Отговори
# 225
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Флий, има сняг при нас и е доста студено - -6...но това не ни пречи да се пьр3аляме с шейната Party, само да не е много дьлго, че малкото не и3дьржа на студа....

само един вьпрос ме мьчи newsm78 - кои са нани и кристиян и какво тьрсят тук  newsm78

# 226
  • Мнения: 601
Пък ние овършахме парка Заимов и сега, след юнашко похапване двамата герои спят. Не остана локва и пръчка, която да не беше "уважена"  Joy. Прилагам малко снимков мат'рял от началото ....


 

# 227
  • София
  • Мнения: 10 076
Калоян се събуди точно когато се чудех, дали да пиша, така че ме "спаси" засега от това Simple Smile

Хайде весел и слъчнев в душите ден!

Последна редакция: сб, 27 яну 2007, 00:31 от Lana

# 228
  • Мнения: 3 926
Ави, Нани е кръстницата на Галя, която защитава позицията "за" ваксините, а Кристиян е форумец, явно лекар, който се намеси, за да внесе яснота относно позицията "против" ваксините. Определено не са случайно присъстващи, а са тук по нечия покана, за което определено може да им се благодари Grinning

А що се отнася до нападките срещу мен - все пак благодаря, че някой благоволи да ми каже в какво съм обвинена - мисля, че след като случката неколкократно бе наречена "казус", и бяха изнесени обвинителни пледоарии, все пак имам право на моя, защитна такава. И тъй като нещата отдавна прескочиха личното пространство, мисля, че няма да е некоректно и аз да се изкажа публично Simple Smile
Детето ми е умишлено НЕВАКСИНИРАНО, но не само по моя лична преценка. Още преди да заминем на почивка лятото личната лекарка на Сияна отложи ваксината, първо, заради топлото време и второ, заради алергичните прояви на Сияна. Както знаете след годинката консултациите са на три месеца, а не ежемесчни и затова следващото ни посещение се забави във времето. Тогава Сияна беше с ентеровирус и ваксината отново се отложи за неопределено време. При следващото ни посещение детето беше с активно никнещи кътници и кучешки зъби и дефакто около месец не спряха разните му там съпътстващи признаци. Според личната лекарка на Сияна по време на зъбоникненето имунната система на децата е отслабена и не трябва да се вкарват насилствено допълнителни дразнители. Изчакахме да мине този период и дойдоха Коледните празници. Не ваксинирах Сияна поради две причини - първата - собственото ми спокойствие - не желаех през празниците да чакам последици от ваксината и нежелани реакции. Втората - щяхма да минаваме през Пловдив, а кумата ми е бременна. Не желаех детето да има контакт с вируси и да се среща с бременни.
Малко след като се прибрахме в София след коледните празници, непосредствено преди Нова Година ми се обадиха по телефона и ми казаха, че Сияна е контактна на Скарлатина (тогава мислехме, че е от две места, но както се оказа по-късно Мая на Ритка не е правила Скарлатина). Планирахме да посрещнем Новата Година с Яна и семейството й и Галя и семейството й. Знаейки, че Галя е бременна веднага позвъних и описах ситуацията. Думите на Галя бяха, че тя не се тревожи нито от Скарлатина, нито от Варицела. Отвърнах, че по данни те не са опасни, но аз все пак съм длъжна да предупредя. След НГ, се събирахме и за Ивановден, както знаете вкъщи имам Иван и отново празнувахме заедно. В това време Сияна не е била контактна с нито едно дете, освен с Дидо на Яна. На 14 януари детето се събуди с температура. Три дни по-късно, след постоянно поддържане на Т над 38 градуса, изби обрив. Ден по-рано Сияна беше прегледана от лекарката й, която не установи нищо и предписа антибиотик. Писано е и тук във форума, че не го дадох. След като изби ситен обрив, който определено не беше Скарлатина (виждала съм такъв обрив няколко пъти и мога доста точно да го определя) първите ми съмнения бяха за някаква алергична реакция, но детето от три дни не беше поемало почти никаква храна, освен кърма, хляб и вода. А когато пъпките се увеличиха и станаха леко грапави на пипане започнах да ровя и чета, и звъннах на майка ми. След половинчасов разговор с нея съмненията за Рубеола вече бяха факт. Обадих се веднага на личната лекарка, като изрично споменах, че детето е имало контакт с бременни. Тя каза да й заведа детето на следващия ден, но да се обадя своевременно на бременните, за да ги информирам. Реших да не се обаждам, за да не ги тревожа излишно, но продължих да чета. В един от медицинските бюлетини, които ми изкара Гугъла прочетох, че е добре още при минимални съмнения за контакт с Рубеола бременната жена да предупреди следящия я гинеколог, за да се проведе терапия. Не бях чувала за подобно нещо, но реших, че явно е съществено важно да се обадя. Тъй като посещението при кумата ми беше един ден преди най-дългия инкубационен период, за който прочетох, реших, че най-застрашеният човек от обкръжението ми е Галя. Междувременно звъннах на мъжа ми на работа да уведоми колегите си, защото повечето са млади хора, а може техни близки да са бременни... След това звъннах на Галя. Останалото го има документирано във форума.
Та, Да, неваксинирането на Сияна ми беше добре дошло, защото според моите убеждения, след като една ваксина е неизбежна, то поне забавянето донякъде предпазва организма. В смисъл, че поставянето в по-късен етап гарантира поне някаква по-голяма зрялост на организма. Единствената ваксина, която не е поставена на детето ми по мое желание е БЦЖ. Подписала съм се и смятам това да се случи след приемането на детето ми в детски ясли.
Не съм излагала детето си на контакти със заразноболни деца или възрастни, или ако това е станало то в никакъв случай не е било умишлено. Още по-малко съм желала да навредя на която и да е бременна жена около мен.
Не е в природата ми да се хваля. Никога не съм била фукла, още по-малко съм се хвалела как "умишлено неваксинираното ми дете контактува със заразноболни".
Но да, бих се гордяла и бих се чувствала морално удовлетворена, ако дълго кърменето ми, нелекувано с АБ дете срещне даден вирус и го преодолее само, без намесата на химия и лекарствени препарати.
И нещо, което за съжаление не мога да премълча - болно, грозно и непонятно ми е (все още) как хора, които ме познават лично и които аз съм наричала приятели са способни да ме обвинят в подобно държание и да ме вкарат в някаква безумна конспирация. Съжалявам, че не можах да изложа гореописаното лично на засегнатата персона, но тъй като тя не ми даде възможност да кажа каквото и да било, се възползвам от общото интернет пространство.
Извинявам се на всички момичета от темата, че стават неволни свидетели на случващото се. Моля, ако е възможно да не се дават оценки и коментари на поведението на която и да е от двете страни Grinning

