ДЕКЕМВРИйки в кабинети ще нахлуят, силни сърчица да чуят - ТЕМА 2 (2023)

  • 19 571
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 11 765
Почват спират моите, главно вечер се обаждат. Гледайте много да не ги мачкате че стават контракцийки, така подбутвайте само

# 46
  • Мнения: 24
Благодаря за новата прекрасно оформена тема момичета!:blue_heart:
Моят термин е на 16.12.

Искам да споделя с вас, защото ми е много тежко тези дни-следя се при двама лекари, защото миналата година имах мисед в края на 8 седмица, на 40 години съм, и този път исках да съм подготвена повече.

И така преди да започнем с опитити минахме всички изследвания, установихме че ТСХ ми е малко по-високо и съм на лека терапия с Еутирокс по 0,25. Знаех, че NK-клетките са ми завишени и вчера направих интралипидна вливка за да ги овладеем. Но, ми се обадиха че имам Е-коли, не мога да си обясни, преди да започнем се изследвахме и двамата и нямаше такова нещо, как сега вече има. Изписаха ми и антибиотик Амоксиклав.....
Освен всичко останало трябва да си слагам и ижекции Prolutex всеки ден, както и да пия Estrofem, който вече забравих даже и защо.

Страх ме е, че всичко е това е твърде много за плода, а и за мен. Не знам, вече къде да ида, само търся информация за лекарства. Мечтая се и аз да се отпусна и да се радвам на бременноста, като другите.
Като цяло се чувствам физически добре, от една седмица ми прилошава много сутрин и следобед, много съм уморена, поне ми дадоха болничен и не ми се налага да ходя на работа.
Споделих с вас, много се радавам за всички малки туптящи сърчица:yellow_heart:Purple HeartBlue Heart


Аз също си слагам вагинално 2 пъти на ден кринон гел, 2 пъти инжекции пролутекс, 2пъти по 2 утрогестан,
аспирин протект, естрофем 3 пъти по 2, наскоро ми спряха Медрол,но и него го пиех всеки ден. При мен това продължава вече над 2 месеца...доста инжекции и хапчета, но като знам защо го правя и се успокоявам. Моята докторка каза,че до около 10та-12та седмица ще е така, но уточнявам,че съм след инвитро.

# 47
  • Мнения: 46
Здрйвейте и  от мен 🤗🍀🤰🤞👶и за всичкини дание на късмет новата темичка

# 48
  • Мнения: 74
Момичета, днес бях на преглед и видяхме сърчицето 😍 Не пожелах да го чуем, защото знам, че ембрионът се стресира и затова решихме да оставим слушането за следващия преглед. Пожелавам на всяка една от вас да изживее този така чакан миг! Някоя от вас обмисля ли вече записването на час за ФМ? Momoftwo беше казала, че си от Варна. Към кого си се насочила?

# 49
  • Мнения: 496
Аз съм 7 с и 5 дни , запазих вече час за фетална при доктор Стоилов в Пловдив за 29 май.

# 50
  • Мнения: 128
Ами момичета вече официално и аз се записвам с тупкащо сърчице.. Ако трябва да бъда честна още не мога на 100% да се зарадвам.. Може би, защото ми е първа бременност и емоциите са много и все различни.. Притеснението също е голямо.. Силно се надявам всички заедно на финал с най-хубавите бебета! Докторът каза, че трябва да съм в 7+2г.с, но отговарям на 6+2, заради по-дългия цикъл и евентуално по-късната овулация... Симптоми нямам почти никакви, поне за сега! На преглед съм пак чак началото на юни за скрининг! Успех на всички! ❤️🙏🏻🍀

# 51
  • Мнения: 750
Значи не знам тези хормони до кога и как блъскат, но днес се замислих как аз съм от хората които винаги умират от жега, а откакто съм бременна умирам от студ вечно 😂 а се смеех все на моите приятелки какви са зиморничеви и как аз няма да съм никога такава хаха

# 52
  • Мнения: 326
Може да е признак за някакви колебания с щитовидната жлеза. Но и сезонът е прехиюоден, аз най-много мръзна пролет и есен. Сега прочетох и, че парното ще ни спират Laughing
Днес се намръзнах сутринта и вече съм хремава, но ще го изкретам и това.

# 53
  • Мнения: 750
Ами аз редовно се изследвам защото мама е с Хашимото, та в норма бях уж, но знам ли може да съм се разбутала от бременноста нещо 😁

# 54
  • София
  • Мнения: 11 765
От прогестерона е това втрисане за студено, спокойно Grinning

# 55
  • Мнения: 750
Е ще е от помощ сега лятото поне хаха

# 56
  • Мнения: 496
И на мен ми е хладно , даже понякога се притеснявам да не съм настинала нещо , но явно си е от хормоните .

# 57
  • Мнения: 256
Здравейте, момичета! Да се оплача.. 7г.с и 2 дни съм и за втори път прокървявам с кафяво зацапване. Този път по - обилно от първия, пия нош па и дуфастон, а от утре и утрогестан ще включа. Освен това детето донесе някакъв вирус и го прихванах от него, та ме боли гърло и ми е запушен носът...мрън.
Иначе ми е втора бременност, първата нямах особени оплаквания, а сега все ми се гади,  нямам апетит и съм перманентно уморена.

# 58
  • Мнения: 101
И на мен постоянно ми е хладно. Във вкъщи климатика работи и ходя с дебели дрехи 😂. Тази вечер ядох торта и какво реших да проверя пише, че има сурови яйца и ме втресе. Избягвам да ям неща със сурови яйца. Тази вечер няма да мога да спя от притеснение да не се заразя с нещо…

# 59
  • Мнения: 212
Здравейте,мами !

Включвам се и аз като последната ми менструация беше на 25.03 и след закъснение от 4 дни директно направих два теста и излязоха положителни с хубави две линии. Вмомента се водя в 6гс. и 1д , но от вчера съм с болки в гърлото,парене на очите и температура 37.8С.
Изключително притеснена съм да не повлияе нещо на бебето , толкова е рано за това ... Имам преглед при гинеколог чак другата седмица и не знам какво да правя.

Някой в същата ситуация ?

Общи условия

Активация на акаунт