Консервативното мислене - враг на отношенията

  • 9 135
  • 299
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 12 916
Те затова най-вече в арабските държави жените са възприемани като личности Wink За да няма свеждане единствено до тяло, тялото трябва да се нормализира, не да се крие, защото криене значи да се подчиниш на слабостта на нагона. Друга тема, че и жените, и мъжете са и сексуални обекти, и в това няма нищо лошо.

# 271
  • Мнения: 2 217
Ако свободно излагаш нещо на показ , хората са свободни да гледат и имат твоето одобрение

Такива изрази като “Не ме зяпай в деколтето” са пълно лицемерие, защо има деколте тогава?

Затова трябва да е пределно ясно, че хората гледат първо външното и ако искаш да те приемат по някакъв начин , трябва така да се облечеш

Примерно жените в костюми с подплънки на раменете и пола под коляното - за да ги гледат сериозно, с авторитет, не да им зяпат краката

# 272
  • Чужбина
  • Мнения: 421
Те затова най-вече в арабските държави жените са възприемани като личности Wink За да няма свеждане единствено до тяло, тялото трябва да се нормализира, не да се крие, защото криене значи да се подчиниш на слабостта на нагона. Друга тема, че и жените, и мъжете са и сексуални обекти, и в това няма нищо лошо.

Има гледна точка, че точно в арабския/ мюсюлманския свят жената се възприема като личност, както подобава - като майка и съпруга, поддържаща дома и семейството (разбира се, това е в координатна система, въртяща се около мъжа).

Обратно, жените с много "свободно" облекло се считат за аутсайдери от обществото, незаслужаващи уважение, и се третират като сексуални обекти, нерядко считани за "леки жени"...

# 273
  • София
  • Мнения: 12 916
Щом облеклото определя една жена, тя очевидно не се приема като личност.

Иначе ми е интересно чия е тази гледна точка, предвид, че жените в някои арабски държави имат толкова права колкото и една крава.

# 274
  • Мнения: 1 867
Скрит текст:
Собствеността върху женското тяло - това е интересна тема. Откакто свят светува, по една или друга причина, женското тяло се обективира, опредметява.

Когато една жена се чувства красива в тялото си и подчертава формите си, както говорим - с мярка, отново везните се накланят към обективирането. Т.е. самата тя разчита да демонстрира формите си, външната си красота, а на заден план остава личността й, тя като субект (а не като обект) на общуването.

За мен е напълно естетсвен природен закон, че след като се показват форми, то те се разглеждат и оценяват именно като форми, а не като личности.

Оттам хора с власт, пари, влияние, напълно естествено биха си пожелали да притежават тези обекти, като вид склуптури, статуетки. Хубаво ли е дадената жена, показваща формите си, да получава внимание от всякакви хора, вкл. и от такива?
Скрит текст:
Обективирайки себе си тя има ли вътрешните, субективните, качества да контролира интереса към себе си?

Или между 20 и 40 ще си играе на криеница и ще върти афери напред назад? Wink

'Що? Само от маргинали и прошляци ли трябва да го получава? Отново стигнахме до притеснението на мъжа, че друг мъж като гледа може и да му задигне жената, ако го превъзхожда с власт или пари, както и че жената е негова собственост и трябва да се крие като портмоне, което някой ще поиска да открадне.
Boris1177, жените със свободно облекло са от по-богаташки родове, всъщност, по-образовани и не толкова религиозни. Естествено на бедните жени се обяснява, че ако им се вижда каквато и да е част от тялото, то те са леки жени. За тях е смъртоносно да се обличат така. Те нямат избор.
Виждате какво става в момента в Иран и колко жените там са доволни от положението, включително и мъже протестиращи.

# 275
  • София
  • Мнения: 4 668
Щом облеклото определя една жена, тя очевидно не се приема като личност.

Иначе ми е интересно чия е тази гледна точка, предвид, че жените в някои арабски държави имат толкова права колкото и една крава.
Аре, стига глупости!
То по тая логика ще си го извадя на площада и ще си го размахам и ще искам да ме приемате като личност, и все едно, че нищо не съм правил.
Подборът на дрехи е ИЗБОР и действие, и като такова води след себе си изводи и генерализации.
Дали верни, или не, това отделен въпрос.
То и аз като си го извадя, може да съм много съвестен и коректен гражданин.
Но кой знае какво ще си помислят другите.

