ПАРИЖ - 18

  • 26 293
  • 743
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 382
Ние бяхме в тази ситуация през февруари. Купихме билет за Bulgaria air, който, слава богу, съвпадаше часово и успяхме да изпълним цялата програма.
Странно защо България  еър летят, а Уиз - не. Стачката не е ли всеобща, защо не засяга всички полети?
Бях толкова бясна, че не се и опитвах да разбера причините на wizzair, с които тогава трябваше да пътуваме за първи път. После ми попадна, че май причината е била в малкия на брой наземен персонал, но не съм сигурна.
Tsugumi, а вие колко време преди полета разбрахте за отмяната? Съответно кога купихте билети за България еър? Другата авиокомпания ви възстанови отиване и връщане и вие купихте двупосочни за България еър или?
Объркала съм месеците.
Полетът ни беше много рано сутринта на 10.03.  с wizzair и ни уведомиха на 08.03. (честитка за Осми март) малко преди 18 часа.
Поисках да ми бъдат възстановени парите по карта, но мисля, че ги получих, след като се бяхме вече върнали. В рамките на около половин-един час взех билети за отиване с Bulgaria air, с които пристигахме с разлика половин час по-късно на CDG (в 09:10).
На връщане бяхме с Wizzair, като разбира се, се притеснявах да се се повтори същата история, но поне можехме да останем още няколко дни и не бяхме притиснати от време, резервации, купени билети и хотел.

Обожавам Париж, но да стигнеш до него понякога е истинско предизвикателство.Simple Smile  Ние бяхме там точно в разгара на стачките. Не усетихме нищо реално, само посещението на Айфеловата кула бе повлияно. В момента, в който се настанихме в хотелската стая, получих смс, че е възможна отмяна за следващия ден. Говорих с центъра им за обслужване клиенти, не бяха особено запознати, казаха ми само да следя сайта. На другия ден действително бяха отменени посещенията (получих отново смс), но успях да запазя веднага онлайн за ден преди да си тръгнем - имаше свободни часове.

# 46
  • Мнения: 22
Пише ли че конкретно вашия полет или по принцип отменени .Ние имахме същия мейл ден преди полета,но пишеше евентуално отменени полети а не конкретно нашия.

# 47
  • Мнения: 480
Записвам се и благодаря за новата тема!
Отменен полет не сме имали, така че не мога да взема отношение по темата. Само мога да пожелая успешна развръзка.
За програмата - нашата се наложи да пренаредим в движение. Първо, защото в деня на пристигане времето беше супер скапано, валеше и беше студено, а бяхме планирали пешеходна разходка по триумфалния път. Освен това апартамента от АБ беше пълен леш и загубих 5 часа да се разправям с хоста и с отдел обслужване, докато ми канселират резервацията.
Така че може са се наложи да се правят промени в движение, но хубавото е, че транспортът е супер уреден, Париж е невероятно гостоприемен (доколкото може да се каже така за град Simple Smile ) и дори при лош старт ще се почувствате прекрасно.

# 48
  • В две мъжки сърца
  • Мнения: 169
Сега вече се шашнах! Ако отменят полета, докато съм тук, ок, ама ако го отменят за навръщане? Те тогава какво ще правим? Хич не ми беше хрумвало това.

# 49
  • Мнения: 58
Сега вече се шашнах! Ако отменят полета, докато съм тук, ок, ама ако го отменят за навръщане? Те тогава какво ще правим? Хич не ми беше хрумвало това.
Търсите други авиолинии за същия ден, може с прекачване в друга държава, може да си удължите престоя за ден-два,  докато има удобен полет,  може да се комбинира влак и самолет.
Само не се шашкайте. В повечето случаи има нещо непредвидено, важно е да сте спокойни и да се търси решение. Наслаждавайте се на всеки миг в този прекрасен град.

# 50
  • София
  • Мнения: 964
Ако трябва да избирам, определено бих предпочела да имаме отменен полет от Париж към Сф, а не обратно. Но, разбира се, и двете са ужасно неприятни.

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 6 013
На сайта на Райън има съобщение и петиция, че заради стачки френските власти отменят полети на всички компании, но не и на техните. И молят хората да подпишат петицията, която да бъде изпратена на иннституциите в ЕС и да бъдат взети мерки тази несправедливост да се промени. 
Засегнати са явно само нискотарифните компании. България Еър е техен партньорски превозвач.
Подписах я днес, че в края на май отново ще летим. Днес купих билети за Галери Диор.

# 52
  • Berlin
  • Мнения: 11 257
Отменят полети на Ryan, които минават над Франция (така го разбирам overflight), но не и полети от/до Франция и за това е петицията.

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 6 013
Да, права си. Набързо го прочетох днес и ми е убягнал текстът, че не става дума за полети от и до Франция.

# 54
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Здравейте!
Полетът ни е утре с Wizz Air сега получавам Майл, че ще стачкуват въздушен контрол и може да отменят полета?! Какво следва някой знае ли? И имаме платен апартамент с невъзвръщаема стойност...
Вече наближавашПариж, предполагам. Хубава почивка ти желая!

# 55
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 834
Някой ползвал ли е Navigo Youth Weekend? Писах на ratp , защото не ми е ясно цената 10,10 евро за зони 1-5 дали е цена за целия уикенд (в нашия случай + петък 14 юли) или това е цената за един ден.

# 56
  • Мнения: 4 382
Някой ползвал ли е Navigo Youth Weekend? Писах на ratp , защото не ми е ясно цената 10,10 евро за зони 1-5 дали е цена за целия уикенд (в нашия случай + петък 14 юли) или това е цената за един ден.
Ние я ползвахме. Включва събота и неделя. Мисля, че беше обяснено в самия официален сайт.

Последна редакция: пн, 01 май 2023, 11:25 от Tsugumi_

# 57
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 834
Някой ползвал ли е Navigo Youth Weekend? Писах на ratp , защото не ми е ясно цената 10,10 евро за зони 1-5 дали е цена за целия уикенд (в нашия случай + петък 14 юли) или това е цената за един ден.
Ние го ползвахме. Включва събота и неделя. Мисля, че беше обяснено в самия официален сайт.
Благодаря ти!
Четох официалния сайт и на фр, и на английски, но не ми стана съвсем ясно. Много благодаря още веднъж!

# 58
  • Мнения: 4 382
Скрит текст:
Някой ползвал ли е Navigo Youth Weekend? Писах на ratp , защото не ми е ясно цената 10,10 евро за зони 1-5 дали е цена за целия уикенд (в нашия случай + петък 14 юли) или това е цената за един ден.
Ние го ползвахме. Включва събота и неделя. Мисля, че беше обяснено в самия официален сайт.
Благодаря ти!
Четох официалния сайт и на фр, и на английски, но не ми стана съвсем ясно. Много благодаря още веднъж!
https://www.ratp.fr/en/titres-et-tarifs/navigo-youth-weekend
Очевидно ще можете и на 14.07. да я ползвате.

“The Navigo Jeunes Week-end is a contactless daily pass, reserved for people under the age of 26, and can only be used on Saturdays, Sundays or public holidays.”

# 59
  • София
  • Мнения: 964
В събота и неделя смятам да вземем за сина ни Navigo youth , а през седмицата (до петък сме) - Navigo седмична. Две снимки ли трябва да носим? Хартиени карнети продават ли се още, че за нас възрастните ще стигне най-вероятно  един през почивните дни.

Общи условия

Активация на акаунт