Юлските теми 2005 винаги са били пълни с оптимизъм и добро настроение, донесени от всяка една от нас. Надявам се и занапред да останат такива Grinning

# 229
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 510
След като всичко излезе на яве искренно се надявам, че сагата е приключила и ще можем да продължим напред  Hug

Аз да се похваля, че Криско официално е оздравял и от понеделник е отново на ясла:) Детето вече съвсем се пощури 2 седмици с мен  Laughing

# 230
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Освен това не ти прави чест да се месиш в чужда тема, за да всяваш раздор и разпалваш скандали, когато проблема е личен бих апелирала да го решаваш на лични, а не да го правиш обществено достояние съвсем по клюкарски - има си клюкарник за тая работа, здравен за здравните ти терзания, а и всеки си носи глава на раменете не случайно.
Сънили, това с намесата в чужда тема и раздорът в нея беше патент някакъв при ЮЛКИ`06  Whistling...  newsm78 пък нещо и героините са пак с главни роли  ooooh!. Случайни работи няма на този свят.
Обясних преди време, че Нани с право има свое виждане по въпроса. Не Сънили, а Нани беше до мен от първата до последната минутка на това, което ми се случи.  И никой не я е викал целенасочено, достатъчно е известна и позната е на всички страни в този разговор. Твоята позиция не я разбирам, защо е нужна намесата ти? Определено не знаеш подробности, при това съществени, нямаш идея от толкова неща, които ще останат само в моите и нейните спомени ... Защо е нужно да ги изясняваш ти?  Thinking
Кристиян  тук е никой...някакъв си там, повяил се не по собствена воля, защото се е почувствал засегнат или ни познава и следи, а е викнат само да подсилва позициите на спора ни с Яна. Нани е позната на сигурно половината от тук, чете ни редовно темата откакто пиша в нея (31.12.2004 г!)  и е писала и друг път... обикновено досега ВИНАГИ в помощ.


