Почивка без малко дете

  • 1 965
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте, с мъжа ми сме планували екскурзия за една седмица. Проблема е че имаме малко дете което тогава ще е на година и четири месеца. От февруари насам е много привързан към мен, когато съм в стаята не признава други хора. За сега не сме го оставяли да спи на друго място, за цяла вечер. Когато се е налагало да излезем е заспивал при баба си с плач, но винаги сме си го прибирали за нощно спане вкъщи. Има баба, която ще дойде 3дни преди екскурзията и е съгласна да го гледа,имам й пълно доверие. Но все още се колебая предвид голяма му привързаност към мен.
Някой в подобна ситуация, да е оставял привързано дете на такава възраст и как му е повлияло това.
Бабата ще дойде да го гледа на мястото където живеем и има кака на девет години, която също ще е с тях(когато не е на училище)

# 1
  • Мнения: 46 511
Моето дете беше така, но към баща си.
Когато беше на 1 г. и 1 месец отидохме за няколко дни на почивка, тя беше с баба си у нас. Нямаше проблем.
Не сме се колебали, напротив, смятахме, че е добре да свиква да се отделя.

# 2
  • Мнения: 2 352
Не знам за кога точно сте го планували, но ако е след 1-2 месеца може и да е минал периода. Дъщеря ми периодично си сменя любимия човек Grinning Имаше 1-2 месеца, в които не искаше да се отделя от мен. Направо се видях в чудо, ама после смени настроението и се залепи за баща си.

# 3
  • Мнения: 7
За октомври сме го планирали. Знам че има време и аз се надявам да е период и да премине. Сега като настъпи лятото се надявам повечко като сме навън, да посвикне с чужди хора.

# 4
  • Мнения: 2 489
За да мине всичко добре, оставяйте детенцето отсега по малко при бабата. Първо за една вечер, после за две - три.. и така постепенно увеличавайте. До октомври ще е свикнало да ви няма понякога. Моето го оставих на 1,3г за цяла седмица при бабата, но преди това го оставяхме за по-кратки интервали.

# 5
  • Мнения: 6 764
Поведението на децата е едно, когато майката е наблизо и друго когато я няма. Като не сте наоколо, бабата ще е най-близкия човек и няма да има драми. Няма малко дете, което да не е залепено за майка си. Ако съм вкъщи, дъщеря ми не иска дори баща й да я приспива. Като ме няма без проблеми ляга и заспива с който има на разположение.

# 6
  • Мнения: 1 124
Аз пък каквото и доверие да имам на баба, не бих си оставила детето!

# 7
  • Мнения: 8 949
Голямата ми дъщеря много я оставяхме да преспива при бабите. Тогава бяхме по-млади и излизахме повече. Моите имат девет години разлика.
Малката я кърмих до три години и всичко на всичко е спала веднъж при едната баба.
Забелязах, че въпросът не опира само до детето, но и до родителите - просто ние така свикнахме и ми се струваше странно и неприемливо да я оставям, а би било добре да бях го правила...

Не вярвам да има проблеми при вас.
Важното е, че ще си бъде вкъщи детенцето, а не на чуждо място. Присъствието на каката също ще помогне.

# 8
  • Мнения: 7
И при нас може би се получи нещо такова. Двете деца имат 8 години разлика. С първото дете постоянно бяхме у свекървата-или я оставяхме там и излизахме или зимата ходихме след като те се приберат от работа за да разнообразим. Тази зима с бебето почти не сме ходили. Докато приберем каката от училище, да подготвим уроците за другия ден и то станало вече 18 часа. А малкото доста рано   заспиваше още към 19:30 и някак все нямаше време да идем до бабата. Надявам се сега като се оправи времето, да ходим по-често при тях и нещата да се нормализират. Второто дете е и момче,а всички казват че те са и по-взискателни Joy Joy Joy

# 9
  • Мнения: 6 764
Аз пък като човек, който няма баби готови да гледат внуче докато родителите са на почивка, ще ви кажа, възползвайте се. Голямото ми дете е на 9г и без нея не сме почивали, сестра й скоро става на 2.
Наскоро бяхме поканени на едно събитие извън града, но без деца. Разбира се, нямаше как да отидем, защото няма кой да поеме малката. Но докато обсъждахме, голямата се сопна, как така сме правели планове да отидем някъде без тях. В нейното съзнание ние нямаме право на време за почивка без тях, точно защото никога не сме имали такава опция. И това не е много яко, така или иначе си ходим на почивки заедно.

