Щитовидна жлеза – лечение

  • 272 764
  • 593
  •   1
Отговори
# 525
  • София
  • Мнения: 3
Във Велико Търново са правени, каня се от адски дълго време в София, но съм със счупен крак и се възстановявам във ВТ и просто реших, че е крайно време, въпреки мястото да ги направя...не знам резултатите колко са достоверни, и аз малко се учудих след всичко, което изчетох тези дни (голяма грешка)...
Антителата дори в същата лаборатория са изследвали една приятелка и при нея е било до 34 и тотално се обърках, после като се разрових видях че на много места се намират и двете стойности, което ме изумява и не знам на кое да вярвам...

Благодаря много за отговора ти Спокойна Simple Smile вярвам наистина, че и това ще мине, да се надяваме възможно най-леко, че ми писна от доктори...

# 526
  • Мнения: 0
Здравейте всички! Ако се стремите към пълно излекуване на щитовидната си жлеза, силно ви препоръчвам следните рецепти, както и редовното и достатъчно приемане на йод чрез храната - цитирам изключително компетентен източник, чието име няма да спомена само, за да не прозвучи като реклама - но като цяло, става дума за природна/народна медицина - всичко съм описал най-подробно ето тук, в тази тема :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=630382.0

# 527
  • Варна
  • Мнения: 728
Здравейте всички! Ако се стремите към пълно излекуване на щитовидната си жлеза, силно ви препоръчвам следните рецепти, както и редовното и достатъчно приемане на йод чрез храната - цитирам изключително компетентен източник, чието име няма да спомена само, за да не прозвучи като реклама - но като цяло, става дума за природна/народна медицина - всичко съм описал най-подробно ето тук, в тази тема :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=630382.0

Не винаги проблемите с щитовидната жлеза са свързани с недостига на йод!!!!!!!!!

# 528
  • Мнения: 0
Извинявам се,че използвам темата,но дали още някой няма впечатления от Момера Пенчева(лечителката).Впечатлена съм от изказванията за нея. Дали лекува още? И някакви актуални координати ?Благодаря!!!  bouquet

# 529
  • Мнения: 68
Здравейте, не знам дали тук е мястото да попитам, но смятам, че мога да получа полезна информация от форума.   ТСХ-то ми е малко завишено - TSH   4.56   mkIU/ml. Реф. стойност е 0,27 до 4,20. Възможно ли е това да ми попречи да забременея?

# 530
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 270
Здравейте, не знам дали тук е мястото да попитам, но смятам, че мога да получа полезна информация от форума.   ТСХ-то ми е малко завишено - TSH   4.56   mkIU/ml. Реф. стойност е 0,27 до 4,20. Възможно ли е това да ми попречи да забременея?

Възможно е, да. Казват, че за забременяване трябва ТСХ да е около 2. Добре е да се консултираш с ендокринолог. Успех!

# 531
  • Мнения: 4 350
моят ендокринолог даже при забременяване казва да е около 1,5,а за добър метаболизъм 2,максимум 2,5.

# 532
  • Мнения: 68
Ясно, благодаря ви много за отговорите. Ще трябва да отида на лекар наистина и да почакам за бебе.  Cry

# 533
  • Мнения: 4 350
успех! Peace Praynig

# 534
  • Мнения: 430
Здравейте. И аз като повечето от вас имам проблем със щитовидната жлеза. Имам възел, предстои ми да направя сцинтиграфия. Въпроса ми обаче е ако на някои му е правена тънкоиглена аспирационна биопсия да ми пише. Не ми е казано че ще я правим, но тя много ме плаши. Дали е болезнена и как протича?

# 535
  • Мнения: 0
Здравейте.Имам дъщеря на 16г. и от известно време появява симптоми на тревожност,сърцебиене без причина,трудно заспиване.Личната ни насочи към ендокринолог и направихме иследвания,
ТСХ-3.86 (0.27-4.20)  ФТ4-17.03 (12-22) и АНТИ-ТРО-<5 (<34).Това бяха резултатите от вторите изследвания,а преди 6 дена като правихме ТСХ беше 4.52.Изписа ни Л-тироксин по 0.25 сутрин и седатив пс по 2 на ден.Моля ви ако някой е имал такъв проблем да сподели.Тя е все пак в пубертета има ли нужда при тези стойности да се приема Л-тироксина и ако е така колко време ще го приема.
Днес пуснахме ТСХ в друга лаборатория по препоръка на личния.

# 536
  • Мнения: X
според мен не, резултатите са все пак в норма, но не съм лекар.
А и симптомите и резултатите не си съответстват много - резултатите са като при хипо функция, а симптомите - като при хипер.
Има ли някаква вероятност дъщеря ти да е вземала противозачатъчни или подобни хормони, те влияят на ЩЗ особено в млада възраст.

# 537
  • Мнения: 0
Фри,не е вземала никакви лекарства до сега,но е притеснителна и всичко преживява,а преди време преживя и голям стрес .По принцип и моят лекар ми каза че не се връзват нещата,но вече не знам,другите с който говорих са на мнение,че трябва да се пие Л-тироксина поне за 2-3 месеца.
Резултатите от сутринта са ТСХ-4.22(0.5 -5.50).Само 2 дена е пила по 0.25 Л-тироксин.А преди време имаше усещане за чуждо тяло в гърлото,но то беше за ден,два.Март месец сме на ехография и на нови изследвания.

# 538
  • Мнения: X
спокойно, не я стресирай много с лекари, диагнози и изследвания, ето че второто изследване не е било нужно, като изключим комисионната на лекаря който ви е пратил там...
Тия години в организма на момичето е хормонна "буря", внимавайте да не ви объркат нещо лекарите.
Успех  Praynig

# 539
  • Мнения: 10
Здравейте. Имам следното питане: насочван ли е бил някой от ендокринолог с проблем на щитовидната жлеза да си направи изследване на мозъка ЕЕГ и ЕМГ. Никъде не срещнах подобно мнение, а ендакринолога когото посетих много държи да се направи заедно с ехография и хормоналните изследвания. Случайно разбрах, че изпраща всички пациенти и то при определена невроложка в определена болница. За това ми намирисва на печалбарство, а не необходимост.

Общи условия

Активация на акаунт