Термин Септември 🤰🏻2023 💝 (Тема 2)

  • 41 622
  • 725
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 168
Здравейте, мами. Вие на какво време ходите на прегледи? Аз все още не мога да издържа повече от 2 седмици.
Аз ходя както е по ЗК , веднъж месечно. Но когато ми назначават изследвания ходя още веднъж в месеца за да обсъдим резултатите .
Ти защо не можеш да издържиш повече от 2 седмици ? Нещо те притеснява ли ?

# 76
  • Мнения: 42
Аз също ходя на 2 седмици, но бременността ми е в графа повишен риск още от самото начало.

# 77
  • Мнения: 1 324
Здравейте, мами. Вие на какво време ходите на прегледи? Аз все още не мога да издържа повече от 2 седмици.
Аз ходя както е по ЗК , веднъж месечно. Но когато ми назначават изследвания ходя още веднъж в месеца за да обсъдим резултатите .
Ти защо не можеш да издържиш повече от 2 седмици ? Нещо те притеснява ли ?

С два спонтанни аборта съм, с тромбофилия, с базедова болест... и те така.

# 78
  • София, България
  • Мнения: 127
И аз ходя веднъж месечно, но като цяло си усещам бебето и ми е по-спокойно. И аз съм с тромбофилия, спонтанен аборт, Хашимото и какво ли не. С времето осъзнах, че няма полза от паника и страх нито за мен, нито за бебчето. И всеки ден да ходиш, ако е писано да се случи нещо лошо, ще стане…

# 79
  • Мнения: 16
Това звучи нелепо. Нормални са грамажите, също така е възмножно и да има грешка в измерването. Аз бих сменила лекаря, че дори и болницата. За протеин, аз не приемам, но има такива за бременни по аптеките.

Ами реално това ми го казаха на втората фетална морфология.
Предишния ден бях на преглед при АГ в Светила Лазар и тя не каза да вижда проблем в теглото. И аз чета на всякъде, че всичко е наред и щом кръвотока и плаценатата са ок, няма от какво да се плаща.
Мисля си дали да не си взема един протеин за всеки случай (тези, които са за бременни).
Много благодаря! Heart

# 80
  • Мнения: 13
Здравейте! При вас започнаха ли да се подуват краката? В 21 седмица съм и от няколко дни празците, глезените и ходилата ми са доста подутите вечер, заедно с лека болка и чувство на тежест. Засега кръвното ми налягане си е в норми, но си го следя изкъсо все пак. Чудя се дали някой от т.н. "енергизиращи" кремове за уморени крака, които предлагат по аптеките, са подходящи за бременни. За съжаление чак след 10 дни съм на ЖК, тогава със сигурност ще питам лекарката. Някой дали има опит с подобни кремове или някакъв друг лек за това състояние?

# 81
  • Мнения: 251
Аз също си ходя на 2-3 седмици на преглед. Най-вече за мое спокойствие. Бебка си расте, от миналата седмица вече си усещам ясно ритничета и как си мърда (предимно като съм легнала и вечер).

# 82
  • Мнения: 62
Здравейте, и аз ходя на две , три седмици на преглед. С диабет тип 1.всичко е наред за сега.
На 22.05 съм на ФМ тогава ще съм в 22г.с. Нямам търпение да видя малкото човече. Вече го усещам по активно . Но през целия ден ми е адски издут корема и много ме опъва. Сутрин пък докато стана от леглото , се чувствам толкова лека и няма и след от корема освен бебко на една страна.

