Отговори
# 240
  • Мнения: 1 878
Ая, обърна си нокътчето и се отлепи от кожичката, сега е зачервен и леко подут пръста.

Асе, така беше - подаде ми с жест рецептата, но аз се запънах (като един съвестен форумец  Mr. Green) и вех че питах два въпроса - страшно ли е ако не сложа крема и колко време аджеба да го слагам. Върнахме се помислих и писах, ама да се бях сетила преди да дам 8 лева в аптеката  ooooh!

Гале, страшно мерси - изобщо не се сетих за този крем, а ги знам Хималая  ooooh!, дано утре ги открием някъде щом не са внасяни  Praynig

Изида, ще пробвам с риванол веднага  Hug, обаче не уточних, че за пръстче на ръчичката говоря - голям съм заплес  Embarassed, но мисля, че с прилично количество лепенка пак ще стане номера  Hug

Краси, със сигурност има и други методи, имах позната с поликистозни яйчници и беше успяла с някакви билки да изчисти голяма част, обаче беше мнооого отдавна и съм загубила координати, но ти на всяка цена разпитай, защото има начини и операцията е последния от тях.

Ей голяма работа сте да знаете  Hug

# 241
  • Мнения: 3 926
Съни, споко Grinning Ако това ще те успокои - имам аптечка, пълна с неизползвани, само купени и прочетени нещица - Фенистил, Калпол, един китайски крем - Бейби Тан - за подсичане... капки Отипакс, от които капах веднъж една капка Laughing Изобщо пълен набор кутийки. Само им препрочитам листовките, за да се убедя защо не съм ги дала Laughing

# 242
  • Мнения: 496
Що бе, Асе, кво му е на Калпола? Антисептичното кремче много ми помогна за лекуване на дълбооооооооооки рагади  Peace  А като стана въпрос за готини кремчета - да похваля и едно друго - Витасин (казват му също и някакво си чудо, но забравих точно какво беше, на някакъв Родопски град беше името, но ....)  Аз имах един кокоши трън на стъпалото, но не растеше като тези дето са издатини, а се вдлъбваше и стана бая дупка, а отгоре на всичкото и започнаха разсейки и изобщо картинката не беше красива, но благодарение на това мазило изчезнаха за месец-два мазане, а хич не бяха малко, повярвайте Whistling Но то не е подходящо за случая, просто го споменавам  Simple Smile

# 243
  • Мнения: 1 737
Съни във вашия случай аз бих използвала майчина тинктура Календула. (по средата на сайта) http://lox.hit.bg/books/homeo/homeopatia.htm#%CA%C0%CB%C5%CD%C4%D3%CB%C0
Става за всякакви рани, като не остават белези след това, намалява болката бързо, става и за рагади, изгаряния, замърсени рани и т.н. Само я има на 2 места в София и едното е близо до Красно село, ако те интересува. Може в момента да не можеш да го купиш бързо, аз специално си държа 2 шишенца в къщи винаги и ми вършат много работа.

Краси, аз имах малка кистичка - около 1,8 см и я "постопих" с 20 дневен плодово-чаен режим по Лидия Ковачева, само споделям, хич не те агитирам, защото не е за всеки. Като го приключих отидох при същата лекарка, на същия видеозон и кистата беше станала колкото леща - някъде под 5 мм. По-натам не съм се занимавала с нея, разчитам на съвета, който ти даде Ася  - съвсем сериозно, хем полезно, хем приятно, а и мъжа ти ще остане много доволен от "терапията" Laughing.

# 244
  • София
  • Мнения: 10 076
Praynig Praynig Praynig, моляте ми кажи къде да го намеря или по-скоро ако някъде мислиш, че може да е останало??? От 2 седмици обикалям по аптеки и на майка ми съм казала да търси, но никъде го няма, защото нямало внос от тази фирма от 2-3 месеца. Уж щяли отново да внасят от другия месец, но не се знае.

Да, Гери и на мен това ми казаха, първо беше 20 януари, после февруари чакали внос. Ха да видим дали ще стане, че и аз чакам едно люкарство...

# 245
  • София
  • Мнения: 529
Здравейте мами!
Първо да почерпя с една МИША торта, която правих за 1г 6м на Ида!

А ако се чудите защо с такива гадини украсих тортата - от 2 дни съм на тази вълна - явно живеят в гаража, влизат в колата и са прегризали коланите на столчето на Ида!!!  #Crazy

Календулата (невен) и аз много я уважавам, но в къщи е мазило. Направи чудеса с раните на Ида от "уж варицелата", а на татито за 1 ден оправи изгоряло на дланта.

Краси, инфо за кистите можеш да намериш много в в дир.бг - проблемно забременяване и в http://www.zachatie.org/. Пусни търсачка там. Определено преди оперативно лечение трябва да се опита медикаментозно! А ако ти предлагат коремна операция - търси друг лекар!!! Лапароскопия е тази операция с 3-те дупки на корема - несравнимо по-лека и неинвазивна процеура. През едната се вкарва камера, през другите 2 инструментите и се действа с наблюдение на монитор. Възстановяването също е бързо и леко (личен опит). А и белези на видими места няма. Някъде бях срещала в и-нет и записи на такива операции. Но май съм записала само адрес на снимките - Ето го
Дано да не се стига дотам, все пак!  Praynig Praynig Praynig
А това еднократно зацапване - да не би да е от гин. преглед? На мен почти винаги ми се случва!

