Почивка на Малдивите /Тема 6/

  • 17 802
  • 215
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 56
Cry Еми....отпадна този вариант. Изведнъж Хотела бил изтеглен от доставчика и не предлагат такова настаняване в момента.
Мисля да се заема да организирам нещо сама. Ще се върна назад в темата и ще прочета препоръките ви. Ако нещо се сетите тук съм и чета 😊

# 46
  • София
  • Мнения: 3 049
Cry Еми....отпадна този вариант. Изведнъж Хотела бил изтеглен от доставчика и не предлагат такова настаняване в момента.
Мисля да се заема да организирам нещо сама. Ще се върна назад в темата и ще прочета препоръките ви. Ако нещо се сетите тук съм и чета 😊
По-добрият вариант е да се организирате сами. Може да преосмислите и почивката в Маафуши. Wink

Ох, може ли някой опитен на човешки и достъпен език да ми разясни какви лицензи биха искали на мъжа ми и дъщеря ми за предполагам дайвинг или шнорхелинг(????) И къде могат в София да минат някакви подготвителни курсове? Нищо не разбирам от това.
И съвет къде да отидем, за да си купят поне хубави шнорхел, маска и плавници. Има вариант онлайн от Амазон, но и на двамата твъдо не се наемам да определя номера на маската. С по-издължена форма на лицето са.

Ако ще ви ориентира - ще сме на Atmosphere Kanifushi.
Най-лесно е от Декатлон, но не знам какви марки продават.
Можете да пробвате различни плавници по магазините и след това да си поръчате от Амазон, където се случва цените да са доста по-ниски. Но от години не съм купувала плавници.
Под маска за плуване аз разбирам full face, които обаче не стават за гмуркане. Те са да си гледат посто под водата, като може да са с жилетка.
Пробвала съм full face, но не ми допадат. Очила и шнорхел за мен е по-добрият вариант.

За шнорхелинг лиценз не искат - слагаш очила и плавници и гледаш.
За гмуркане/дайвиг има сертификати. Не знам за кога е планувано пътуването, но сдобиването със сертификат отнема време.
Дори и без сертификат пак може да пробват дайвинг на Малдивите, придружени от инструктор.   
Има ризорти, които предоставят безплатно(или платено) маски/шнорхели/плавници.

# 47
  • Veliko Tarnovo, Bulgaria
  • Мнения: 869
Ние бяхме с Dream travel и останахме много доволни и от цената и от консултацията по телефона със собственичката.Бях пуснала запитване на няколко фирми,но разликата беше драстична.

# 48
  • Мнения: 291
Cry Еми....отпадна този вариант. Изведнъж Хотела бил изтеглен от доставчика и не предлагат такова настаняване в момента.
Мисля да се заема да организирам нещо сама. Ще се върна назад в темата и ще прочета препоръките ви. Ако нещо се сетите тук съм и чета 😊

Зарежи ги тези агенции. В момента има промо на Austrian и Swiss за около560евро от София. Хотелът може да си го намериш сама през, която и да е платформа за настаняване. Агода преди даваше най-добри цени за Малдиви, но провери някоко търсачки все пак.   И накрая, бас държа, че ше ти излезе и по-евтино дори.

# 49
  • Мнения: 5 898
За Коледа е пътуването. Под маска имах предвид ето този тип.

https://cressi.bg/p/maska-matrix/

Иначе предполагам, че питам (хахах) за ето тези уроци, които пишат в листата с шнорхелинг спотовете:

https://www.atmosphere-kanifushi.com/experience/dive_sail/



И двамата плуват добре, имат елементарен опит с шнорхел в Гърция, но не обичат да ползват плавници.

# 50
  • София
  • Мнения: 3 049
За Коледа е пътуването. Под маска имах предвид ето този тип.

https://cressi.bg/p/maska-matrix/

Иначе предполагам, че питам (хахах) за ето тези уроци, които пишат в листата с шнорхелинг спотовете:

https://www.atmosphere-kanifushi.com/experience/dive_sail/



И двамата плуват добре, имат елементарен опит с шнорхел в Гърция, но не обичат да ползват плавници.

Щом е за Коледа, може да обиколите сега магазините и да си разберете номерата на плавниците, а и има някакви намаления на края на летния сезон.
 
Курсове по шнорхелинг тук не съм чула да правят, но кой знае.
За шнорхелинг с лодка, което ви предлагат, трбва да умеете да плувате и да не ви е страх в открито море. Ако не се чувствате уверени, ще си запишете час с инструктор.
 
Преди да тръгнете с лодките, пробвайте близо до брега как си усещате очила, шнорхел, плавници.

# 51
  • Мнения: 4 344
Ох, може ли някой опитен на човешки и достъпен език да ми разясни какви лицензи биха искали на мъжа ми и дъщеря ми за предполагам дайвинг или шнорхелинг(????) И къде могат в София да минат някакви подготвителни курсове? Нищо не разбирам от това.
И съвет къде да отидем, за да си купят поне хубави шнорхел, маска и плавници. Има вариант онлайн от Амазон, но и на двамата твъдо не се наемам да определя номера на маската. С по-издължена форма на лицето са.

Ако ще ви ориентира - ще сме на Atmosphere Kanifushi.