Жената СЕ държи като обект на завоюване от мъжа. Без изключения.
И в това положение нормално е да се възприема и като териториална зона на мъжа, който я е завоювал.
Това не я прави предмет или стока, а като обект (човек) с териториална резервация.
Иначе, феми-модернистите ги мислят тия термини като "собственост" и не знам какво.
Но с всичката динамика в брак мъж-жена, няма как да няма "териториална резервация". Всичко друго е абсурд.
Все пак искате от мъжете да полагат грижи и отговорност и за жената и за семейството, нали?
Нормално е те да са гарантирани по някакъв начин.
Другото е, мимолетни връзки. Тогава няма отговорности, резервации, териториалност. Ама тогава си стойте без брак. И без претенции към издръжки, и прочее.

Последна редакция: чт, 04 май 2023, 12:55 от Танграта

# 276
  • София
  • Мнения: 12 916
Нуждата да се дават крайни и неуместни примери само доказва аргументативно безсилие.

Ще го кажа по този начин - ако видя красив мъж по плочки, това няма да ми попречи да го приема като личност. Даже ще дам пример с популярно в момента риалити - Хел'с Китчън. Станислав, красив, млад мъж, страхотно тяло, обаче като я отвори тая уста... ами много прост ми идва и убива всякакво желание у мен Joy Така че това, че редовно си показва плочките не ме е спряло да оценя (негативно) личността му.

# 277
  • София
  • Мнения: 4 668
Няма нищо общо между възприемането на мъже към жени и жени към мъже.
За жените водеща е психологията, поведението на мъжа, как я кара да се усеща.
При мъжете водещо е външното, как изглежда жената.
Оттам нататък всякакви изводи при сравнения нямат никакъв смисъл.

Сигурно и професионалистките не показват плът, ами си държат дипломата в рамка, като привличат клиенти.

# 278
  • Мнения: 1 867
Жените се оценяват по това как се обличат, каква им е прическата, маникюра, дебели или слаби са и т.н. Само ще спомена хилядите вицове за блондинките и нито един виц за бирени шкембета.
Но, Тангра, не знам как е водеща външността, ако говорим за уважението към жената като личност поради облеклото й - има много интересен експеримент в една фирма. Цялата кореспонденция на фирмата е по и-мейли, мисля, че беше някакво клиентско обслужване/съпорт/изработка на проект, не помня. Мъж и жена си разменят служебните мейли, съответно клиентите отсреща виждат женски подпис, когато колегата отговаря и мъжки подпис, когато колежката отговаря. Отношението коренно се променя, всеки един професионален съвет или мнение на мъжа (съответно отсреща мислят, че е жена) се поставя под въпрос, изискват се допълнителни аргументи, дори се осмиват негови съвети, при положение, че доскоро той е смятан за гуру от клиентите му. Жената, обратно, каквото предложи, отсреща казват "звучи страхотно" без въпроси.
Няма снимка, няма облекло, няма червило и чорапогащи, само име - мъжко и женско.

# 279
  • София
  • Мнения: 4 668
Това е извън темата.
Освен това, генерализация на база външен вид има и тя не е винаги съврзана с пол.
Ако вземе някой с корем и мекушав гийк да ти обяснява техники за бой, нормално да имаш съмнение.
А ако някой нискочел 120кила татуиран бабанка вземе да ти разпъва теории за астрофизика, нормално да се усъмниш.

Абсолютно по същата логика, една красива жена не би имала нито интерес, нито време да задълбава в технически детайли и дълбоки теми. Нейното време се окупира с други занимания. И в това няма нищо странно. Не че красивите жени са непременно глупави. Просто техният живот се подрежда по друг начин, заради други дразнители, фактори в живота и тн.
И това изобщо не е сексизъм, нито има нещо общо с "уважение".
Това е шейминг мислене и изказ, който намирам за изключително вреден. "Ти мен уважААш ли мА?"

Лично  моят опит, с ръка на сърцето, мъжете са много по квалифицирани и с интерес в технически дълбоки теми. Нормално е да разчитам повече на мъж за съвет. Чиста статистика, личен опит.