Относно личният ми проблем, момичета, той е приключен. Думата Assinka и всичко свързано с нея е вече в историята на моя живот. И предпочитам за това да съжалявам, отколкото по примерно загубеното ми бебе (СЛАВА БОГУ, ЧЕ НЕ СЕ СЛУЧИ!  Praynig). За мен този горчив опит, както много от вас са го разбрали (и изразиха подкрепата си на лични или по скайп, кюто...), остава само един неприятен спомен за мен, семейството ми и всички близки, които неотлъчно ми даваха кураж и подкрепа. Радвам се, че всички тези притеснения, нерви, лъжи, много подигравки с мен и огромно разочарование са вече със задна дата. Детайлите няма да ги правя достояние тук, защото не касаят никоя от вас, нямам нужда да се защитавам или доказвам някаква правота. Няма да клекна в тези миризливи лайна и да ровя с пръчката  Stop. Пък и никой от Юли`05 (по погрешка щях да напиша Юли`06) не е засегнат.
Но животът е шарен. Аз смятам, че си изпих горчивата чаша и я счупих...
Моля ви, само не чоплете повече... Praynig Praynig Praynig

Нека нещата продължат такива, каквито са били (е, с една съвсем незначителна разлика).

# 231
  • Мнения: 702
Гале напълно те подкрепям и разбирам и се радвам че всичко е приключило ок`.
Мисля че е напълно ненужно да се изясняваме за това кой крив и кой прав в цялата ситуация.Най важното е че бебчо е наред.
 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes  bouquet  bouquet  bouquet

# 232
  • Мнения: 1 878
Гале, съвсем искрено стисках палци да не си прихванала нещо, камо ли пък Рубеола от Сиянка, както и тя самата да не е болна, после съвсем искренно се зарадвах на добрите ви резултати и изведнъж след като всичко приключи щастливо се заформи и то с недомлъвки и не съвсем тънки намеци грозен спор За и Против ваксините, подклаждан именно от твоята кръстница, нека има мнение по въпроса и изобщо по всички въпроси, но не една и две обиди бяха нанесени на ниво четене, образование, предпочитания към пресата  Crazy, че стигнахме и до невероятни данни и цитати, опровергаването им и................ Crazy верно нямам думи. Чудесно е да имаш такъв самоотвержен човек до теб, но аз бих те успокоявала и разведрявала (нали и това е важно за бременните), а не бих те вкарала в ненужни спорове и страховити размисли, защо беше нужно с мистериозна  тайнственост да го правите достояние за цялата тема пък после защо аз се намесвам - през цялото време целта ми беше да се спре с целия негативизъм и патос в тона  newsm78 и цялата параноя, която на мен ми лъха от случая. Защо когато реши да пишеш за станалото не го написа черно на бяло та да сме наясно ентусиастите да ви помогнат  Mr. Green.  Пък това пращане на Асинка в историята  newsm78

Цялата работа стана много наакана, като в познатите ни памперси  Mr. Green - тц тц тц тц не е хубаво  Naughty  - айде на всички по един Ентерол. Обичам да съм и винаги гледам да съм позитивно настроена, еле пък в този форум - не искам да водя подобен разговор.

И  ще си позволя да изкрещя  Mr. Green, за да стане съвсем ясна, моята позиция - правете ЛюбоФ, а не войни  Hug

Последна редакция: пт, 26 яну 2007, 21:33 от Sunnily*

# 233
  • Мнения: 1 878
И сега ще отворя на чисто един въпрос, който всъшност наистина ме вълнува  Rolling Eyes
Момичета на Явор му се възпали пръстчето, след като преди три дена си закачи нокътчето и то се отлепи от кожичката  ooooh! и побеля. Заведох го, разбира се на хирург, но както и очаквах ми изписаха от прочутите кортикостероидни кремчета, което хич не ми се понрави - имате ли идей с какво друго може да се тушира възпалението или да мажа крема  newsm78 задържала съм го за утре, така че имате цяла нощ да ми давате акъл  Hug