Не съм чувал някой някъде да е правил курсове или искал сертификат за шнорхелинг. Просто отивате и това е. Аз, дето едва плувам се пробвах, оцелях.
За гмуркане (със бутилки сгъстен въздух) има курсове и сертификати, примерно PADI. Ама за София не знам, може да правят в някой басейн, но силно се съмнявам. Може да се изкарат вероятно и на Малдивите (срещу съответната сума), освен това може да проверите дали правят гмуркане за начинаещи, не се изисква никакъв опит и има човек с вас да ви направлява, естествено цената не е същата, както ако имате сертификат. При истинско желание може да отидете за 2-3 дена на морето или в Гърция и да изкарате курса.

# 52
  • Мнения: 5 898
Благодаря и на двама ви! Много мразя да не знам какво всъщност питам и търся. И освен това да не е за мен, а за тези, които чакат всичко да им се поднесе смляно. Simple Smile

# 53
  • Мнения: 304
Cry Еми....отпадна този вариант. Изведнъж Хотела бил изтеглен от доставчика и не предлагат такова настаняване в момента.
Мисля да се заема да организирам нещо сама. Ще се върна назад в темата и ще прочета препоръките ви. Ако нещо се сетите тук съм и чета 😊

Ако ще организирате сама, това ще помогне: https://m.facebook.com/groups/1207686610091587/permalink/1207694096757505/

# 54
  • Мнения: 20
Здравейте момичета:))
В началото на октомври ни предстои пътуване до Малдивите. Summer Island Maldives Rezort е хотела, само той е на целият остров. Ще бъда благодарна на всякаква информация от тези, които са го посетили вече.

# 55
  • Мнения: 20
Cry Еми....отпадна този вариант. Изведнъж Хотела бил изтеглен от доставчика и не предлагат такова настаняване в момента.
Мисля да се заема да организирам нещо сама. Ще се върна назад в темата и ще прочета препоръките ви. Ако нещо се сетите тук съм и чета 😊
[/quote]

Ако ще организирате сама, това ще помогне: https://m.facebook.com/groups/1207686610091587/permalink/1207694096757505/
[/quote]
Здравейте момичета:))
В началото на октомври ни предстои пътуване до Малдивите. Summer Island Maldives Rezort е хотела, само той е на целият остров. Не сме през агенция, самостоятелно си организираме всичко. Ще бъда благодарна на всякаква информация от тези, които са го посетили вече.

# 56
  • София
  • Мнения: 1 668
Извинете за изключително лаишкия въпрос, но ако взема почивка в резорт с пълно изхранване или ол инклузив на място какво сума още трябва да предвидя? Чудя се дали не е по- добре почивка на остров с местни (маафуши мисля се предлагаше от агенциите ) и всеки ден да вземаме почивки до различни места, за да мога да видя повече. За резорт  - заглеждам Sun island resort , ако някой е почивал там  ще се радвам да сподели впечатления.

# 57
  • София
  • Мнения: 11 587
То от вас си зависи за какво ще доплатите, при нас се включваше всичко, само за бакшиши 20 долара и за фотосесия платихме.
Ходенето по разни ризорти за ден не е същото като да спиш на тях. Така че вие си преценявате какво искате.

# 58
  • Мнения: 304
Извинете за изключително лаишкия въпрос, но ако взема почивка в резорт с пълно изхранване или ол инклузив на място какво сума още трябва да предвидя? Чудя се дали не е по- добре почивка на остров с местни (маафуши мисля се предлагаше от агенциите ) и всеки ден да вземаме почивки до различни места, за да мога да видя повече. За резорт  - заглеждам Sun island resort , ако някой е почивал там  ще се радвам да сподели впечатления.

Маафуши и Сънайлънд категорично ги изключете от плановете си.

А и идеята за "всеки ден различно място" е всичко друго, но не и почивка/екскурзиа на Малдивите.
Или се насочете към свестен ризорт (цени от около 300-500 долара за нощувка нагоре) или на остров с местни, но със сигурност не Маафуши, Гули или някой от атола на Мале.

# 59
  • София
  • Мнения: 1 668
Извинете за изключително лаишкия въпрос, но ако взема почивка в резорт с пълно изхранване или ол инклузив на място какво сума още трябва да предвидя? Чудя се дали не е по- добре почивка на остров с местни (маафуши мисля се предлагаше от агенциите ) и всеки ден да вземаме почивки до различни места, за да мога да видя повече. За резорт  - заглеждам Sun island resort , ако някой е почивал там  ще се радвам да сподели впечатления.

Маафуши и Сънайлънд категорично ги изключете от плановете си.

А и идеята за "всеки ден различно място" е всичко друго, но не и почивка/екскурзиа на Малдивите.
Или се насочете към свестен ризорт (цени от около 300-500 долара за нощувка нагоре) или на остров с местни, но със сигурност не Маафуши, Гули или някой от атола на Мале.
Мислех, че Sun island е свестен такъв, доколкото гледах има положителни отзиви и рейтинг, а и определено не е под посочената цена, но ще погледна и други. А относно другия тип почивка мой приятел ходи така и беше очарован. Но пък той не е пробвал друг тип. Благодаря за отговорите.

Общи условия

Активация на акаунт