# 280
  • Мнения: 41 555
Щом облеклото определя една жена, тя очевидно не се приема като личност.

Нали знаеш - по дрехите посрещат.... Че е личност се вижда с времето, а дрехите правят първото впечатление.

# 281
  • София
  • Мнения: 12 916
Няма нищо общо между възприемането на мъже към жени и жени към мъже.
За жените водеща е психологията, поведението на мъжа, как я кара да се усеща.
При мъжете водещо е външното, как изглежда жената.
Оттам нататък всякакви изводи при сравнения нямат никакъв смисъл.

Сигурно и професионалистките не показват плът, ами си държат дипломата в рамка, като привличат клиенти.

Напротив, и жените възприемат мъжете първо по външен вид. Външният вид винаги е основен що се отнася до първо впечатление и оттам насетне вече се включват останалите преценъчни апарати. Подсещам и че темата тръгна от абсурдното твърдение, че на забулените жени се гледало като на личности.

Другото е въпрос на нагласа. Ако някой не може да възприеме жената като личност, защото е красива, това е бъг в неговата система. Решението не е тя да се облича по начин, който не предполага нищо женско - както правят в споменатите арабски държави. И какъв е резултатът? - за тях голият глезен е признак за разврат, докато европейските мъже гледат полуголи (че и тук там голи) жени по плажа и не изпитват невъздържана нужда да им се нахвърлят. Значи може.

Ако искам някой да ме възприема като личност, няма да се облека с пет ката широки дрехи, а ще го опозная достатъчно за да преценя дали може да гледа на мен като личност. Ако не може - здраве да е. И пак подчертавам, примери с крайности не доказват нищо - те са изключения, а ние тук говорим общо.

# 282
  • София
  • Мнения: 4 668
Хайде сега, свободни съчинения.
Аз съм казал, че при пръв поглед се съди за ВЪТРЕШНИТЕ качества, знания, умения, базирано на външен вид; не съм казвал, че НЕ МОЖЕ изобщо да се оцени и за по-дълъг период.
Ако пообщуваш с някой, ще си направиш по-добра преценка. Ако продължиш да общуваш.

За това, че забулените се приемали като личности, не съм сигурен, че някой изобщо го каза. Или набедихме, фалшиво твърдение, което после да оборваме.
Негирането на твърдение не включва верността на всички други варианти.
Ако сме казали, "мухоморката е отровна", това изобщо не означава, че всяка друга храна, различна от гъби е непременно неотровна.
Ако се каже, че безвкусно разголено дава насоки за характера и ценностите на индивида, не означава непременно, че безвкусно навлечено дава гаранции, че индивидът е перфектен във всяко отношение. Това е безумно. Все едно да твърдим, че всяка забулена е и нобелов лауреат по физика, щом всичко по нея е толкова правилно. Впрочем, не е и твърдяно, че забуленост е правилно.

Всичко външно извън нормите, за дадено общество, е нормално да "говори" на останалите нещо. Реално има и много хора, които именно се правят "различни" в знак на протест и за да се покажат "различни" и да привлекат внимание. Това пийрсинги, готове, прекалени татуси и тн и тн и тн. Няма как да си крещящо извън нормалното и да очакваш да те възприемат като 100% нормален.

# 283
  • Мнения: 6 243
Ма не бе, как може някой да си помисли, че облечена като магистралка жена е лека без да прецени дълбоката и душевност и всички други качества ( вкл. и фи-то на отворите като се наведе) ?

# 284
  • София
  • Мнения: 12 916
Има гледна точка, че точно в арабския/ мюсюлманския свят жената се възприема като личност, както подобава - като майка и съпруга, поддържаща дома и семейството (разбира се, това е в координатна система, въртяща се около мъжа).

Обратно, жените с много "свободно" облекло се считат за аутсайдери от обществото, незаслужаващи уважение, и се третират като сексуални обекти, нерядко считани за "леки жени"...

Тангра, ти как разбираш горното твърдение?

Между безвкусно разголена и разголена (по чии стандарти?) има голяма разлика. Както казах и по-рано, не мисля, че някой защитава правото някой да се носи като от каталог в Ало бг., и със сигурност не да бъде уважаван за това. И изобщо всички примери за магистралки за точно тази крайност, която няма никакво отношение към темата, но явно е удобна за изкривяване на тезата.

Общи условия

Активация на акаунт