# 246
  • Мнения: 3 926
Бубе, нищо му няма на Калпола Wink Само дето като ми се наложи да го дам веднъж по предназначение - никаква не я свърши. При нас свещичките ефералган се оказаха по-действащи. Калпол съм давала 1-2 пъти при зъбни болки и толкоз. Та опаковката е почти нова Grinning
Аз пак да попитам за сватбите, поканите и обувките..., а и за шивачките Wink Рокля вече харесахме, ама поканите там нещо много скъпички идват Confused А Такрида не можахме да ги намерим вчера newsm78

# 247
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 510
И Калпола и Панадала са с парацетамол. При нас Панадола също работа не върши за сваляне на Т, Ефералган свещички имам купени, но не съм слагала до сега. За сега се оправяме с Нурофен..

Асе, нашите покани за сватбата също бяха от Такрида, а чашите си ги купих от един сватбарски магазин на Пиротска..нищо претенциозно, много си ги харесвам..Мога да ти намеря адреса на магазина, където си поръчвахме поканите, обаче може и да са го преместили ..все пак нашата сватба беше 2002..

Последна редакция: сб, 27 яну 2007, 09:46 от Izida

# 248
  • Мнения: 496
На мен джипката ми каза, че свещичките са за крайни случаи само newsm78 Аз при проблем редувам Калпол с Нурофен (по 5мл) и му действат, но явно е до организъм Peace

Днес се очертава хубав ден, много слънчеви усмивки от нас  Heart Eyes Hug

# 249
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Краси, не се шашкай излишно за кистата  Hug. НАистина, бъди внимателна и ако болката се засили - бягай в болница. Големите кисти нямат нищо общо с поликистозните яйчници  Crazy, аз съм с ПКЯ. Доколкото зная, киститие се повлияват добре от хормонални препарати, какъвто е Дуфастона. Много големи са шансовете да се оправиш без никакви операции, но даже и да се наложи, при лапароскопията се лежи 24 часа в болница (ако нямаш усложнения, разбира се, а то обикновено няма)
"Безкръвната" операция е лапароскопия. Има много добри доктори, занимаващи се с лапароскопия. един от тях е и моя гинеколог. Ако желаеш - мога да ти дам координати и да звъннеш и да провериш за евентуална лапароскопия при него. Всъщност, ако Нани благоволи, може да ти напише страшно много ценна информация по този въпрос  Wink (пробвай да и пуснеш лично съобщение, сигурна съм, че ще си страшно доволна от отговора).
Бъди спокойна, почивай повечко тези дни и да знаеш, че не спирам да ти стискам палци за най-благоприятния изход от ситуацията! Hug

Джиджи, Сънили, ще направя обиколка на аптеките в квартала и ако има - взимам ви по 1 кремче АНТИСЕПТИЧЕН. Съни, ако не успея да намеря, мога да ти дам моето, докато се оправи Яворски  Wink (защото и при майка ми има отворено за зор за ман).   bouquet

# 250
  • Мнения: 3 926
На мен джипката ми каза, че свещичките са за крайни случаи само newsm78
Аха, то така и си пише. До сега ми се е налагало да слагам три пъти. Аз температура не пипам докато не стигне 38.8-39. След 38.5 я следя с повишено внимание дали задържа, дали се качва и колко бързо. Към Нурофена имам специално отношение, по-скоро лично Wink
Иначе и Ефералгана си е с парацетамол. Един ден питах джипката как и защо лекарства с близко съдържание влияят по различен начин. Отговорът беше - Всичко е до организъм. Grinning Така или иначе и пероралните и ректалните антипиретици имат своите добри и лоши страни. Предпочитам лошите на ректалните Simple Smile

# 251
  • София
  • Мнения: 529
Ех, сватба.... Мили спомени, ама доста стари! Mr. Green
Надали координатите и идеите ми от преди 4,5 години са актуални...
Но ето на първо четене няколко места в и-нет - предполагам ще можеш да намериш координати за покани и т.н.
А имаше и сватбени форуми - там и лично мнение ще се намери Wink

http://www.svatbamagazine.com/
http://svatba.start.bg/
http://www.bg-svatba.com/
http://www.svatbata.com/index.htm
http://www.svatbata.bg/

Пресните булки да не се спотайват!!!! Hug

# 252
  • Мнения: 1 819
http://www.svatba.noxart.com/

това е най-добрия сватбен форум!!!

# 253
  • Мнения: 3 926
Мнооого мерси Hug Аз не координати, а марки искам, марки, които сте ползвали, фирми, които са ви направили добро впечатление... Grinning Ама и координатите са от полза Heart Eyes Само дето бъдещата булка хич не е по форумите, пък аз ако вляза току виж ми се приженило пак Mr. Green

# 254
  • Мнения: 496
Асе, проспуснала съм да разбера кой ще се жени, щото онази негативна част от темата реших да не я чета, но нали знаеш кой е града на сватбените и абитуриенски облекла?!? Peace

Абе, защо пиша, пиша, пиша, а броя на публикациите ми си седи все на 360? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт