Село за постоянно живеене в Западна България.

  • 2 077
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте, казвам се Тони и за пръв път отварям тема. Разгледах сайта, но не намерих тема, която да ми помогне. С мъжа ми искаме да се преселиме в някое село подходящо за постоянно живеене където живеят и млади хора. Мъжа ми е сърбин и имаме 4 деца. Живееме в София, но ни се иска да се преместиме някъде на по-спокойно и чисто и да работиме дистанционно. Търси ме място с поваче земя, така наречените имане, да има вода, асфалтов път на близо и някаква инфраструктура. Искани се също да се занимаваме с био земеделие.  Да е в западна България между сръбската граница и София. Благодаря предварително на всички, които са намерили време да ми отговорят нещо.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 670
Село Чавдар. Това май е единственото село, където знам, че се завръщат млади хора. Селото е изключително чисто и уредено, но не отговаря точно на локацията. То вече в малките градивен не останаха млади хора, пък в селата съвсем.

# 2
  • София
  • Мнения: 13 150
Село Чавдар не е в локацията на авторката.
Аз бих препоръчала селата около Радомир или Брезник. Стефаново, Александрово, Пожарево. Също така харесвам Банкя и Иваняне, Петърч, Волуяк, Мрамор.
Ние имаме вила до Кюстендил. Всички села там са близо едни до други, в града има всичко, лесно се пътува.
В рамките на София най-добре е Лозен или Богров.
На мястото на авторката обаче бих купила имот в Пирот. Прекрасно място е.
Въпросът е само къде планират да учат децата, защото с малки деца е лесно, но с големи винаги бих избрала големия град.

# 3
  • Мнения: 3 730
Ето тук ще получите съвети

# 4
  • Мнения: 4
Село Чавдар не е в локацията на авторката.
Аз бих препоръчала селата около Радомир или Брезник. Стефаново, Александрово, Пожарево. Също така харесвам Банкя и Иваняне, Петърч, Волуяк, Мрамор.
Ние имаме вила до Кюстендил. Всички села там са близо едни до други, в града има всичко, лесно се пътува.
В рамките на София най-добре е Лозен или Богров.
На мястото на авторката обаче бих купила имот в Пирот. Прекрасно място е.
Въпросът е само къде планират да учат децата, защото с малки деца е лесно, но с големи винаги бих избрала големия град.
Благодаря много за изчерпателния отговор. За село Чавдар и преди съм чувала, но там е доста скъпо. Другите места, които препоръчвате ще прегледам . За Кюстендил съм чувала, че е много добре уреден град, а общината се грижи за пътищата и селата в околноста. Пирот ще консултирам с мъжа ми. Иначе за училище да хубаво е да има на близо.

# 5
  • Мнения: 715
Селата около Дупница и Сапарева баня са пълни с млади хора. Има хубави детски градини, читави училища и е на по-малко от час път до София. Освен това нещо много важно: в Дупница има добри педиатри.

# 6
  • Мнения: 829
Някой мнениенза село Поповяне?

# 7
  • Мнения: 4
Бих искала да попитам за селата около Лом и Монтана имат ли много цигани? Благодаря.

# 8
  • Мнения: 562
Бих искала да попитам за селата около Лом и Монтана имат ли много цигани? Благодаря.
Последната година се размотавах из онзи край. Няма добри къщи, има много такива изоставени на произвола. Цигани има, по субективната ми преценка са добре култивирани. Част от циганите ходят да работят по чужбина и се стараят да покажат че са цивилизовани. На доста цигански семейства децата ходят на училище в чужбина, не е рядкост да чуеш група млади цигани да си говорят на немски. Повече проблеми би имала с българите според мен.

Климатът е хубав, сравнително равни терени, повечето къщи с прилични дворове над декар. Гледах в едно село да взема няколко парцела и да ги обединя, голяма разправия със собствениците, пък дали няма да се минат като продадат, пък то вода и хляб не искало, абе да се разправяш с прости хора не си е работа. Селото имаше водопровод и канализация, това ми беше огромен плюс, че и всеки парцел си имаше геран. Къщите бяха се срутили на два от тях, в третия и четвъртия имаше по една селска къща за събаряне. Циганите не ги видях като проблем, но аз и нямам тая нетърпимост към тях която забелязвам в бг-мама.

# 9
  • Мнения: 1 718
Ще следя темата🙂. Ние се замисляме за вила  в районите, който е споменала авторката. Не да живеем постоянно обаче, а да ходим събота и неделя.

Общи условия

Активация на акаунт