ДЕКЕМВРИйки в кабинети ще нахлуят, силни сърчица да чуят - ТЕМА 2 (2023)

  • 20 933
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • София, България
  • Мнения: 3 596
diorgg, имаме няколко вирусясали тук  Smile Аз лично като ме заболи глава взимам парацетамол. Иначе ползвам на детето лекарствата, които са хомеопатични.
Успех и трябва търпение, защото доста бавно минава. Дано при теб е по-бързо Simple Smile

# 61
  • Мнения: 326
Аз от вчера съм сополива и ме дращи гърлото. Но писах, че преходните сезони ми е все студено- тогава и най-често се разболявам. Правя чести отити и пролетта и лятото най-ми се случва.
Аз рядко взимам лекарства като ме е хванал някой вирус, чакам да ми мине 🤣
Иначе парацетамол може да се ползва за сваляне на температура(ако те втриса и е над 38.5...като при децата, не е добре да си сваляме и най-малката температура) . Нурофен също е допустим, но съм срещала информация, че парацетамол е по-добре по време на бременност.

# 62
  • Мнения: 59
diorgg , парацетамол при над 38-38.5 градуса, до два на ден. Това казаха на мен лекарите. Иначе и аз преди две седмици хванах някакъв вирус - повръщане и диария с 37.7, но всичко свърши за 24-30 часа, та не прибегнах до тежката артилерия. Нормално е да те кацат гадини, имунната система пада заради промените в хормоналния фон.

Amerikas0990, колкото до кафеникавото зацапването - много жени явно го имат. Аз след предписан утрогестан 3х2 перорално /в 6 г.с. + 2/ в четвъртък вечер, днес нямам вече и помен. Прогестерона го пият 80% от женити, даже лекарите се презастраховат и го дават превантивно. Не се притеснявай, всичко ще е наред! Почивка и положителни емоции!

# 63
  • Мнения: 212
За сега съм изпила един парацетамол на 37.9С тази сутрин и я свалих на 37,което за бременно състояние не би било притеснително ако държи такива градуси. Пръскам си тантум верде и пия осцилококцинун , чай, мед и лимони и се надявам бързо да отшуми докато дойде времето другата седмица за прегледа и да ми стане поне малко леко на душата, защото изобщо не успях да се зарадвам на двете черти, а само мрачни мисли има в главата... А е така желано и чакано бебче.

# 64
  • София
  • Мнения: 11 775
Направи си един комбиниран тест за грип и ковид и ако е грип можеш да пиеш Тамифлу. Аз изкарах грип в 5та седмица, не се притеснявай!

# 65
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
Здравейте,мами !

Включвам се и аз като последната ми менструация беше на 25.03 и след закъснение от 4 дни директно направих два теста и излязоха положителни с хубави две линии. Вмомента се водя в 6гс. и 1д , но от вчера съм с болки в гърлото,парене на очите и температура 37.8С.
Изключително притеснена съм да не повлияе нещо на бебето , толкова е рано за това ... Имам преглед при гинеколог чак другата седмица и не знам какво да правя.

Някой в същата ситуация ?

Можеш да приемаш парацетамол ако се вдигне още температурата.
А ти не си ли в 5гс+1 сега, а не 6+1.

# 66
  • Мнения: 212
Таничка,


По сметки от последната менструация и по-ранна овулация излиза 6гс +1 ден днес , но докато не дойде време за прегледа другата седмица, няма как да съм сигурна.
За сега държа положението с температурата , надявам се и бабините лечения с лимон и мед, компреси и хладен душ да допринесе за утрешното ми по-добро състояние и успокоение най-вече.

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
Таничка,
По сметки от последната менструация и по-ранна овулация излиза 6гс +1 ден днес , но докато не дойде време за прегледа другата седмица, няма как да съм сигурна.
С тия сметки вече е каша. Аз съм с ПРМ 24.03 и съм с много къс цикъл 24дни и ранна ову и съм днес в 5гс+4, но защото съм инвитро, иначе щеше да е 5гс+1. А ти си един ден след мен и ти излиза 5гс. Пък разликата не е малка.
Точно вчера разпитвах док как ще ми напише термина и той каза, че за да не бъркаме следващия гинеколог, който ще ми следи жк, ще си го напише както си е по класическите сметки за 29.12, а реално аз ще си знам, че заради инвитрото е 26.12. Та става една голяма манджа с тия термини и гестационна възраст.

# 68
  • Мнения: 31
Хей, момичета! Исках да ви попитам минава ли някогааа тази умора😩.. Миналата година по това време бях още бременна с първото си дете, а нищо не си спомням.. Дали ще ми се заредят батериите скоро, че съм пълен парцал😩😩

# 69
  • София, България
  • Мнения: 3 596
С миналата ми бременност умората премина във втория триместър. Simple Smile

Аз съм с последен Мц 17.03 и съм 6+1 сега. За да е с последен МЦ 25.03 и да е 6+1 вероятно се касае за по-кратък цикъл и по-ранна овулация Blush ма трябва да е доста по-кратък. Simple Smile да не смятате по другия начин когато първата седмица се гледа като 1+ а не като 0+

# 70
  • Мнения: 236
Днес си пусках изследвания и тъй като следващият ми преглед е чак на 9 май, искам да попитам тези, които имат опит с параметрите на кръвосъсирването - окей ли са тези резултати? Формално всичко е в норма, но може да има различни стандарти по време на бременност (както е с ТСХ, например).

# 71
  • Мнения: 496
Момичета бързо се оправяйте! И внимавайте с чайовете , сега като сме бременни доста билки са противопоказни , от 1 чай едва ли ще има проблем де, но ги проверявайте , има такива които предизвикват контракции и риск от спонтанен аборт.

# 72
  • София, България
  • Мнения: 3 596
Предния път пиех много чай от липа. Simple Smile той е най-безвреден за бременни. Ментата също помага за киселини. Останалите е хубаво да се избягват. А и е хубаво да се купува качествен чай. Че някои уж са чисти, ама всъщност са примеси от различни видове билки. 🙈

Vikodi, много се радвам, че е спряло течението! Да не се връща!

# 73
  • Мнения: 155
Здравейте и от мен , момичета . Включвам се и аз в темичката. Искам
Да ви питам как се справяте с тревожността и лошите мисли . Аз съм хипохондричка и най - малкото нещо ме паникьосва. В 5 г.с. Съм.

# 74
  • Мнения: 74
С медитация и повтаряне на позитивни утвърждения.

Здравейте и от мен , момичета . Включвам се и аз в темичката. Искам
Да ви питам как се справяте с тревожността и лошите мисли . Аз съм хипохондричка и най - малкото нещо ме паникьосва. В 5 г.с. Съм.

Общи условия

Активация на акаунт