С какво ви дразнят свекървите? - 147

  • 37 618
  • 746
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 402
Мен ме е яд, защото вече малко преди да се изнесем чух неща от рода на - вие сте тук на квартира, мога да заключа вратата, и да бутна ключа. Тогава вече разбрах, че тотално не ме желае я къщата си. Казах на мъжа ми, че аз си тръгвам, защото повече не мога да търпя подобно отношение, продължавам да твърдя, че не съм го заслужила с нищо. Няколко дни след това се изнесохме, успяхме да намерим жилище.

Мисля, че тя натрупа много неприязън, защото получавах много внимание от сина ѝ, както и похвали за нещо сготвено, или някакъв жест. Това не ѝ харесваше, винаги имаше нещо от рода на-той каже например “мале, много вкусно”, отсреща тя казваше “по-вкусно от моето???”
Абе дребни неща, наистина някакви абсолютни битовизми, все едно се съревноваваме за сърцето му. Даже ми е странно като го пиша сега.

# 721
  • Мнения: 1 858
Това ми напомня, че след като се изнесох на 18 години от нас, се върнах 5 години по-късно точно за два месеца обратно у дома. Едвам се изтраяхме с майка ми. Ако бях довела и някое гадже, със сигурност щяхме да сме участници в Съдебен спор. А мама се просълзи от мъка като заминах на квартира и все още се виждаме всяка седмица. После се просълзи от радост като се изнасях отново. Smiley
Sunflower29, това със съревнованията вече е друго. Като чуя свекърва да ревнува така сина си от жена му направо изтръпвам от ужас.

# 722
  • Мнения: 14 967
Ох, пак ли до кралицата на черпака опряхме?
Тя нали не готвела?

# 723
  • Мнения: 2 639
А ако в началото наистина се зарадваш, но с времето се окаже, че съжителството е трудно или направо не възможно?
Всеки ден човек може да общува с децата си.
Не е нужно да се чака напрежението да ескалира и да стане непоносимо. Като се усети, че има неприятно чувство, се говори и се изяснява.
Казва се, че има нужда от разговор, сяда се, обяснява се спокойно как се чувства, какво си е мислил, а какво е станало и се търси решение.
Разбира се, че всичко става. Човек се променя, обстоятелствата се променят, влизаме в различни периоди, надценяваме се, подценяваме се...
Ключът към всичко е общуването.
Естествено, ако цял живот не си разменил и две приказки със сина си извън това дали е ял и какви са му оценките, става трудно да говорите в по-сложни ситуации.
И се стига до там, че лъжеш детето си, защото не знаеш как да му откажеш, а не си длъжен да казваш "да" на всичко.
Аз съм отгледана с много разговори и честно ми е обяснявано защо може или не може нещо.
Старая се това да го прилагам и досега в живота си. С моя мъж работи, майка му е такава и той е такъв.
С предишните ми мъж и свекърва не беше така. Те правеха услуги, а после се оплакваха и одумваха хората.
Както казах, всеки сам си решава, колкото и да стана клише този израз.
П.П. С това си мнение вече не визирам някой конкретен случай или съфорумка, просто отговарям по принцип какво ми е мнението, да не стане объркване, че говоря за някого.

# 724
  • Мнения: X
Жена, която толкова ревнува, че снахата е откраднала сина, никога няма да я хареса. И това съжителство не е нито повод, нито причина. Просто няма да хареса слънчогледа и това е. И друга да беше, щом краде синчето…

Аз също не обичам такива фурнаджийски лопати. Ако е искала да помогне, да ги е поканила с чисто сърце. А не после да им обяснява как ще врътне ключа. Понеже те квартира ще намерят, ама горчивия вкус остава.

Като се сетя преди 15-20 години колко приятели на нашите са идвали и оставали вкъщи, защото живеем близо до голяма болница и се лекуваха. От други градове, по-трудни години бяха и ако трябваше да плащат хотели, нямаше да се справят. Нашите винаги са ги посрещали с отворено сърце и се е случвало да се налага да остават за дълго време или да идват пак след седмица, две. Никога не са правили фасони, а са се радвали, че помагат…

Все пак щом си се съгласил да пуснеш някого в дома си, после ще е грозно да му натякваш, че е дошъл.

Но проблемът на тази свекърва въобще не са двата месеца. Тя си ревнува сина и това е!

# 725
  • Мнения: 588
То е сложно така да се пише, защото внезапно излизат съвсем нови неща и адски просташки изрази.
На тоя етап от дискусията моя съвет би бил да се внимава с мъжа. Малко вероятно тази обсебена майка, пълна простачка да е възпитала и отгледала свестен, умен, възпитан, толерантен син. Много вероятно и той да е същия като нея, хем до скоро си е живял с мама си, не се е изнесъл рано, не е отгледан от баба си и т.н

Иначе.може разбира се, как да не може. Можеше да гледа мъжа за квартири преди жената да дойде от другия град.
На такива подмятания и отношение взимам първата възможна квартира, няма да избирам два месеца. Това е унизително не знам кой би си го причинил, а пък авторката не ми изглежда свито и срамежливо момиче.

# 726
  • Мнения: 13 800
Извинете, но това за квартирата и ключа не е реплика, която пада ей така от небето без нищо насреща 😀 Вие какво казахте или направихте преди това?
Два месеца мълчаливо съжителство и изведнъж хоп, за врътване на ключа се заговорва! Както би казал Станиславски: "Не вярвам" 🤣
Спестява ни се част от историята, определено.
Но важното е, че младото семейство сега са отделно и снаха и свекърва не се виждат всеки ден и не се дразнят непрекъснато. А че се недолюбват, то не е и необходимо да се обичат.

# 727
  • Мнения: 1 842
Потвърждава се мнението ми,че никога не трябва да се живее с родители.За подаръците,явно са се разбрали,сега дистанция и възпитано поведение.
Дайте друг казус!

# 728
  • Мнения: 402
Извинете, но това за квартирата и ключа не е реплика, която пада ей така от небето без нищо насреща 😀 Вие какво казахте или направихте преди това?
Два месеца мълчаливо съжителство и изведнъж хоп, за врътване на ключа се заговорва! Както би казал Станиславски: "Не вярвам" 🤣
Спестява ни се част от историята, определено.
Но важното е, че младото семейство сега са отделно и снаха и свекърва не се виждат всеки ден и не се дразнят непрекъснато. А че се недолюбват, то не е и необходимо да се обичат.

Нищо конкретно, просто бяха всякакви подмятания към мен, накрая стана така, че се скараха заради това, че тя подмята разни неща, и съответно дойде репликата за ключа и квартирата.

Тя готви, но рядко, не обича да готви, и казваше, че много добре се е получило, че се появих аз, за да има кой да готви.

# 729
  • Мнения: 488
Да ви кажа, репликата с ключа и аз съм я чувала, хем от собствената си майка, която гледах и издържах в тоя момент поради здравословни нейни проблеми.
Ми не беше особено провокирана, просто има хора, дето като усетят, че имат малко власт и стават ужасни.
В случая с моята майка властта, която тя почувства идваше от ковид пандемията, защото си мислеше, че няма да мога да си вдигна чукалата и да ида в друг град, в който живея.
А иначе тая свекърва никога няма да те харесва, дори да не бяхте живели заедно.
Ти си оная лошата, дето е откраднала скъпоценното 30-40 годишно момченце на мама и тя просто няма да може да го преживее, пък ако ще и от злато да си направена.

# 730
  • Мнения: 18 790
Аз затова не бих се навила синът с приятелка да живеят заедно с мен. Дори и за месец. Момичето и златно да е, сигурно ще ме дразни присъствието им, а тя ще мисли, че си пазя момчето или кой знае какви по-големи глупости...

# 731
  • Мнения: 402
Ами то смешното е, че навсякъде говори, като видим някой - това е снаха ми, тя е много добра, много не знам каква. Изказва се много ласкаво, а всъщност просто лицемерничи. И не го разбирам това. Ето и снощи го имаше това лицемерничене. Нищо, старая се вече да не се ядосвам, виждаме се много рядко, и за мен е ок.
Благодаря на всички за дискусията. До вчера само ви четях, но се престраших да се включа.

# 732
  • Мнения: 18 790
Жената е любезна, защо пък непременно лицемерна? Мен вярно ме хваща страх от бъдещите снахи, като чета Simple Smile Ще се скатавам от всякакви срещи и контакти.

# 733
  • София
  • Мнения: 28 815
Аз затова не бих се навила синът с приятелка да живеят заедно с мен. Дори и за месец. Момичето и златно да е, сигурно ще ме дразни присъствието им, а тя ще мисли, че си пазя момчето или кой знае какви по-големи глупости...
Мда. Ако трябва да живеят при родители, най-добре при родителите на момичето. Или да заживяват заедно, след като са си намерили жилище.

# 734
  • Мнения: 168
Хубаво е когато децата пораснат да бъдат стимулирани да живеят отделно от родителите си . Не знам как е при вас ,но в моето обкръжение ( приятелки , братовчедки и т.н) отдавна са по квартири или закупени апартаменти и къщи с вече половинките им и са ми споделяли,че не предпочитат да живеят с родителите си . Но мъжете в обкръжението ми .. все едно една майка ги е раждала Joy не веднъж съм чувала " за какво да давам пари за нова къща , като вече си имам ремонтирана " ( ремонтираната къща на мама и тате ) . И проблема е ,че точно мама и тате "съкън" да кажат на детето 30/40 годишното ,че е време да се стяга ,но пък нямат проблем да си избиват негодуванията върху момичето ,което синът им е довел .
Свекърва ми най малкото би имала думата да казва кой я дразни или не ,защото реално и тя е в къщата на свекърва си ... Но и тя пускаше коментари едно време , без въобще да се замисли че тя всъщност също живее при свекърва си и че ако трябва да говори с някого това е със сина си .

Общи условия

Активация на акаунт