Почивка на Малдивите /Тема 6/

  • 18 685
  • 219
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 529
insane, тази зима отидохме първо на Маафуши няколко дни и след това на резорт. За мен това беше идеално, защото от Маафуши екскурзиите са на много добри цени.  Бяхме с Мишел и сме много доволни.  Не зная как е на Гули, и предлагат ли се екскурзии от там.

# 61
  • София
  • Мнения: 1 673
Благодаря за отговара. Ако може да споделиш на какви екскурзии бяхте и кои си струва да се посетят ? Това може също да е оптимален вариант, няколко дни на маафуши и резорт. Но пък тук трябва да запазя евентуално самолетни билети , защото досега гледам все агенции със заплатен престой.
Да се ъпдейтна. Като ми влезе муха в главата и трябва да стане бързо и веднага. Та вчера си взех самолетни билети отиване и връщане 21-28 февруари за общо 1199 евро. Запазих и в букинг royal island resort  за 5900  лева с всички отстъпки ол инклузив, безплатна анулация,вкл. трансфери , като е с безплатна анулация до 1 ден преди пристигане. Общо взето ако намеря нещо, което да ме грабне повече мога да сменя. Така цялата сума за двама на резорт става малко над 8000 , което мисля, че щеше да излезе колкото почивката , която гледах на маафуши, тъй като там само хотел със закуска беше 5000. Но вашите отговори ме разубедиха от този остров и реших, че мога и аз да запазя самостоятелно, при изгодна цена на полетите. Вече чакам с нетърпение 😀

Последна редакция: вт, 26 сеп 2023, 08:34 от insane

# 62
  • Мнения: 224
Здравейте, сега по черния петък ли е по-добре да купя билетите, или виждам, че догодина напролет пак пускат намаления авиокомпаниите? Идеята да е да ходим другия декември (2024).

# 63
  • Мнения: 306
Здравейте, сега по черния петък ли е по-добре да купя билетите, или виждам, че догодина напролет пак пускат намаления авиокомпаниите? Идеята да е да ходим другия декември (2024).

Прекалено е рано за следващия декември. От години пътувам в тази посока и до момента наблюдавам горе-долу повтаряемост в авиокомпаниите. Свалят цените за две седмици около юни-юли, после за две седмици около септември-октомври и за две седмици около ноември-декември. Няколко пъти съм си купувал билетите в декември за февруари. Даже, най-ниските цени, на които съм купувал са били точно тогава. Иначе, в последните 2-3 години, понеже все се говори, че непосредствено преди сезона нямало да има добри цени, купувам билетите през юли (и тази година така). Но, както се вижда, авиокомпаниите и тази година правят обичайното.
Накратко, съветът ми за следващия декември е да се оглеждате за цени през следващия юли Simple Smile

Ще използвам поста, за да отговоря и на няколкото лични, които получих тези дни - колко горе-долу излиза почивката, ако си я организирам сам/сама?



* Билети 600 евро на човек двупосочно (по днешната оферта на турците)

* Трансфер $70-$100 на човек Мале-остров-
Мале (зависи от острова и от това как се спазарите с хазяина)

* Нощувка - $90-$150 на стая за двама със закуска. Зависи от конкретния остров и хотел. Зависи и от периода (днес разбрах, че стаята, която вземам през декември за 100, за януари се продава за 200)

* Храна - $7-$15 на човек за хранене, разбира се с доста условности.

* Екскурзии - $35-$70 на човек

Пример за почивка за двама за седмица в долари(според актуални цени за Укулас):
Билети 1320, треансфер 140, хотел 770, храна 210, 3 ексурзии 240 = $2680 = 4800 лева

Ако целта е да стане по-евтино, то поне 1000лв могат да се спестят.

Последна редакция: вт, 26 сеп 2023, 15:44 от Манфред

# 64
  • София
  • Мнения: 1 673
Здравейте, колебая се между adaaran select meedhuparu, cinnamon dhonveli и royal island resort , бих се радвала за мнение за тези резорти. Благодаря

# 65
  • Мнения: 1
Здравейте, и ние сме на път да резервираме хотел в Малдиви и с всичката тази информация, която има в интернет пространството, вече сме супер объркани ... имаме оферти за няколко хотела: Varu Atmosphere; Kanifushi Atmosphere; Oblu Select Sangeli и Siyam World. Много ще се радвам да споделите вашите мнения дори и за друг хотел този тип и звезди. Благодаря Simple Smile

# 66
  • Мнения: 5 374
Sun island е прекрасен остров с много зеленина, палми и цветя, перфектно поддържан, с мил и любезен персонал. Храната е прясна, много и различна.
Там оставих сърцето си ❤🇲🇻

# 67
  • Мнения: 306
Току що ми излезе известие, че Уизер имат цена 488 евро за този декември. Не съм гледал подробностите. Вероятно цената е без багаж или други уловки, но ако някой още не се е снабдил с билети, си струва да ги огледа.