# 234
  • Мнения: 1 737
Съни, аз не разбирам алергия ли трябва да лекувате, или рана?

# 235
  • Мнения: 3 926
Мдааа Thinking хубав въпрос. Обясни ли човекът защо аджеба изписва таквиз мазилца? Има и локални антибиотични мазила и спрейове..., ако е много сериозно. А каза ли ти нещо или само многозначително ти подаде рецепта Wink

# 236
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
пак ще препоръчам любимият ми при всякакви такива рани, възпаления и др 
 http://si-plus.com/index.php?p=19
Та като се започна темата "нокти", гледам, че на Оги по няколко нокътчета има бели петънца. Това липса на някакъв витамин ли е ? newsm78

# 237
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 510
Съни, това е една "рецепта" от Светлето Simple Smile
"Значи за да омекне нокътчето отгоре правиш компрес със риванол.Вземи си стерилна марличка от аптеката и я натопяваш със риванол отгоре защипваш със лейкопласт на кръст върху пръстчето за да непадне превръзката слагаш чорапче и това е.С тази превръзка гледай да поседи поне няколко часа а най добре вечерта преди лягане я правиш и сутринта махаш.От тази процедура омеква нокътя и само като натиснеш с пръст отгоре и гнойта излиза.Това е.След това са пак компреси само че с Дефламол за облекчаване на раничката вече."

Криско имаше проблем с нокът на палеца на единия крак, та тази рецепта помогна тогава..

# 238
  • Мнения: 1 819
пак ще препоръчам любимият ми при всякакви такива рани, възпаления и др 
 http://si-plus.com/index.php?p=19
Та като се започна темата "нокти", гледам, че на Оги по няколко нокътчета има бели петънца. Това липса на някакъв витамин ли е ? newsm78

 Praynig Praynig Praynig, моляте ми кажи къде да го намеря или по-скоро ако някъде мислиш, че може да е останало??? От 2 седмици обикалям по аптеки и на майка ми съм казала да търси, но никъде го няма, защото нямало внос от тази фирма от 2-3 месеца. Уж щяли отново да внасят от другия месец, но не се знае.

# 239
  • Мнения: 669
Аз знаех доста лекове за забран пръст (на мен често ми се случваше, поради гризене на нокти), но сега се сещам само за ихтиол, и домат със захар на компрес, едно растение май беше живовляк, което издърпва гнойта, но незнам как би могло да се приложи на Явор. Най-вероятно ще го маха и няма да го търпи, но пробвай вечерно време преди да заспи, та през нощта да подейства.

Аз днес ходих до гинеколога - промяна за сега няма никаква. Но щом се прибрах видях че имам съвсем леко кървене, и му се обадих да го питам дали е възможно от АБ или дуфастона, които пия в момента. Той каза, че не би трябвало, но може. Попитах дали е възможно при спукване на кистата да се получи някакво течение - " ами всичко е възможно. Пий вит. С повечко и това е". А за цикъла ми е твърде рано предишния път ми дойде на 06,01, а попринцип ми е супер точно). Започна да ме боли корема точно както при менструация. А той отново ме предупреди, ако започна да усещам силни болки да тръгвам за болница, и още повече ме панира. Сега се чудя, ако все пак ми дойде и ме заболи по-силно в резултат на цикъла, как да разбера от какво ме боли. А и прочетох в листовката на Дуфастона, че е възможно кървене извън редовния месечен цикъл. Сега ми спря и няма нищо. То всъщност само веднъж видях леко розово течение, съвсем малко и това си беше. Явно беше от хаповете. Сега обаче продължава да имам една тъпа болка. Незнам вече. Така се панирах днес. Но ще изчакам да видя дали ще имам други симптоми, и ако след като ми мине цикъла кистата още е там ще потърся моята гинеколожка, при която раждах, че този нещо му нямам много вяра.

Някой наясно ли е какви са методите за премахване на киста - обикновенна операция - да. Но една приятелка преди години й правиха някаква безкръвна операция доколкото си спомням, и имаше 3 дупки на корема, от където бяха извършили манипулацията.

Общи условия

Активация на акаунт