В момента чета ... 84

  • 38 233
  • 747
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 346
40% от коричната цена остава за книжарниците, затова издателствата могат да си позволят да правят големи намаления от порядъка на 30-50%, когато продават от сайтовете си (или когато имат собствени книжарници).

# 31
  • Мнения: 10 687
CoCoMilk, за "Пътни"..

Скрит текст:
не е било насила, но е било склоняване и вид принуда. Все пак Дафне е била на 9 години при първата им среща с Ралф, когато той е почувствал "стягането в панталона". За мен той си е един чиста проба педофил и никакви витиевати слова за любов и възвишеност не може да ми промени това мое мнение. Всичко, което прави с Дафне е принуда, склоняване и е незаконно.
Може би звуча много сухо и консервантно, но такъв е законът. А закон по някакво определение беше "разум, лишен от страст".
Обществото е приело подобно поведение като незаконно, като дивиация. Не е "любов", нито "обожание". Просто дивиационно поведение на някакъв човешки индивид.

# 32
  • Мнения: 4 383
40 % са прекалено много за мързеливото популяризиране от страна на книжарниците. Да не говорим и че вътре се лутат някакви деца, чиито компетенции се изчерпват да ползват търсачката. Тъжна история е книгоиздаването у нас. Един затворен кръг, в който са орисани да се лутат верните читатели, разкъсвани между корична цена и желанието да подкрепят каузата. Както вече съм писала, мен ме отблъсква липсата на програми за лоялност, атрактивни оферти и платената доставка при онлайн магазините. Изобщо, тази доставка става все по-голям лукс.
Впечатленията ми са, че не се пиратства само у нас иначе нямаше да ги има възможности и на други езици. Струва ми се, че се предпочита пиратстване на български език, а "предлагането" сякаш не е толкова голямо.

Благодаря за любимата ми тема!
Аз, понеже нямам няколко хиляди заглавия на разположение, включително и недокоснати книжни такива, реших да резервирам книги от Библиотеката. Луд умора няма. Само да не забравя и да проверя, дали са ми ги осигурили.

Последна редакция: ср, 26 апр 2023, 20:11 от Tsugumi_

# 33
  • Мнения: 10 162
Има някои български автори, които се самоиздават (във фейсбук понякога излизат рекламно постовете им), но за чуждестранна творба не се сещам как може да се случи това- трябва превод и вероятно един куп организационни въпроси. Понякога преводите са доста зле, затова винаги се опитвам да прочета от някоя книга, която ми е харесала като заглавие откъс, в повечето случаи може да се придобие представа и тогава предпочитам да търся книгата в оригинал (ако е език, на който мога да чета, естествено). Имало е и обратния случай - превод да ми хареса, че да потърся авторска творба на преводача (напр. така се сдобих с две книги на Богдан Русев). И по повод Хари Потър- преводът ми харесва, не съм търсила оригинала, децата също се забавляват.

Последна редакция: ср, 26 апр 2023, 19:46 от fenyx

# 34
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 738
Благодаря за темата, Миж. Simple Smile

Аз съм почти накрая на Виолета. Прекрасна е! Много ми харесва. Никъде не се споменава държава, в която се развива действието, освен Южна Америка. Чили ли е? Това Сакраменто друго ли е? Или това в Калифорния? Че нещо се обърках.

# 35
  • Мнения: 3 998
CoCoMilk, за "Пътни"..

Скрит текст:
не е било насила, но е било склоняване и вид принуда. Все пак Дафне е била на 9 години при първата им среща с Ралф, когато той е почувствал "стягането в панталона". За мен той си е един чиста проба педофил и никакви витиевати слова за любов и възвишеност не може да ми промени това мое мнение. Всичко, което прави с Дафне е принуда, склоняване и е незаконно.
Може би звуча много сухо и консервантно, но такъв е законът. А закон по някакво определение беше "разум, лишен от страст".
Обществото е приело подобно поведение като незаконно, като дивиация. Не е "любов", нито "обожание". Просто дивиационно поведение на някакъв човешки индивид.
Да,аз по-никакъв начин не оправдавам поведението на Ралф. Спор няма,закона си казва думата. Но от страна на жените да се сетят след 40год.. За мен изпъкват други страни ,които неминуемо са тласнали и едната и другата към това.

# 36
  • Мнения: 2 225
fenyx,и аз преди няколко дни слушах подкаста с Русинов,много ми допадна,напоследък доста кастове изслушах в задръствания.Препоръчвам ти и този на Първа страница с преводачката на Хари Потър,щом ти допадат книгите👍!
Миж,много благодаря за новата тема!!!

# 37
  • Мнения: 10 162
Благодаря, ще потърся тогава и на Първа страница, там също имаше интересен разговор със Стефан Русинов.   Не съм следила всички техни събеседници. Странно се получи обаче с този с Галин Никифоров - проявих интерес заради откъс от негова книга, който ми допадна, а след разговора, който не изтърпях докрай (стана ми в един момент досаден) всъщност се отказах да търся неговите книги 😞.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 1 197
"Последното, което ми каза" и ми харесва, интригуваща е...
В последно време чета повече в електронен формат, малко ме е срам да призная, че чета и пиратски книги.
Инвестиция правя в книжен формат, когато почувствам книгата. Тези цени на книгите понякога ми се струват безумни.
Благодаря за новата тема Heart Eyes

# 39
  • София
  • Мнения: 1 460
Прочетох "А планините ехтяха" на Халед Хосейни. Първа среща с автора ми беше, мисля да прочета и другите две негови книги.
Това е единствената му книга, която не съм чела и все отлагам, но не за друго, а защото според мен пише уникално. Изплаках си очите на Хиляда сияйни слънца. Ловецът на хвърчила също е много тежка и трогателна.

Аз приключих Останалото е мълчание. Интересна е, но не беше нещо уау. Очаквах повече. Като че ли напоследък ме дразнят кратки книги от по 300(+/-) страници. Търся по-заплетен сюжет и повече детайли.

Започнах Стъкленият трон на Сара Дж. Маас, тъй като много ми хареса поредицата ѝ Двор от рози и бодли. Засега ми върви мудно, но общото мнение е, че тази поредица става интересна от 3тата книга нататък така че продължавам. Simple Smile

# 40
  • Мнения: 394
Благодаря за новата тема! Flowers Bouquet
Продължавам с "Шестимата на Атлас" - прочела съм около 140 страници и засега е супер интересна.

# 41
  • Мнения: 6 346
Подкастът "Бележка под линия" на Стефан Русинов наистина е много интересен, аз последно слушах разговора с Дария Карапеткова и се впечатлих много.

# 42
  • София
  • Мнения: 6 033
На мен ми е малко дразнещ Русинов, но ми харесва и на мен подкаста му. Също слушам Първа страница (той ми е най-любим) и Четене му е майката. Има и разби други, но те с а супер несериозни, изкарат един-два интересни епизода и спират.

# 43
  • Мнения: 3 998
Може ли някой, който е чел "Студен гранит " да ми пише на лс и да ми разкаже с 2-3 изречения, кой е убиецът?  Тази книга я започвам около 4 пъти и просто не става. Плоски разговори, вулгарен език и само си губя времето. На около 50стр. съм и повече не мисля да я чета.

# 44
  • Мнения: 1 915
Прочетох "А планините ехтяха" на Халед Хосейни. Първа среща с автора ми беше, мисля да прочета и другите две негови книги.
В момента чета "Ангели в полунощ" на Лоренцо Каркатера. Беше ми добавка към друга книга в комплект и сега точно му дойде времето на този лек трилър.

Силно препоръчвам и другите книги на Хосейни. Плаках на другите му две книги . Много са хубави . Аз я имам, но не съм я чела още .
Сега чета Преспанските камбани ама се ядосвам ,че нямам много време за четене, а не обичам да ги влача сумати време ама каквото такова .

Последна редакция: чт, 27 апр 2023, 08:57 от alisa212

Общи условия

Активация на акаунт