С какво ви дразнят свекървите? - 147

  • 37 684
  • 746
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 29 096
Нито свекървата е трябвало да се съгласява, нито авторката.

# 706
  • Мнения: 5 378
Ние с моята не се виждаме, не се виждаме, пък се видим и ми вдигне кръвното индиректно. Сега трябвало да си чисти някакви неща на вилата - дребни боклуци за изхвърляне, синът ѝ трябвало да си вземе отпуск, за да помага. Аз работя и сме с две малки деца в София, трудна е логистиката по принцип, пък сега хептен. Отпуск нямам свободен за такива дейности, планирали сме си вече няколко почивки и е разпределен. Той ѝ казва, че няма възможност, защото няма как да стане с децата и се започнаха едни скандали, едни сръдни, тя как била сама и винаги сама и как не можела сама да ги изхвърли. Разбирам, че може да помогне, но би следвало да се съобрази с него, а отново изглежда, че всеки ѝ е длъжен.

Аз съм обратното.Много  обичам да изхвърлям или да подреждам.После синовете ми се ядосват , че не знаят кое къде е или пък изобщо го няма. 
Може би  свекърва ти затова иска сина ѝ да е там, за да не изхвърли нещо,което не трябва.

# 707
  • Мнения: 593
Ох, вижте сега, ако дойде сина ми с момиче и кажат двамата - аман заман няма къде да идем, докато си намерим квартира. Ще ги приема. Ще кажа радвам се, деца. Какво да правя?
Обаче ще очаквам макс седмица-две.
И сигурно на втория ден, в който не мога да вляза в тоалетната, защото е заета или нещо подобно, ще започна да се дразня жестоко и скоро и ще натрупам неприязън. След 2 месеца ще съм луднала:)
То става без да щеш, просто се напрягаш всеки ден по малко.

Иначе честно казано винаги съм скептична към хора, които грам вина в себе си не виждат. Перфектни домакини, тихи, кротки, незабележими, но пък винаги в помощ.

# 708
  • Мнения: 402
Нито свекървата е трябвало да се съгласява, нито авторката.

Е така де, ама вече е станало. За щастие е и в миналото.
Много се отклонихме наистина от първоначалната тема, която пуснах.

Благодаря на всички за коментарите.
Пак да отбележа, че съм самокритичен човек, понякога прекалено, и определено не ми липсва тактичност. Старала съм се да се харесам, въпреки, че първоначално не бях харесана се надявах да се промени това нещо.
Е вече не се старая, защото наистина не си струва.

# 709
  • Мнения: 21 761
Скрит текст:
Мако, ти много ще се изненадаш, но не всички родители си примират децата им да си играят на семейство в детските стаи. Знам, че няма да разбереш.
Тогава не се съгласява преди това. Това е решението. Не да е обсъдено, да е заявила, че няма проблем и после да се държи като селяндурка, защото ѝ взели сина. Просташко е. Явно ти го разбираш и приемаш.
И продължава да не е натрисане. А ти не отговори как си представяш, че снахата се е натресла и то на свекървата. Не, че можеш де, няма логично и основателно обяснение на такова твърдение.
Нали каза, че от ден първи ти е дала да разбереш, че не ти е там мястото. Според мен е трябвало да си тръгнеш веднага, щом си го разбрала  и да не се опитваш да се правиш на домакиня в чуждата къща за толкова време. Може би така щеше да и дадеш да разбере, че няма да търпиш фасони и щеше да те уважава повече, дори и да не те харесва.
И как става това тръгване, при положение, че от начало свекървата е знаела, че е временно и търсят жилище, а сина ѝ явно държи на тази жена и смята да живее с нея при всякакви обстоятелства? Според мен щеше още повече демонстрации на неприязън да има. А и теб да питам, защо свекървата се е съгласила предварително и какво е извинението за това ѝ държание на фона на този факт, като все измисляш оправдания на свекървите?

Ами тя самата писа, че от ден първи и е било дадено да разбере, че е нежелана. Ти това как го разбираш? Аз го разбирам като да се обидя и да си тръгна, след като преча. Тука се писа колко е кофти някой да остане няколко дена, камо ли месеци.

