е 1:1 с оригинала на Том Форд. Камея е по-различен, има нещо омекотено, някак клони към крем за ръце. Just Jack версията пък набляга на цитрусите и също не е съвсем като оригинала.
На мен ми харесва именно баланса между сапунената нотка и цитрусите. Много е свеж за лятото


D-frag12, като спомена Sauvage на Камея, как го намираш спрямо други имитации? Например тази на лидъл и La Rive ако си пробвал

# 248
  • Варна
  • Мнения: 495
За мен Neroli portofino на рефан е 1:1 с оригинала на Том Форд. Камея е по-различен, има нещо омекотено, някак клони към крем за ръце. Just Jack версията пък набляга на цитрусите и също не е съвсем като оригинала.
На мен ми харесва именно баланса между сапунената нотка и цитрусите. Много е свеж за лятото


D-frag12, като спомена Sauvage на Камея, как го намираш спрямо други имитации? Например тази на лидъл и La Rive ако си пробвал
Sauvage от Камея е различен от предлаганите от Lidl(Homme, който имам), от La Rive(който съм тествал само) и от всички други аналози, които съм пробвал от Рефан, Заг и т.н.
Докато всички са имитация на EDT, т.е. супер свежи, искрящи, газирани дори, леко острички, този от Камея е доста по-мек и опитомен, сладък, благодарение на ванилията в него. Той е всъщност EDP. Много излъчващ, много траен.
Донякъде близък до него и много по-приемлив като цена е този:
https://www.parfimo.bg/byblos-leather-sensation-eau-de-toilette-za-maje-120-ml/
Приликата е в крайната фаза. Трайността обаче е поне наполовина.

# 249
  • Мнения: 740
Току що си взех поръчката от Гиза!
Ммм разкош , Роберта аква е с огромно сходство 99% с оригинала,Неро абсолют и Пантерата не познавам ,но много ми допаднаха . Пантерата е много ретро ,като едно временните Кобра ,Мазуми (тях всички знаете),но много ми хареса не заради друго,а за това ,че тези ретро аромати когато са излезли аз съм била дете.
Отново съм очарована от Гиза !
Взех и ароматно масло за стая ,смятам да сложа ратанови пръчки ,но как да го смеся ,някой знае ли???

# 250
  • София
  • Мнения: 2 377
Привет!
В издирване съм на аромат с нотки на бяла акация. Толкова я обожавам тази миризма, че ако мога да си напълня флаконче от разходките, цяла година ще си го душа. Сега са започнали да цъфтят Heart
Бях намерила преди време едно спрейче от Ейвън ли, Орифлейм ли, доста добре го бяха докарали, но не мога да се сетя сега.
Не е имитация - https://www.fragrantica.com/perfume/The-Body-Shop/Moringa-67822.html
Намирам 1 на ейвън с акация - https://www.fragrantica.com/perfume/Avon/Perceive-Soul-51039.html

# 251
  • Пловдив
  • Мнения: 137
Здравейте дами! Знаете ли дали Very Good Girl CH има имитация, на коя марка е и някой дали я е пробвал?

# 252
  • Варна
  • Мнения: 495
"За Néroli d'Ispahan Boucheron на Мартин Лион някой би ли споделил мнение?" ми беше въпроса по принцип Simple Smile
Ти си питай, ама ние да си кажем, каквото си знаем хахаха.
Като на студентски изпит - отговора на въпроса не го знеш, но пишеш или говориш много по това, което ти е ясно, че поне 3-ка да вържеш Stuck Out Tongue Winking Eye

# 253
  • Deutschland
  • Мнения: 5 461
От Заг : /ако ги разгадаете, ще е страхотно/

# 254
  • Варна
  • Мнения: 495
От Заг : /ако ги разгадаете, ще е страхотно/


Тези са стари и вече тествани:
Louis Vuitton Meteore - интересен и оригинален, но не ми допадна особено
Louis Vuitton Ombre Nomad - страхотен
Dior Homme Cologne 2022 - много страхотен

Общи условия

Активация на акаунт