Захранване на бебето на 4 месеца

  • 3 330
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, мамчета! Започнах да захранвам моето бебе, когато навърши 4 месеца ( противно на препоръката на педиатърката му, че трябва да го захраня с ябълков сок още в трети месец). Захранен е с тиква, после въведох и картоф.
Питанката ми е следната- искам да заместя постепенно обедното хранене. Колко пюре трябва да изяжда бебе на 4 месеца (грамаж) и кога спирам да му давам към пюрето и АМ ( понеже го дохранвам с мляко след това, а самото хранене е около 6-8 лъжички, което имаме в момента.
При всяко въвеждане на нов зеленчук ли му давам по 2-3 лъжички първоначално и след това го дохранвам с мляко?

# 1
  • Мнения: 743
Здравейте. Храните си с пюренцето, доксто детето ви покаже, че вече е сито, т.е не иска повече лъжички пюре. Никога не съм въвеждала постепенно нов плод, зеленчук, пък лъжичка, пък да изчакам, не, директно съм си хранила нормално детето с плодовете и зеленчуците, подходящи за възрастта. Дори ми е много смешна цялата тази ситуация, когато майките се притесняват от пюрето, няма защо. Аз съм и “За” ранното даване на сокчета и “За” захранването точно към 4-ти месец. Естествените минерали и витамини са много важни. Никога не съм имала каквито и да било проблеми. Но както го усещате Вие лично, постоянно стават спорове на тема отглеждане на деца, това е само моето мнение. Според мен най-добрият показател за всичко е бебето, защото всяко бебе е различно. На някое може да не му понасят сокчетата от морков, ябълка и т.н, друго може да се чувства прекрасно.

# 2
  • Мнения: 2 352
Много сте силни и буйни, докато детето ви е здраво. Ако се обрине цялото, тогава ще си блъскате главата и това е най- малкото, което може да се случи. Сокчетата не дават отражение веднага.
По- погрешка бях дала пюре с мляко вътре, въпреки че на бурканчето пишеше че е за 4+ месеца(спанак с ориз). Детето ми беше тогава към 7м, добре че хапна само 4-5 лъжици. Няколко дни беше кошмар. Разстройство и болки в коремчето имаше. Не ми се мисли какво щеше да е ако беше изял цялата порция.
Изобщо не ги давайте тези съвети да не се въвеждат постепенно продуктите! Пък пак се смейте на майките...
Минерали и витамини в сокчето няма особено много. Най- полезната част от плодовете липсва. Основно има захари. Не знам кое му е толкова полезното.
Всяко нещо е хубаво да се въвежда 2-3 дни. Можеш да го добавиш към вече въведен продукт. Примерно като си въвела картоф можеш към него да добавиш 2-3 лъжици тиквичка. Може много време да отнеме заместването на хранене, месеци. До годинката не е проблем и да няма заместено хранене. Моите и 2 деца около 9-10 месец започнаха да не си търсят след хранене.

# 3
  • София
  • Мнения: 28 559
При едната ми племенница соковете такива колики й докараха, че...
Новите храни се дават постепенно и до обяд. До годинка основната храна е мляко и не се замества хранене.
П.П. Малко е рано на 4 месеца захранване, но... За да яде твърда храна, трябва да може да стои седнало самостоятелно. На 4 месеца не трябва да стои седнало.

Последна редакция: сб, 29 апр 2023, 14:57 от milenaka

# 4
  • Мнения: 657
Доколкото разбирам бебето е захранено само с тиква и картоф и до момента сте му давали само по 6-8 л от пюретата? Ако е така е малко раничко все още за заместване на ядене.
Въведете още няколко зеленчука поне, като задължително давате по няколко лъжички от всяко ново нещо и го въвеждате поне 2-3 дни, не се знае към какво ще направи алергича реакция. Освен това всяка нова храна може да му докара газове, повръщане или пък разстройство и определено е по-добре ако сте му дали малко количество от нея.
Аз лично заместих ядене едва след като 3 месеца въвеждах различни зеленчуци, плодове и месо, като винаги дохранвах с мляко. Когато реших да замествам изцяло (вече беше на 9 месеца), няколко дни постепенно увеличавах количеството на пюрето. Не мога да дам съвет колко трябва да изяжда на 4 месеца, питайте педиатъра.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 25 238
На 4 месеца бебето усвоява най-добре млякото. Ранното захранване няма да коментирам, но до годинката въвеждането на твърди храни е за опитване и запознаване с вкусове и консистенции, основната храна трябва да си остане млякото. Абсолютно недопустимо е да замествате цяло хранене на тази крехка възраст.

# 6
  • Мнения: 3
Благодаря, мамчета! И аз съм на мнение, че ранното даване на сокове не е щадящо за бебешкото коремче.
Благодаря за отговорите! Simple Smile

# 7
  • Мнения: 793
При едната ми племенница соковете такива колики й докараха, че...
Новите храни се дават постепенно и до обяд. До годинка основната храна е мляко и не се замества хранене.
П.П. Малко е рано на 4 месеца захранване, но... За да яде твърда храна, трябва да може да стои седнало самостоятелно. На 4 месеца не трябва да стои седнало.
моето бебе е момиче захранено преди четири месеца причина не натдаваше на кг и млякото в нищо не го искаме дори чисто сменяхме всички млека е не  го иска млякото под никаква  и сега си яде по цяло пюре пък и няма нищо а вече е на почти пет месеца на 30 май ги прави може майките да ме разкритикуват за по ранно захранване преди четири месеца но лекар ми е казал специалист по захранване дете преди четири месеца се захранва когато има рефлукс и не натдава на кг а и нямам намерение детето ми да седи гладно като не иска мляко беше страшен рев като види млякото сега има спокойствие при нея яде си вече стабилно върна си апетита няма го ония истеричен рев от глад замествам млякото с пюрета и домашни крем супи и ми е казано от лекар не иска ли бебето ти мляко не и давай повече не я мъчи от глад е глада го няма

Общи условия

Активация на акаунт