Лесно съжителстват млади хора, на които не им пука - съквартиранти, наематели, младежи на които са им дошли на гости приятели и познати на приятели, купонясват и не им пука. Нищо обще няма с възрастна жена с кофти характер и високо самочувствие, финансово стабилна, на която не и е необходимо да и се плащат сметкита, та да е мотивирана да живее с младите.

# 710
  • Мнения: 18 889
Да обобщя накратко - като видите, че домакинът не е ок, особено с продължително гостуване, упорстването само влошава отношенията. Без начение дали сте снаха или свекърва.

# 711
  • Мнения: 402
Ох, вижте сега, ако дойде сина ми с момиче и кажат двамата - аман заман няма къде да идем, докато си намерим квартира. Ще ги приема. Ще кажа радвам се, деца. Какво да правя?
Обаче ще очаквам макс седмица-две.
И сигурно на втория ден, в който не мога да вляза в тоалетната, защото е заета или нещо подобно, ще започна да се дразня жестоко и скоро и ще натрупам неприязън. След 2 месеца ще съм луднала:)
То става без да щеш, просто се напрягаш всеки ден по малко.

Иначе честно казано винаги съм скептична към хора, които грам вина в себе си не виждат. Перфектни домакини, тихи, кротки, незабележими, но пък винаги в помощ.

Тоест Вие в живота си никога не сте попадала на човек, който просто всичко го дразни?
И да, определено винаги съм полагала старание да се харесам на жената, и винаги съм била отзивчива, за каквото и да ме е помолила.
Не знам наистина защо е толкова странна тази ситуация…

# 712
  • Мнения: 21 761
Спри да се опитваш да и се харесаш и може да потръгне повече.

# 713
  • Мнения: 402
Спри да се опитваш да и се харесаш и може да потръгне повече.

О, вече съм спряла, като няма реципрочност вече не се и вълнувам какво мисли за мен.
Всеки да се оправя както сметне за добре.

# 714
  • Мнения: 1 920
Sunflower29, друго ти се казва. Не че не си тактична, дипломатична, икономична, симпатична... А че рязкото заживяване в едно домакинство с някого, без романтични или финансови подбуди, често води до непоносимост от едната страна. При възрастна жена с високо самочувствие пък съвсем. И може би, ако не се беше случвало, нямаше да има още 100 повода да не те харесва и щеше да не те харесва със 100 повода по-малко. Smiley
Честно казано обаче, аз когато не харесвам някого имам много конкретни причини, които непременно ще покажа по един или друг начин. Няма как някой да не разбере, че не го харесвам и защо не го харесвам. И мисля, че всеки човек, ако се държи така, ще има много повече разбирателство сред хората.
Ти как разбра, че не си била желана там от ден първи? Тя какво каза?

# 715
  • при късмета
  • Мнения: 24 136
Гости, които аз съм поканила ще ги издържа без мрънкане и фасони, за срока за който сме се разбрали. Щом съм казала, че може и съм ги поканила, смятам, че нямам право на такива. Ако преценя, че въпросния гост няма да го издържа или ще съкратя срока или изобщо няма да се съгласявам. Ако не познаваш другия, все пак се смята, че всеки познава себе си, нали? Знаеш какво ще издържиш и какво не. Действия тип фурнаджийска лопата са ме отвращавали открай време и е нещо, което никога, ама никога не съм толерирала. Независимо колко ми е близък някой. Това е възможно най-противната черта, която може да има някой. Не мога да оправдая някой, проявяващ  такова държание. Не намирам нито една основателна причина за това
Ирис, бас ловя, че и ти не можеш да се изнесеш утре, както го определи първоначално. Никой не може, не става така. Имали са уговорка, търсели са жилище през това време, не са били с нагласата да се разтъкават, че да стоят там колкото се може повече. Какво повече да направят?

