Момиче или момче

  • 2 659
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 125
Знам, че терзанията са си терзания. Искам и мойте проблеми и мисли да се свеждат до там, какъв ще е пола и през ден да хвърлям боб.

# 16
  • Мнения: 17
Здравейте бъдещи мами,

На скоро разбрах че съм бременна около 6г.с съм. В момента в главата ми е голямото терзание момиче или момче , китайски календари и всякакви симулации какво ще се роди. Личното ми предпочитание в началото беше момче , сега обаче ми се иска да е момиче. Почвам много да се надявам да е момиче и се страхувам че ще остана разочарована ако не е.

При вас как беше
Лошо те нападнаха...
Разбирам те напълно, на мен ми е втора бременност, в 8г.с. съм и другата седмица ще правя пренатест понеже не издържам. Имам един малък мъж на 2г и 4м, обожавам го, но сега искаме момиче.
Правили сме го по календара на Ванга и китайския 😅😅😅.
Виж си по тях какво излиза. По мои проучвания има над 20 съвпадения.

# 17
  • Мнения: 2 515
Пък ако не съвпадне, просто явно са го объркали и не е вашето бебе.
За проучването да дам принос - с едното дете китайският "календар" е познал. Второто дете ще видя къде да му направя рекламация.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 6 144
Ми как беше при мен...

С първата бременност исках момиче. Просто за мен вариантът да съм бременна с момче беше изключен. Е, оказа се момче. Трябваше ми малко време да свикна с идеята, че ще ставам мъжка мама. След като се роди вече изобщо не съжалявах, че е момче.

А за изчислението на пола :
Китайски календар - позна и трите пъти!

# 19
  • Мнения: X
Божеее, какъв е този китайски календар? Работи ли със задна дата? Да видя дали правилно са ми се родило 2 момиченца или е станала някаква грешка по трасето Grinning

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 6 144
Божеее, какъв е този китайски календар? Работи ли със задна дата? Да видя дали правилно са ми се родило 2 момиченца или е станала някаква грешка по трасето Grinning
Няма задна дата.

Гледа се възраст на майката и месец на зачеване (не на ПРМ).
Скрит текст:

# 21
  • Мнения: X
Божеее, какъв е този китайски календар? Работи ли със задна дата? Да видя дали правилно са ми се родило 2 момиченца или е станала някаква грешка по трасето Grinning
Няма задна дата.

Гледа се възраст на майката и месец на зачеване (не на ПРМ).
Скрит текст:

Благодаря! Значи първото е вярно, второто не.

# 22
  • Мнения: 6 180
Аз си цъках календари и всякакви други глупости от скука и за забавление, че трябваше да си остана вкъщи. По всички ми показваше момче.
Имам момиче.

# 23
  • Мнения: 2 515
Само като прочетеш описанието, приложено към тези "календари" и можеш да смениш пола на бебето от смях.

"За полът на бебето са отговорни сперматозоидите. Те са два вида X или Y. Ако едно дете е заченато от сперма X-тип, имаме дъщеря, Y - момче. Ето защо, ако родителите мечтаят за раждането на сина си, двойката трябва да се опитва да зачене дете директно към деня на овулацията. Ако двойката мечтаете за дъщеря, зачеването трябва да е 3-4 дни преди овулацията. Такава схема е свързана с естествената функция на сперматозоидите."
🤣

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 6 144
"За полът на бебето са отговорни сперматозоидите. Те са два вида X или Y. Ако едно дете е заченато от сперма X-тип, имаме дъщеря, Y - момче. Ето защо, ако родителите мечтаят за раждането на сина си, двойката трябва да се опитва да зачене дете директно към деня на овулацията. Ако двойката мечтаете за дъщеря, зачеването трябва да е 3-4 дни преди овулацията. Такава схема е свързана с естествената функция на сперматозоидите."
Това е така, защото мъжките сперматозоиди са по-бързи от женските, но не са толкова издръжливи.
И обратното - женските са по-бавни и им е нужно повечко време докато стигнат до целта. Но за сметка на това преживяемостта им е по-голяма от тази на мъжките.
Разбира се това не е сигурен метод за избиране на пола. Просто моментът на половия акт благоприятства едните или другите. При нас се получи точно така - с момчето опитите бяха точно към овулацията, а с момичетата бяхме започнали с опитите малко по-раничко. За всеки случай - да има наличие на войници.

Последна редакция: пт, 12 май 2023, 14:56 от Brin de muguet

# 25
  • Мнения: 2 515
На мен ми е ясно, но описанието е грешно. Сперматозоидът не е "мъжки", а носи У хромозома, не са "два вида - Х и У" . Зачеването при всички обстоятелства ще се случи след овулация, при която се освобождава яйцеклетка, която пък ще бъде оплодена и ще се образува зигота. Сега, ясно ми е, че за който ще определя пол по календар описанието е достатъчно добро, но това не го прави истина. Това имах предвид за текста на статията.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 724
И аз съм на мнение, че най-важно е да е живо и здраво.
По отношение на поверията - никакво гадене и повръщане, яде ми се солено и мръвки - момче.
От втори месец кожата ми стана мазна и се опъпчиви леко - момиче.
По публикувания по-горе китайски календар - момче.
По дата на зачеване, ден и фаза на Луната в риби - момиче.
Срещу Цветница сънувах малко момченце.
На тоя етап не мога да позная.
Във всеки случай е добро детенце, защото почти не се усеща бременността и до тук не ми създава никакви проблеми. 😊👍🏻

# 27
  • Мнения: 19 219
На мен кожата и косата ми бяха супер по време на бременността, а родих момиче.

# 28
  • Мнения: 7 242
Различно е аз пък се опъпчих😁 и ядох сладко и имам момиче

# 29
  • Мнения: 2 891
Ще останеш разочарована ако ти се роди момче а не момиче ?! Ти наред ли си бе жена,как може да кажеш нещо подобно ,би трябвало да желаеш само да се роди живо и здраво ,не мога да повярвам какви хора има 🙄Иначе итуицията ще ти подскаже какво е ,аз още като забременях просто знаех,че ще е момче ,в средата на бременноста Гинеколожката ми каза,че ще е момиче ,но аз продължих да имам чувството,че ще е момче ,в 27 г.седмица направихме 3D преглед да видим дали всичко е наред с бебетои там се видя пишлето 😂🥰 и така сега си имам прекрасен син . Майката най-добре знае какво ще е бебето е,но наистина това са глупости от твоя страна да казваш,че ще си разочарована ако детето ти не е момиче . И какво ще го върнеш ли ако не е ?!
Здравейте бъдещи мами,

На скоро разбрах че съм бременна около 6г.с съм. В момента в главата ми е голямото терзание момиче или момче , китайски календари и всякакви симулации какво ще се роди. Личното ми предпочитание в началото беше момче , сега обаче ми се иска да е момиче. Почвам много да се надявам да е момиче и се страхувам че ще остана разочарована ако не е.

При вас как беше

Общи условия

Активация на акаунт