# 68
  • Мнения: 167
Здравейте! Моля за отзиви за Sun Syam Olhuveli.

# 69
  • Мнения: 306
Здравейте! Моля за отзиви за Sun Syam Olhuveli.

Нямам лични. Гледам сателитните снимки и по тях ясно се вижда, че островът няма достъпен риф, което значи, че за шнорхелинг трябва винаги с лодка да се ходи. За мен лично това е значим минус.

# 70
  • Русе
  • Мнения: 114
Здравейте.
Вчера се завърнахме от Малдиви. Бяхме в  Atmosphere Kanifushi. Беше приказно! Времето беше чудесно.Въпреки, че всеки ден валеше за около час, беше около 28- 30 градуса.
Хотела е с отличен ол инклузив.
Голямата ми грешка беше да посетя Мале.
Мръсно,  миризливо "градче" с викачи за магазините, който са изключително нахални !
Поствам своето мнение за Мале, защото може да има хора,който като мен, не обичат да вървят с тях настойчиво и да ги карат да пазаруват в определен магазин .

# 71
  • Мнения: 116
Здравейте.
Вчера се завърнахме от Малдиви. Бяхме в  Atmosphere Kanifushi. Беше приказно! Времето беше чудесно.Въпреки, че всеки ден валеше за около час, беше около 28- 30 градуса.
Хотела е с отличен ол инклузив.
Голямата ми грешка беше да посетя Мале.
Мръсно,  миризливо "градче" с викачи за магазините, който са изключително нахални !
Поствам своето мнение за Мале, защото може да има хора,който като мен, не обичат да вървят с тях настойчиво и да ги карат да пазаруват в определен магазин .

Здравейте! И аз се влюбих в този ризорт. Бихте ли споделили повече информация? С коя авиокомпания пътувахте и след това с какво се осъществи трансфера? Притеснявам се и за връщането, в колко часа ви беше полетът от Мале и налага ли се да се нощува преди това там, за да не се изпусне полета? Ще пътувам с дете на 3 години и не бих искала да предприемам излишни рискове и се чудя кой е най-удачният вариант,ако полетът ми е в 9:30 сутринта. Също така хотел през букинг ли запазвахте или с тур агенция и ако може да споделите коя?

# 72
  • Мнения: 2 085
Понеже също сме били в 2 пъти в Атмосферата ще се включа, ние сме резервирали през агенция (Травелисимо) и трансферите с хидроплан са ни били включени в цената, самият полет е около 30 минути, но отнема поне 2 часа на идване - докато излязат куфарите, после има чек-ин за другия полет, после транфер до другия терминал - там имат хубав лаундж с храна и напитки, където изчакваш за хидроплана. На връщане летяхме с Турци късно вечерта и от острова ползвахме последния хидроплан в 16:30, за международен полет в 9:30 ме съмнява да успеете в същия ден, вероятно ще се наложи да нощувате в Мале.

# 73
  • Бургас
  • Мнения: 3 080
BoeL, тази година планирате ли Малдиви?
Аз тази сутрин пак се събудих с тази мисъл. Направих си кафе и си казах: сядаш и пишеш да питаш за цени и пак бг-мама ме разконцентрира....
За НГ няма да питам, че ще ми стане лошо, но сега ще направя едно проучване за междусрочната и за началото на месец май. Покрай първи и шести май пак има доста почивни дни....
Това Лили не ми излиза от главата и ще започна с него.

# 74
  • Мнения: 2 085
Още не сме мислили, имаме абитуриентка тази година, а тя няма пролетна ваканция - има, но е 1 ден Simple Smile, а синът ни иска да ходи с класа на организирана екскурзия в Лондон. За Нова година сме на друго топло място, а междусрочната е много кратка и аз не мога да ползвам отпуск, та май ще пропуснем...

Общи условия

Активация на акаунт