# 83
  • Мнения: 137
Здравейте! При вас започнаха ли да се подуват краката? В 21 седмица съм и от няколко дни празците, глезените и ходилата ми са доста подутите вечер, заедно с лека болка и чувство на тежест. Засега кръвното ми налягане си е в норми, но си го следя изкъсо все пак. Чудя се дали някой от т.н. "енергизиращи" кремове за уморени крака, които предлагат по аптеките, са подходящи за бременни. За съжаление чак след 10 дни съм на ЖК, тогава със сигурност ще питам лекарката. Някой дали има опит с подобни кремове или някакъв друг лек за това състояние?
Струва ми се, че и мойте крака са леко подути. Но мисля, че е нормално, погледни за компресионни чорапи. Знам,че доста се носят и помагат срещу тромбози.
Аз мисля да питам моята лекарка да ми изпише, защото, знам,че в държавата, в която съм, ни се полагат по каса и мисля да си взема, защото  лятото подуването ще стане още по-лошо от жегата.
Иначе пробвай да вдигаш краката на високо и да ги покиснеш в студена вода. Също може да намалиш солта и увеличиш водата, би трябвало да помогне със задържането на течности. Но крем без консултация с лекар не бих взимала, било и без рецепта.

# 84
  • Мнения: 685
Здравейте! При вас започнаха ли да се подуват краката? В 21 седмица съм и от няколко дни празците, глезените и ходилата ми са доста подутите вечер, заедно с лека болка и чувство на тежест. Засега кръвното ми налягане си е в норми, но си го следя изкъсо все пак. Чудя се дали някой от т.н. "енергизиращи" кремове за уморени крака, които предлагат по аптеките, са подходящи за бременни. За съжаление чак след 10 дни съм на ЖК, тогава със сигурност ще питам лекарката. Някой дали има опит с подобни кремове или някакъв друг лек за това състояние?

Май е още рано за подуване на ръце и крака,  а и времето е хладно. Не си спомням много добре, но мисля, че се пускаха изследвания за белтък/ албумин в урината. Също така имаше някакъв тест с натискане с пръст на подутите крак /ръка и взависимост как се възстановява отпечатъка се тълкува от лекар.... за най-сигурно звъннете на АГ да ви даде насока дали да пуснете урина, за да може да даде насока според рузултата. Без сол и много, много вода.

# 85
  • Мнения: 20
Здравейте, в 23 г с съм и съм в болничен от началото на април, въпроса ми е като съм болничен работодателя ми трябва да продължи да ми плаща осигуровките нали?

# 86
  • Мнения: 28
Здравей, за първите три работни дни се внасят всички осигуровки (това е само за първичен болничен лист). Също като при отработените дни, само че върху 70%, но не по-малко от минималния осигурителен праг.
За останалите работни дни се внасят само здравни осигуровки от работодателя, но въпреки това времето Ви се зачита за трудов и осигурителен стаж (за майчинство, пенсия, за безработица, за следващи болнични).

# 87
  • Мнения: 230
Здравейте момичета,
Благодаря за новата тема, много полезна информация има!
И аз минах през 2ра ФМ вчера. Исках да запиша преглед в друга клиника, обаче нещо се обърках с датите и ми отказаха преглед в 23г.с.
Прегледа мина добре всичко си му е наред на човечето, махаше с ръчичка. Около 600гр и 30см е.
Най-накрая купихме столче на баткото за колата , надявам се само да му е удобно. Понеже имам горчив опит с друг стол, които беше доста прехвален, а сложех ли го вътре винаги повръщаше дори още не излезли от града.
Напоследък доста киселини ми се появяват.
И проблема с червата все още е на линия.
Избрахте ли име за бебчето?
Ходя на преглед 1 месечно,за мен е достатъчно. Лекарката, която ме следи не си спазва часовете и ми натоварващо, защото излизам от работа, ако малкия е болен, търся някой да го гледа.

# 88
  • Мнения: 20
Здравейте, в болничен съм и с мъжа ми мислим да ходим в Турция на почивка, ще има ли проблем нещо с този болничен, някой ако знае моля да каже

# 89
  • Мнения: 1 324
Здравейте, в болничен съм и с мъжа ми мислим да ходим в Турция на почивка, ще има ли проблем нещо с този болничен, някой ако знае моля да каже

Доколкото знам, могат после да не ви го платят. Най - добре питайте лекаря си. Има няколко вида болнични.

Общи условия

Активация на акаунт