# 10
  • Мнения: 12 760
Здравейте, с мъжа ми сме планували екскурзия за една седмица. Проблема е че имаме малко дете което тогава ще е на година и четири месеца. От февруари насам е много привързан към мен, когато съм в стаята не признава други хора. За сега не сме го оставяли да спи на друго място, за цяла вечер. Когато се е налагало да излезем е заспивал при баба си с плач, но винаги сме си го прибирали за нощно спане вкъщи. Има баба, която ще дойде 3дни преди екскурзията и е съгласна да го гледа,имам й пълно доверие. Но все още се колебая предвид голяма му привързаност към мен.
Някой в подобна ситуация, да е оставял привързано дете на такава възраст и как му е повлияло това.
Бабата ще дойде да го гледа на мястото където живеем и има кака на девет години, която също ще е с тях(когато не е на училище)
Не се впечатлявайте толкова и не страдайте от угризения, че оставяте детето. Не го оставяте на улицата все пак, при баба си ще е! И аз съм на мнение, че когато родителите ги няма, децата тъгуват понякога за тях, но далеч не, както родителите си представят. И в това няма нищо драматично.
Не е зле детето да свиква именно с тази баба, за да я възприеме като част от семейството и близък човек. Да го оставяте първо за час при нея и да увеличавате времето. Ако би било възможно бабата да дойде например седмица по-рано, ще е най-плавен преходът и най-интензивно общуването и свикването.

# 11
  • Мнения: X
Поведението на децата е едно, когато майката е наблизо и друго когато я няма. Като не сте наоколо, бабата ще е най-близкия човек и няма да има драми. Няма малко дете, което да не е залепено за майка си. Ако съм вкъщи, дъщеря ми не иска дори баща й да я приспива. Като ме няма без проблеми ляга и заспива с който има на разположение.
За съжаление моето момиченце Sad Ако бащата си е вкъщи дори няма да ми даде да я приспивам. Като го няма заспива с мен. И за съжаление не е период Cry

# 12
  • Мнения: 6 764
Поведението на децата е едно, когато майката е наблизо и друго когато я няма. Като не сте наоколо, бабата ще е най-близкия човек и няма да има драми. Няма малко дете, което да не е залепено за майка си. Ако съм вкъщи, дъщеря ми не иска дори баща й да я приспива. Като ме няма без проблеми ляга и заспива с който има на разположение.
За съжаление моето момиченце Sad Ако бащата си е вкъщи дори няма да ми даде да я приспивам. Като го няма заспива с мен. И за съжаление не е период Cry
Всичко е период, просто някои са по-дълги. По едно време вече ми беше писнало от това приспиване. Сега е такъв кеф просто да каже лека нощ и да си легне. Сестра й пък беше такава пиявица, не можех да я отбия, спеше с нас в леглото, а ето, че само 2 месеца по-късно не само, че не суче, ами и спи в детската. Търпение му е майката.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 1 913
Октомври е след 5 месеца. Детето ще е минало поне през 5 различни периода дотогава. Щом имате доверие на бабата , не чувствайте вина, отидете и си починете.

# 14
  • Мнения: 1 033
Струва ми се, че детето ще е доста голямо за оставяне. Аз оставях за по една вечер моето, ама от 3 месечна на свекърите. На нашите нямам доверие, правят каквото си решат, а свекърите изпълняват стриктно точно каквото сме заръчали. Пробвайте постепенно- час, два, три, за през деня, за през ноща. До тогава има доста време, ще свикне.

Общи условия

Активация на акаунт