# 716
  • Мнения: 13 833
А вариант жената наистина да не е знаела какво е това и с какво се яде 😂
Повъртяла го е в ръцете си, почудила се е. Да е портмоне - не е, няма за монети, да е само за банкноти - също не...
Колко кредитни и дебитни карти има въпросната жена, ползва ли от магазинните за отстъпки? Визитки? Раздава ли, получава ли? Въобще, има ли какво да слага в този картхолдър 🙂
Старая се да подхождам позитивно в подобни случаи. Щом ме питат, обяснявам точно за какво се ползва въпросната вещ. Ако е било опит за заяждане, то си остава за нейна сметка.
Щом подарява посуда, подарявай ѝ и ти. Явно ѝ харесва.

Опа, едва сега ми излязоха нови отговори с нови подробности. Тя темата завила в друга посока.

Последна редакция: пн, 05 юни 2023, 17:59 от птица

# 717
  • Мнения: 402
А вариант жената наистина да не е знаела какво е това и с какво се яде 😂
Повъртяла го е в ръцете си, почудила се е. Да е портмоне - не е, няма за монети, да е само за банкноти - също не...
Колко кредитни и дебитни карти има въпросната жена, ползва ли от магазинните за отстъпки? Визитки? Раздава ли, получава ли? Въобще, има ли какво да слага в този картхолдър 🙂
Старая се да подхождам позитивно в подобни случаи. Щом ме питат, обяснявам точно за какво се ползва въпросната вещ. Ако е било опит за заяждане, то си остава за нейна сметка.
Щом подарява посуда, подарявай ѝ и ти. Явно ѝ харесва.

Да, на всичките ви въпроси, не знам колко на брой са картите ѝ, но има, има и визитки. Аз обясних още с подаването какво е това, преди да ме попита “е аз какво да го правя това”

Няма как да ѝ харесва-тя не готви 🥴😂

Последна редакция: пн, 05 юни 2023, 18:21 от Sunflower29

# 718
  • Мнения: 2 683
Ох, вижте сега, ако дойде сина ми с момиче и кажат двамата - аман заман няма къде да идем, докато си намерим квартира. Ще ги приема. Ще кажа радвам се, деца. Какво да правя?
Скрит текст:
Обаче ще очаквам макс седмица-две.
И сигурно на втория ден, в който не мога да вляза в тоалетната, защото е заета или нещо подобно, ще започна да се дразня жестоко и скоро и ще натрупам неприязън. След 2 месеца ще съм луднала:)
То става без да щеш, просто се напрягаш всеки ден по малко.
Е, как какво?
Казваш истината на сина ти.
Обясняваш му, че искаш да помогнеш, но за максимум 2 седмици и че най-вероятно ще се подразниш още на втория ден.
Защо трябва да лъжеш, че се радваш, като не се радваш?
Винаги съм съветвала родителите да бъдат максимално честни с децата си, а какво остава, когато тези деца са вече възрастни и могат да ви разберат.
Ненапразно и в Библията пише, че истината ни прави свободни.
Може да се предложи и обсъди друг вид помощ, разбира се, ако има възможност - парична, с контакти на хора, които имат празни помещения, с посуда, завивки или транспорт.
Но дори и с нищо да не може да се помогне, няма и да навреди човек да е искрен, а не да излъже и после да трупа неприязън.
Най-лошото е, че майката не може да изпита неприязън към собственото си дете и затова двойно повече я отправя към чуждото. А и то е нечия дъщеря, и то душа носи, отгоре на всичко наивно си мисли, че е поканено и добре дошло, защото така му се казва.
Това си е лично мое мнение, разбира се, всеки сам си решава доколко да е откровен с децата си и доколко, и как да помага.

# 719
  • Мнения: 13 833
Ох, вижте сега, ако дойде сина ми с момиче и кажат двамата - аман заман няма къде да идем, докато си намерим квартира. Ще ги приема. Ще кажа радвам се, деца. Какво да правя?
Е, как какво?
Казваш истината на сина ти.
Обясняваш му, че искаш да помогнеш, но за максимум 2 седмици и че най-вероятно ще се подразниш още на втория ден.
Защо трябва да лъжеш, че се радваш, като не се радваш? ...
А ако в началото наистина се зарадваш, но с времето се окаже, че съжителството е трудно или направо невъзможно?

Последна редакция: пн, 05 юни 2023, 18:54 от птица

Общи условия

Активация на акаунт